Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így megérné nekik lovat venni...

Így megérné nekik lovat venni (nem anyagilag)?

Figyelt kérdés

A lányaink 14 és 16 évesek, lovagolnak vagy 4-5 éve. A kisebbik jár versenyezni díjugratásban és díjlovaglásban, a nagy terepre jár az oktatójával. Régóta szeretnének lovat és arra gondoltunk az apjukkal, hogy vehetnénk nekik egyet karácsonyra.


Így megéri nekik lovat venni? Idő, pénz van rá. Ha szerintetek megéri, milyet ajánlanátok nekik?



2021. szept. 28. 16:16
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
13%
Hát ha te is ezt gondolod, akkor miért itt kérded? Na mindegy. De igen. Beszélhetek meg
2021. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

40-es Mit értesz a más alatt? Ha lovat szeretne, de pl. új számítógépet kap, a húga meg lovat, akkor nem hiszem, hogy olyan boldog lenne. Vagy nem tudom, mit értesz a más alatt.


41-es Tanácsokat szeretnék kapni.

2021. szept. 30. 21:50
 43/50 anonim ***** válasza:
77%

Hát ezér kell megbeszélni vele.


De akkor vegyetek 2 lovat, a terepeseteg adjátok bérbe akár a lovardának vagy magánszemélynek.

2021. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz ügy, közös lónak túrós a háta. Szerintem az egy ló csak vitát generál, ha esetleg megsérül, akkor ki a felelős, ki gondozta többet stb. Saját jó saját felelősség. Én sem sértődtem meg azon, hogy a testvérem kapott valami nagyobb ajándékot, én pedig akkor nem. Szerintem vonjátok be a nagyobbat, hogy szeretnétek a húgát meglepni egy lóval ő mit szólna hozzá. Ha szereti a testvérét ő is támogatná a dolgot. Így máris nincs vita. Elmondhatjátok azt is, hogy őt is támogatjátok, ha valamit nagyon szeretne. Egy év múlva már lehet jogosítványa, hamarosan pl. autót is szerethetne, ő kapná azt, vagy amire vágyik. Ha pedig ő is azt mondja, hogy szeretne saját lovat, nem elég a bérelt, akkor kapja meg, de hívjátok rá fel a figyelmet, hogy nagy a felelősség többet kell hozzá kijárni, hamarosan egyetem, biztos, hogy ezt szeretné-e leginkább. Gondolja át nem kell azonnali válasz.
2021. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
90%

És mi lenne ha a nagynak lovat "bérelnétek"? Ha van ilyen lehetőség a lovardában, szerintem ez jó ötlet. A kicsi kapna saját lovat, mivel neki megérné. A nagynak bérelve lenne egy iskolaló, tehát állandóan azon a lovon lovagolna, vagy (bát tudom, hogy ritka, amikor jól jön össze, de) akár a felestartást is megpróbálhatná.

Így a lányok egyszerre is tudnának lovagolni, és ha kiderül, hogy a nagy is mégiscsak többet szeretne járni lovagolni, akkor el lehet gondolkodni neki egy egy saját lovon.

2021. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:
Ezzel a lóbérléssel nem vagyok egészen tisztában. Hallottam már és azt hiszem, a lovardában is lehet, de hogy is megy ez? Nem tudom, hogy megértené e a nagy, hogy ő miért nem kap, hiszen ő is annyit mondogatta, meg tett is érte majdnem annyit, mint a kicsi.
2021. okt. 1. 15:03
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm tavaly vett a két lányának lovat, mindkettő ugrat és teljesen meg tudnak egyezni 15 és 13 évesek. Az edzővel beszélik meg kinek mikor milyen edzése van vagy hogy mennek versenyre. Eddig minden rendben megy. Ha közösen akarnak lovagolni, akkor mindig megbeszélik, hogy ki megy a saját és ki a lovardai lóval.
2021. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagyobbik lányod nem értené meg, hogy ő miért nem "kap" (bár ez elég hülye kifejezés, mégis csak egy élő érző állatról beszélünk, nem egy tárgyról), holott teljesen más viszonyban van a leírásod alapján a lovaglással, mint a húga, akkor az önmagában elég bizonyíték, hogy nem érett meg egy lóra. Lovardás lóval sokkal többet kell foglalkozni, hogy kialakuljon bármilyen kapcsolat, mint egy otthon tartott lóval, márpedig a nagyobbik lánynak nem lenne több ideje, szóval miért is nem jó neki az iskola ló? Terepezni ők is tudnak, esetleg felesbértartásban legyen lova. De saját lovat szerintem semmiképpen ne vegyetek a nagyobbiknak.
2021. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mval egyetértek
2021. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
szia, végül vettetek lovat? ha igen kinek, hányat, hogy alakultak a dolgok?
2022. febr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!