Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A haflingi milyen? több lent

A haflingi milyen? több lent

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a haflingi és majd később díjugratni szeretnék nem versenyszinten csak 1 2 kisebb verseny max. A későbbiekben majd egy hafit szeretnék venni és az érdekelne hogy kb mekkorát tud ugrani, egy sportosabb, magasabb termetűt szeretnék? Milyen fajta jellemzői vannak? Mennyibe kerül egy szép,igényes hafi? És írhattok megbízható helyeket ahonnan lehet venni, ménesek vagy kifejezetten hafis oldalak. Ha haflingitek van belinkelhettek róla egy képet annak nagyon örülnék :) És nyugi nem egy lelkes 10 éves vagyok aki akar egy lovat hanem majd csak akkor szeretnék amikor eléggéfel vagyok rá készülve.

2021. máj. 20. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hafi, ami elugrik 1 méter körül, láttam már nagyon szép pályát hafival, de a legtöbb hafi esetében nem jársz jól, nem ugró lovak. Remek tereplovak és kocsislovak, de ugrani nem jók, szerencséd van ha egy jót kifogsz. Ugrásra nem ajánlom a csontszerekezete, a pataszerkezete miatt, na meg amiatt sem, mert nem ugrásra lett tenyésztve, sokkal kevesebb érzéke van hozzá minden szempontból.
2021. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel tudok egyetérteni. Írtad, hogy csak kisebb versenyeken akarsz indulni, mivel gondolom, hogy mèg nem ugratsz és nem kóstoltál bele ennek a világába. De később is így fogod gondolni? A Haflingi alapból tényleg nem ugrásra lett kitenyésztve illetve nyilván lehet velük ugrani, manapság egyre többen ugranak velük, de nyilván nem olyan tehetségesek mint a sportlovak. Mindkét esetben vannak kivételek ennek ellenére. Szerintem vegyél egy alacsonyabb lovat, de ne kislovat( ha a magasság miatt gondoltál rá ( a másik kérdésedből kiindulva)).
2021. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Néhány oldalt találtam, remélem segít. :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__2787781-egy-h..


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4243790-hafli..


Amit a Wikipédia ír róla:

[link]


Egy oldal:

[link]

2021. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy sportosabb hafi, olyan 150 körül van a marja, karcsúbb filigránabb testalkat. A méter megugorja, versenyen inkább ilyen szlv szinten 80-90 ig közlekedik. Jó a menőkéje és nagyon szorgalmas, viszont elég önfejű is tud lenni, persze ez egyed függő. Ez a fajta is már kicsit kettévált, vannak a klasszikus hegyi lovak, amik szélesebb, erősebb alkatúak, azok lehetnek lustábbak, meg van egy sportosabb karcsúbb vonal is, ugrani inkább az jobb. Egy telipapíros ugrásra is alkalmas olyan millió körül van árban. Régen Bőszénfán volt haflingi ménes most nem tudom mi ott a helyzet.
2021. máj. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3-as leginkább saját tapasztalatra lettem volna kíváncsi ki milyennel találkozott már de minden választ köszönök :)
2021. máj. 21. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A 3mas sok gyakorik linket is küldött, szerintem hasznos, mert ott is sok az egyéni :)
2021. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
36%

van egy lovarda a kozelemben, tobbszor voltam ott ugroedzesen.

ott van 3 db. hafi, mind3al ugratnak. nagyon jol mennek, jol tudnak ugrani es szeretnek is. 1-1,50et is ugrattak veluk. az egyikkel egy lany tobbszor ment versenyre is (ugro), ott is jol teljesitett.

amugy szerintem egy kicsit viccesen neznek ki, mikor ugranak, de amugy nagyon jol mennek, szeretik ezt csinalni

2021. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Megnézném azt a hafit, ami 150et ugrik.... Max széltében nem hosszában.
2021. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!