Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem le a félelmem?...

Hogy győzzem le a félelmem? Vágtával kapcsolatos

Figyelt kérdés
Szóval az történt, hogy szabadon vagtaztam, és a ló egyszer csak 90°os kanyart vett a pálya belső feléhez, én pedig a nyakába estem, és közben kificamodott a bokám. Nagy nehezen megállt, én már addigra a lábammal is a ló nyakaba kapaszkodtam, nagyon megijedtem. Utána vissza ültem normálisan és tovább próbálkoztam a vagtaval, de nagyon nem ment, nem mertem beugratni, a ló is ideges lett, rángatta a fejét, indokolatlanul meglódult. Holnap megint megyek, és nagyon félek a vágtátol, nem merem beugratni, mit tegyek hogy ezen a rossz élményen túllehessek? Állandóan csak az ugrik be a fejembe mielőtt beugratom, mikor a nyakába estem teljesen, és csak csúszok előre és fordulok lefelé. Rengeteg ilyen bakim volt már, azok nem érdekeltek, ezért nem is értem hogy miért rezeltem be ennyire

2021. máj. 8. 17:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
81%

Miként írják, ilyen bármikor előfordulhat lovazás közben. Igen sokan leestek már, akik nem akartak leesni. Annak van nagyobb esélye, akinek gyorsak a reflexei, de nem mindenki ilyen. Mert testileg eleve felkészülve lenni sajnos nem megoldás, a merev ember a lovat is kilöki az alapállapotából.

A másik meg a gyakorlat. Egy pár ilyen huncutkodás, amit az ember kivéd, sokat javít az esélyeken, de a hozzáálláson többet. Nálunk volt egy élénk kis telivér, ő futószáron vágtában csoda mutatványokat hajtott végre, az jó iskola volt bárkinek.

És van, aki sosem lenne jó vívó, ketrecharcos, tigrisvadász késsel, hát, ő néha le fog esni. Kevés halálos esés van.

2021. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!