Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Savós patairha gyulladás...

Savós patairha gyulladás kezelésére mik a tanácsok?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 6 éves kancám, sajnos (mint kiderült) savós patairha gyulladásban szenved. Először nem aggódtam, mert máskor is sántikált és csak az egyik első lába fájt. Mivel nincs megpatkolva, azt hittem, hogy csak letört a körme vagy belelépett valamibe, de aztán már elkezdett fájni mind a két első lába, majd már mind a négy. Ma látta állatorvos, 2 injekciót kapott(gyulladáscsökkentőt). Elvileg már nincs gyulladásba, de a mozgáshiány, lucerna és patkolás hiánya miatt alakult ki. Az orvos szerint lóbalzsamot kéne venni rá, hogy melegítse a csontok közötti ,,kocsonyás" részt, mert ha nem, akkor az megszilárdul és iszonyatosan fáj.

A kérdésem az volna, hogy -bár tudom, hogy az orvos melegítő hatású lóbalzsamot javasolt-, de több internetes oldalon olvastam, hogy inkább hűteni kellene, ilyesmiben tapasztaltabb lovasok mit tanácsolnának? (Ha lehet a bunkó, lekezelő emberek kíméljenek, normális és célravezető válaszokra vagyok kíváncsi)



2021. márc. 19. 19:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hűteni kell. Keress másik állatorvost. [link]
2021. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Másik dokival is konzultálj. Semmi fehérje és alma. Az okokat is ki kell deríteni. Tudomásom szerint a gyulladásokat hűteni kell. Ha a lovad lázas azt is csillapítani kell. Szóval hívj ki másik dokit is.
2021. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk az orvos azt mondta már nincs gyulladásban...
2021. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ma is ugyanúgy melegítős krémmel kentük neki, szerintem jobban van egy picit, mert nem láttam úgy álldogálni mint tegnap, hogy a hátsókra támaszkodjon. Egy picit sétáltattuk,sántikál de megy ahogy tud. Szerintem innentől kezdve már csak jobb lesz.
2021. márc. 20. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!