Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így megérné nekik lovat venni...

Így megérné nekik lovat venni (nem anyagilag)?

Figyelt kérdés

A lányaink 14 és 16 évesek, lovagolnak vagy 4-5 éve. A kisebbik jár versenyezni díjugratásban és díjlovaglásban, a nagy terepre jár az oktatójával. Régóta szeretnének lovat és arra gondoltunk az apjukkal, hogy vehetnénk nekik egyet karácsonyra.


Így megéri nekik lovat venni? Idő, pénz van rá. Ha szerintetek megéri, milyet ajánlanátok nekik?



2021. szept. 28. 16:16
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy semmit nem tudok a lovakról, de nem vagyok olyan mélyen benne a témában.


10-től kérdezném, hogy hogyan kapcsolódik ide, hogy mi nem értünk a lovakhoz? A lányok edzője segít kiválasztani a lovat, aztán ott lesz a lovardában. Nem tudom, nekem miért kellene hozzá értenem.

2021. szept. 28. 22:18
 12/50 anonim ***** válasza:
76%
Hát hogyha a lónak vmi baja van, akkor H ate nem tudsz semmit, lehet nem látod komolynak, és nem hívsz dokit
2021. szept. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ha van rá keret, mindenképp 2 lovag vegyetek. Más céljaik vannak, valószínűleg egyszerre mennek ki a lovardába. Amíg az egyik lovagol, a másik mit csinál? Néz, és irigykedik? Ilyeneket simán összeveszhetnek, és "kitulajdoníthatják" maguknak a lovat. Ráadásul közös lónak turos a háta. Mivel a két lányod nem fog ugyanolyan segítségeked adni, mint a a másik, szegény állat is össze lesz zavarodva, mert egyiknél ezt szokja meg, másiknál azt. Olyan lesz, mint egy iskolaló. No meg kimaradnak a közös élményekből. Közös verseny, közös terep, közös edzőtábor...

Bár mint mondtad, nem értesz a lovakhoz, de szerintem ezek azért érthetőek voltak. Ezek alapján latolgass, tényleg megéri-e az egy ló. Szerintem edzőjüket is kérdezd meg, hisz ő ismeri a lányaidat, nem mi.

Sok szerencsét:)

2021. szept. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
12-es, én amúgy sem látnám, ha a lónak baja van, mert lovardában lenne. Akkor meg már nem mindegy?
2021. szept. 29. 07:15
 15/50 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem járható út, ha be tudják osztani az időt rá. Bár ha a kisebbik versenyzik lehet szerencsésebb 2 ló, mert heti 3-4 edzés a minimum, plusz ugye hétvégén verseny, és akkor a nagyobbik mikor kerül lóra? Meg ugye a lónak is szükséges a pihenő.


Azért jó, ha ti is értetek a lóhoz, mert sajnos bértartás és bértartás között is van különbség, és neketek fel kell tudni ismerni, ha valami nem úgy megy, mint kellene, pl bántják a lovat, vagy csökken a kaja mennyisége, nem azt kapja vagy nem úgy ahogy megegyeztetek. Pl színvonolasnak tűnő lovardában pusztult el ló fehérje mérgezés miatt, mert hiába volt közölve és ki is írva, hogy se lucernát se zabot ne kapjon, valakinek csak sikerült bezabáltatnia, igaz ez egy szélsőség, de volt olyan is, hogy a bértartó vitte a speckós versenytápot a lovának és amikor már 2 hónapon belül a 3. zsákot vitte, aminek bőven tovább ki kellett volna tartania, akkor derült ki, hogy a lovardatulaj a saját lovaival eteti fel, meg ilyenek. Szóval ezért nem árt, ha ti is képben vagytok, hogy mikre kell figyelni, mert aki nem ért hozzá és hajlamosak ráa bértartók, akkor könnyen meg lehet vezetni. Pl amikor barátnőmtől elszedtek 4 új patkóra plusz a kovácsra előre 20 ezret, közben a régi vasat ütötték vissza, ami jóval olcsóbb, de a többletpénzt nem adták vissza, a csajnak meg nem tűnt fel, mert ami felkerült patkó az alig volt kopva, így hirtelen ránézésre újnak tűnt (egy másik lóról került rá).

2021. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
Nem minden hétvégén van verseny, inkább csak havonta, kéthavonta. A kisebb lányom heti 5x, de minimum 3-4x lovagol, a nagyobb megy, amikor tud, inkább hétvégenként, hétköznap csak 1x. Egyébként rákérdeztem az edzőnél, ő azt javasolta, hogy vegyünk egy terepbiztos versenylovat a kisebb lányom igényeihez igazítva, mivel neki van komolyabb célja. A nagy meg terepezhetne, amikor van ideje, ő úgyis csak 2x jár, max 3x. Aztán ha mégsem jön be a közös ló, vehetünk még egyet.
2021. szept. 29. 14:17
 17/50 anonim ***** válasza:
21%
Nmibdefy, látom nem érted hogy mit magyarázni. Neked kellene hívnod a dolgot, ne vard el a lovardátol
2021. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
17-es ezt sajnos nem értem. Mit kellene hívni, mit nem kellene elvárni? És mi az a “Nmibdefy”?
2021. szept. 29. 20:23
 19/50 anonim ***** válasza:
19%
Na mindegy-et akartam írni. És azt hogy a lovarda hívja az állatorvost, nem kéne elvárnod. És azt se tudod mit kellene hívni. Hát állatorvost!!! Logika! Ha baja van a lonajy neked kell dokit givni
2021. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
48%
Lónak, hívni
2021. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!