Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehezen ülöm ki a tanügetést....

Nehezen ülöm ki a tanügetést. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van 1-2 ló akik tanügetését nehezebben ülöm ki. Pl az egyik néha nagyon gyorsan üget (szedi a lábait) és nem is duci és ez egy kicsit megnehezíti. A másik meg nagyon nagyokat lép.

Mindkét esetben ilyenkor nagyon nehezen tudom kiülni a tanügetést. Néha kicsit előre is dőlők (vagy begörnyedek), vagy visszaveszem őket lépésbe és úgy próbálom meg újra (de valamikor meg ha elkapom a ritmust tök jól megy).

Szóval szerintetek mit tehetnék, hogy minden probléma nélkül jól menjen? Valami tipp? Vagy csak hozzá kell szokjak és el kell kapjam a ritmust (sok gyakorlással persze)?



2021. márc. 31. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nem mindegy milyen szinten vagy. Mert például ha lennél olyan szinten, hogy összeszedd a lovat, egy összeszedett ló sokkal kényelmesebb, de mivel még a tanügetést sem tudod eléggé kiülni valószínűleg nem tudsz összelovagolni egy lovat.

A legfontosabb számodra, hogy maradj a függőlegesnél az egyensúlyoddal egy hangyányit hátrébb, és a csípőd keresztcsonti szakaszával harmonikamozgást végezve ki egészítsd a ló mozgását, ehhez elengedhetetlen a laza derék. Én 6 éven keresztül észrevétlenül feszes derékkal lovagoltam, lovardaváltáskor az üléshiábim kijavítása közben ezt is javítottuk.

Javaslom neked a futószáron való ülésjavítást, kérd meg rá a szakavatott edződ, hogy tartson neked, amennyiben elég képzett hozzá. HA nem elég képzett, válts helyet, mert itt nem fogsz messzire jutni, és csak a ló hátát püfölöd.

2021. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Nekem sokat segített, hogy sokat ültem szőrén.
2021. ápr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2es! A szőrézés jó hatással lehet az ülésre, de ahhoz már tudni kell előtte kiülni a tanügetést. Csak szétveri a ló hátát és neki is kitöri a fenekét. Így sok értelme nincs. Azon kívül jobb lett volna, ha felhívod a figyelmét szőrézés esetén a lóra hátvédő (most hirtelen nem jut eszembe a neve), ilyen kengyel nélkül nyeregszerű 'pad' (ped) alkalmazása, hogy a ló hátát védjük, enélkül nem szabadna sokat szőrézni, mert káros a ló hátára.
2021. ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nem feltétlenül igaz amit írsz. Álltalában szőrén könnyebb a könnyű ügetés, gyorsabban ráérez a lovas, mint nyeregben (persze a lótól is függ).

Persze nem teljesen szőrén érdemes menni, hanem voltizs hevederrel, így stabilabbnak érezheti magát a lovas és megtud kapaszkodni, ha szükséges. Először azért jobb ezen tanulni, mivel így jobban érzed magad alatt a lónak a mozgását, és a lábadra se kell odafigyelned, míg amikor a nyeregben ülsz ott könnyebben csúszkálhatsz (nem jó méretű nyereg esetén) és a lábadra is odakell figyelned, hogy jól legyen a kengyelben.

Tehát én azt ajánlom kérdező, hogy néhány alkalommal ha van rá lehetőséged menjél futószáron voltizs hevederrel azokon a lovakon, amelyikeken nehezebben megy az ügetés, hátha így jobban ráérzel majd :)

2021. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3mas vagyok.

Kedves 4es!

A voltizs hevederrel egyetértek, de én azt nem mondanám szőrézésnek pont a kapaszkodó miatt. Ezért írtam amit írtam.

2021. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!