Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így megérné nekik lovat venni...

Így megérné nekik lovat venni (nem anyagilag)?

Figyelt kérdés

A lányaink 14 és 16 évesek, lovagolnak vagy 4-5 éve. A kisebbik jár versenyezni díjugratásban és díjlovaglásban, a nagy terepre jár az oktatójával. Régóta szeretnének lovat és arra gondoltunk az apjukkal, hogy vehetnénk nekik egyet karácsonyra.


Így megéri nekik lovat venni? Idő, pénz van rá. Ha szerintetek megéri, milyet ajánlanátok nekik?



2021. szept. 28. 16:16
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
#19 Te azt írtad, hogy “hívni a dolgot”. Sehol az, hogy a lónak baja van. Ebből találjam én ki, hogy állatorvosról beszélsz? Mellesleg megjegyezném, hogy nem véletlen akarjuk lovardában tartani, én hogy hívnám az állatorvost, amikor ott se vagyok, honnan tudnám egyáltalán, hogy baja van, ha nem is látom? Arra még laikusként is rájövök, hogy a profik sem tudják, hogy baja van a lovuknak, ha a lovarda nem szól nekik. Nem is értem a logikádat.
2021. szept. 29. 21:06
 22/50 anonim ***** válasza:
28%

A lovardaax akkor hívja a dokit, ha a ló kólikázik, vagy ömlik belőle a vér vagy kifossa a belét is.


De ha biceg vagy beszűrödik a lába, vagy nem úgy veszi a levegőt azt a tulajnak kell észrevennie.


A nagyon látványos dolgokat észre veszi a lovarda. De vannak dolgok amiket csak foglalkozás közben vesz észre az ember. Pl patairha gyulladás, rothadást meg hasonlókat a lovarda soha az életben nem fog észrevenni.


A kólikát is csak akkor ha már fetreng a ló.

2021. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Vagy kérdező a gyerek hívja akkor az állatorvost, ha egyáltalán tudja a lóbetegségeket
2021. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
12%
De ha ennyire kotozkodsz, és a kérdésedre válaszolva ne vegyetek így lovat!!!!! Az a szerencsétlen ló nem kéri hogy !ti! elhozzátok az előző helyéről!! A lovak nem fogsz tudni kotozkodni.
2021. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Nem én lovagolnám, hanem a lányok. Ők ismerik az ilyeneket. Akkor meg persze hívnánk az állatorvost. De egyébként pici, családias lovarda, az edzők is foglalkoznak a lovakkal, a bértartottakkal is. Múltkor is a lovarda hívta az egyik kislány lovához az állatorvost, mert fel volt dagadva a lába.


Nem is értem egyébként hogy gondoljátok, hogy nekem kellene felismernem a betegségeket, én nem is látnám a lovat, vagy max megsimogatnám.

2021. szept. 29. 22:01
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is családias pici. Tű melyik lovardába jártok?
2021. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
Nincs neve, tényleg családias, pici. Nem hinném, hogy ismered (nem Budapest).
2021. szept. 29. 22:54
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 db ló azért, necces, mert ahogy, írtad főként a kicsi használná, edzene vele heti többet, a nagyobb csak ritkábban terepre menne ki. Na már most a terepen könnyen meg van a baj, csak egy kisebb gödörbe belelép a ló és máris lesántul több napra, nem lehet vele lovagolni. Egy ilyen baleset után nagyon könnyen összefognak veszni a lányok, főleg ha ez egy verseny előtt történik.

Illetve gondolom a kicsi egy fokkal komolyabban, jobban lovagol, a nagy az "egyszerű" terepezéshez elég lovagló stílusával ( ne értsd félre, attól még nagyon jól lovagolhat, de más mintha versenyezne) akár el is ronthatja a lovat, ha nem olyan finom jelzéseket ad neki.

2021. szept. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

28-as attól, hogy valaki inkább terepezni jár, még lovagolhat igényesen.

Amúgy ha gond van az a protokoll, hogy először a ló gazdáját hívják, ha baj van, aztán a dokit, mert a gazda beleegyezése is kell, mivel egy-egy kijövetel nem 2 Ft. Pl lehet olyan, hogy a legelőn/karámba összerúg egy másik lóval és lesántul vagy dagad a lába, akkor max szólnak, hogy meg kéne nézetni, de a dokit neked kell kihívni. Ha kólika vagy más súlyos dolog van, akkor értesítenek, hogy gáz van gyere ki, amint tudsz ők pedig intézik a dokit. Hidd el ha baj van az vagy szombat este vagy vasárnap vagy ünnepnap lesz, nálunk legalább is ez a tapasztalat.

2021. szept. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
29. Igen, tudom, ezért is írtam bele, hogy attól még lovagolhat nagyon jól, de nem olyan stílusban fogja lovagolni, mint ahogyan a húga az edzéseken, és ez zavaró lehet majd a lónak.
2021. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!