Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit vegyek fel az első lovaglá...

Mit vegyek fel az első lovagláson?

Figyelt kérdés

Felnőtt fejjel életemben először fogok lovon ülni. Elfelejtettem megkérdezni, hogy mit vegyek fel.

Hétköznapi dolgaim vannak, semmi Lovas cucc, arra majd később akarok beruházni, először ki szeretném próbálni.

Sport cipő farmer kombó megfelel majd? Vagy inkább cica nadrág, erősebb futó nadrág?


2021. márc. 2. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Sportcipő és testhezálló nadrág. Kobakot remélhetőleg tudnak adni.
2021. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Farmert ne, az nem nyúlik eléggé, kényelmetlen nenne. Inkább cicanadrág vagy melegítő. Én vinnék egy sisakot is arra az esetre,ha nem adnának kobakot.
2021. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A cicanadrág lenne a legjobb, egy farmer azért elég kényelmetlen ahhoz, hogy kvázi terpeszben ülj benne a ló hátán.

Cipőből lapos talpú persze, de az jó, ha van egy kis sarka (mint pl ezeknek a Chelsea fazonoknak, azok konkrétan lovaglócipő utánzatok). Ne legyen túl vastag a talpa, mert akkor nem érzed a kengyelt és bokánál feljebb ne érjen, mert akkor meg nem tudod majd leszorítani a sarkad. Én évekig egy sima magasszárú tornacipőben lovagoltam pl.

Kobak szerintem is van, ha nincs, vigyél/kérj valakitől egy biciklis sisakot, mert azért ahhoz valóban elég drága tétel, hogy most rögtön megvedd.

2021. márc. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja annyit még kifelejtettem, hogy mindenképp hosszú zoknit vegyél, ne lógjon ki a bokád, mert könnyen kidörzsölődhet.
2021. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
26%

Nem értem. Westernben farmert hordanak chapsel.

Én szovetnadragban kezdtem, ami hasonlo a farmerhoz, semmi bajom nem volt.

Majd valtottam rendes angolos lovaglonadragra. 25k korul van ehy normalis, ha jarni fogsz megeri csak ebbe beruhazni az elejen, ha kobak van a helyszínen. Ha nincs, akkor egy olcsobba beruhazhatsz. En vettem kesztyut is a hideg miatt, de jol is tettem, mert sokkal jobb azzal fogni a szarat, nem dorzsoli ki a kezed, dechatlonbsn kb 8ezer ft, megeri.

Es egy regi bakancsomban jarok, kene venni csizmat csak 120k egy normalis kezdo ára.

2021. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, bár én is sokat hallottam hogy "farmerbe ne", nekem még sosem volt problémám vele, pedig gyakran hordtam azt. Lehet hogy ez még a régebbi fajtára vonatkozott.


Nézd meg a várható hőmérsékletet, és ha elég meleget jósolnak, akkor vidd a cicanadrágot (biztos ami ziher), de nem hinném hogy gond lenne a farmerrel.

2021. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sportcipő, térdzokni, cicanaci, felső ruházat időjárásnak megfelelő legyen. Ha kabátot húzol, akkor legyen rövidebb fazon, de ha jó idő van, akkor jó a pulcsi+ mellény is. Kobakot adniuk kell, sőt jobb esetben gerincvédőt is. Egy vokonyabb kesztyű is javasolt.
2021. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Melegítő nadrágot inkább ne, minél passzosabb annál jobb. Nálunk elég a sportcipő is, mert amíg nem ülsz stabilan nem fogsz kengyelt látni, szóval nincs mibe becsússzon a lábad. Arra figyelj, hogy ne legyen bumfordi a cipő.
2021. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Testhezálló nadrág 8inkább pamutos, mert a műszálas nagyon csúszni fog a nyergen). A farmert azért nem ajánlják, mert nem nyúli. A westernesek jóval kevesebbet mozognak, mint az angolban (gondolj csak arra, hogy nincs könnyűügetés vagy díjugratás), így nekik ez nem gond.

Cipőből olyat aminek vékony a feje, tehát nem egy hatalmas túrabakancs, mert az beleszorulhat a kengyelbe.Ha van egy kis sarka az jó és ne legyen túl csúszús a talpa, mert belecsúszik a lábad a kengyelbe.

Hosszabb zokni, ami ráhúzol a gatyára. Az megakadályozza, hogy felcsússzon és kisebesedjen a lábad. (Később majd a chaps lesz jó erre vagy csizma.)

A felsőd/kabátod ne legyen nagyon susogós, löbögős, hanem inkább testhezálló és max. derékig érő.

Kobakot, gerincvédőt (és esetleg kesztyűt) adniuk kell! Ha nem adnak akkor kókler egy hely és inkább hagyd ott.

2021. márc. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A farmert a varrás miatt sem ajánlanám, nagyon dörzsöli a lábat
2021. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!