Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség! Lovagolják a lovam!...

Segítség! Lovagolják a lovam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Heti 6x, 5x megyek ki a lovamhoz, csak ennyit tudok tartani, több napot nem. És amikor kinnt voltam, sajnos azt kellet hallanom hogy a 12 éves tinilibák lovagolják a lovam. Messengeren küldték, de fotót nem. Nem tudok hogy mit csináljak. Sztem a kivrwda tulaja is benne van, mert ugye ő felelőssége a bertartott lovak. Kérlek segítsetek!!!

Csak normális válaszokat!!



2021. okt. 14. 21:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lovarda*
2021. okt. 14. 21:19
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha bértartásban van, akkor meg kell kérdezni őket. A stílusból ítélve nem vagy nagykorú, bízd a szüleidre.
2021. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Milyen feltételekkel van ott a ló? Ha nem tartják be a megállapodást, akkor vigyél magaddal egy erélyes felnőttet (a kérdés alapján te nem vagy felnőtt) és beszéljétek meg a dolgot.

Én abban a pillanatban mentem volna ki a lóhoz és ráborítottam volna az asztalt az illetékesre.

2021. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Jobb esetben volt egy papírforma, egy írásos megállapodás, ami még a bértartás elején született. Ha van ilyen, akkor azt újra át kell nyálazni, hátha van benne egy olyan rész, amiben taglalják, hogy heti x alkalommal a lovarda lovasai is használhatják a lovad.

Ha viszont nincs ilyen, akkor mindenképp beszélni kell a tulajjal, hogy ez hogy történt, illetve igaz-e.

2021. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát beszélj a lovarda tulajával, a szüleiddel együtt. Az is lehet, hogy nem is igaz (írtad, hogy nincs kép), csak valaki vagy neked akar rosszat (pl. hogy emiatt elvidd onnan a lovad) vagy az említetteknek, akik elvileg lovagolják. Ha kiderül, hogy nem igaz, akkor beszélj azzal, aki ezt mondta neked. (Egyébként ő ki? Megbízható egyáltalán?) Ha viszont igaz, keressetek másik bértartást azonnal. Én biztos nem hagynám, hogy mindenféle gyerekek az engedélyem nélkül lovagolják a lovam.
2021. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A papírban az van hogy sak én ülhetek a lovon
2021. okt. 15. 07:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdj el váratlan időpontokban megjelenni a lovardában. Ha tényleg lovagolják a lovadat, akkor pillanatok alatt ki fog derülni.


Valamint már most is szólnék, hogy úgy tudom, lovagoltatnak a lovamon, ha az tényleg így van, akkor elviszem a lovat és bármilyen állatorvosi probléma esetén ők fizetik a számlát. Ha a nyereg, kantár, stb. is a tied, akkor annak a károsodása is őket terheli.


Felnőttet vigyél, olyat, aki fel tudja emelni a hangját ha kell, nem pedig kedvesen magyarázza az igazát, sajnos azzal nem lehet célt érni ilyeneknél.

2021. okt. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És legközelebb, ha valaki kiírja, hogy ráült, beszélgess vele, kérj képet... Nem agresszívan, okosan. Rögtön lesz nálatok valami bizonyíték. Onnan már nehezebb mellébeszélni. Esetleg egy olcsó webkamera.
2021. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Kérj róla képet. Amúgy ha ilyen van abban az oktató is sáros. A legtöbb helyen nem lehet felügyelet nélkül lovagolni. Sőt nálunk mindig az oktató ossza be a lovakat.
2021. okt. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Főleg 7esnek
2021. okt. 15. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!