Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat vagy pónit vegyek? több...

Lovat vagy pónit vegyek? több lent

Figyelt kérdés
Majd valamikor szeretnép venni egy lovat vagy pónit. Nem most majd évek múlva de nyilván minden lovas erről álmodozik akkor is amikor még csak futószáron van :) (már nem futószáron vagok mind1) Szval majd ugrani szeretnék nem versenyszinten max 1 2 kisebb versenyre de majd ki tudja mit hoz az élet. Nem vagyok túl magas még nőni fogok,kb 160-170 cm leszek. az lenne a kérdésem hogy nagy lovat 165-175cm magyar sportló vagy magyar félvér méretű lovat vagy kisebb lovat hafi méretűt szval olyan 150-165cm mindenképp vékony sportos testalkatút szeretnék tehát a hafi "határeset".

2021. máj. 20. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Lovat. De tényleg majd csak akkor gondolkozz.
2021. máj. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
a poni nem l? amugy azt tudom mondani mint az 1., ha a "lo" alatt a nagytestu, felnott lovat erted. de ugy mondod mintha a poni nem lo lenne hanem 1 kulon allat
2021. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

2-es, fogalmam sincs mit írtál, de megpróbálom elmagyarázni.

A póni kifejlett állapotában is 120 cmnél alacsonyabb, 148 cmig kisló, 148 cm marmagasság felett pedig nagy ló. Ami nem kifejlett, az a csikó, és nem azt mérjük. És a póni teljesen más mint egy nagy ló, nem külön faj, de nagy a különbség lovaglásilag.

2021. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen ezért is kérdeztem mert van külömbség köztük azt én se értettem hogy mit írt a kettes. De most pónin (150 körül) lovagolok és kényelmesebb mint a nagyobb ló. Oké valóban nem pontosan pónira gondoltam de valahogy megkellett külömböztetnia kettőt. És nem úgy értettem h felnőtt ló vagy csikó.
2021. máj. 20. 19:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kényelmesség sok tényezős dolog. A testméret csak a lépéshossz és a mozgás gyorsasága miatt fontos, alapvetően meg az idomított ló ha kicsi, ha nagy mindig kényelmesebb lesz a képzetlenebb lónál (és akkor most jönnek a hobbilovasok hogy de az ő lova és hogy ült már idomított lovon, stb.. , igen, vannak egyedi mozgású lovak, de egy hobbi lovasnál kevés az esély arra ,hogy valaha is ült volna idomított lovon úgy, hogy helyesen el is tudta volna lovagolni)
2021. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kettes minek kommentelsz, ha közöd sincs a témához? Én sem megyek írogatni az autós kérdések alá, mert nem értek hozzá. Ment a jelentés!

A kérdezőnek pedig : 150 cm - es ló “hivatalosan” már nem kisló, de értem a lényeget, hogy számodra az alacsonyabb lovak kényelmesebbek. Szerintem előre ezt ne határold így be. Ha ott tartasz majd, próbálj ki több lovat/ kislovat és majd amit hoz az élet. Gondolom edzővel mész majd, aki úgyis fog tanácsokat adni neked, melyik ló való neked. Nyilván nem csak méretileg. Nem azt mondom, hogy az nem számít, de vannak annál sokkal sokkal fontosabb dolgok is amikor lovat veszünk.

2021. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Kedves ötös! Imádom, hogy a hobbi lovasok mindig így le vannak nézve! Szerintem senki nem jött volna ezzel amit írtál. Hidd el nem mindenkinek van a segge alá tolva a több milliós “képzett” ló. Nem mindenki tudja megtenni, hogy többmilliós lovakon lovagoljon. Ennek ellenére, nem egy olyan “egyszerű kis hobbi lovast” ismerek akinek igenis képzett lova van. És rengeteg munka, erőfeszítés van benne, hogy elérte azt. De Bocsi, tudom …. Neked csak a drága, legjobb edzők által képzett lovak a jó lovak.
2021. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem 7es. A legtöbb versenylovas is alulképzett, főleg az ugrósportban, még egy versenyzőnek sincs sokszor fogalma arról, hogy képzett ló, csak dobálózik hogy így meg úgy támaszkodik a lova, közben meg csak feszelegnek oda vissza egy talajmunka során is.

És igen persze, akinek nem inge ne vegye magára, a kivétel erősíti a szabályt, nyilván van olyan hobbylovas aki össze tud szedni rendesen egy lovat, és itt rohadtul nem arról beszélek, hogy megveszik alá a százmilliós lovat, hanem akár hogy alap szintről magának képezzen ki valaki. Persze mindenből lehet ellenpéldát felállítani, de nem tudom milyen helyen vagy, ha megcáfolnád, hogy a hobbi lovasok 98%a nem tud összeszedni egy kicsit feszengősebb lovat.

2021. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet tudok érteni az 5össel sajnos..

Rengeteg olyan lovas ismerősöm van, aki hatalmas lovasnak tartja magát, és tényleg jó lovas lehetne, ha jó edzőnél lenne, de így csak mennek tönkre vagy megragadnak egy szinten. És amikor néha elmesélem milyen szépen összeszedetten ugrott a lovam, hogy hogy belépett maga alá stb, az a válasz MINDEN ismerősöm részéről, hogy igen-igen az ő lovuk is, és küldenek videót ahogy lovagolnak, és látom hogy full szét vannak esve mindketten, nulla összeszedettséggel mennek, de ő meg mondja hogy látos milyen kereken megy? Én meg állok hogy... "Aha.."

2021. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ilyenek vannak és mindig is lesznek. Az ötös válaszában az általánosítással volt problémám. Kicsit lenéző stílust vettem észre benne, de utána pontosított rajta és így már teljesen más. Legalábbis számomra más és sokkal szimpatikusabb a következő kommentje. Mivel vannak olyan igényes hobbi lovasok is akik nem csak “elzötyögnek” a lovon, hanem ha lenne rá lehetőségük versenyen is megállnák a helyüket.
2021. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!