Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hátráltat? Nem fogok fejlődni?

Hátráltat? Nem fogok fejlődni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy hülye a kérdés, mármint a megfogalmazás.

Na, eddig osztályos lovaglásban is egyedül voltam, mert nem volt más aki ráér ilyenkor. De most jött egy legalább 22 éves lány aki sokkal kevesebbet tud mint én. És ez nagyon zavart. Már nem azért, de egyáltalán nem önálló a lovon. És mindenért szólnia kell az oktatónak. Amúgy az volt hogy nagykört kellet volna lovagolni (ugye fent, lent, vagy középen), erre megkérdezte hogy ott ahol vagy.? És erre lovagolt egy kiskört, és ráadásul úgy hogy belement a futószáras körbe. És kb maga körüli fordulat volt. És nem tudja mikor ül jó lábon... A kérdésem ugye az, hogy ezzel hátráltatni fogja a fejlődésemet? Amúgy járok egyénibe is, ahol ugye fejlődök, de nem szeretném hogy ez gyakorlóóra legyen.

Olyan választ nem szeretnék, hogy akkor menj egyénibe.

Az a kérdésem hogy hátráltat-e majd?

Amit tudok:


3 jármódban minden patanyomfigura

Eleje körüli fordulat

80cmig ugratok

Úgymond van és lovam (én foglalkozok vele a legtöbbet)

Kantározás

Nyeregelés

Kantár/nyereg részei

Elméletek

Ló kiképzése


Tehát vagyok egy szinten. És az a csaj amúgy egy agyonsminkelt akárki, aki versenyszerkóban jelent meg a lovaglóórán.

Légyszi segítsetek!

Tehát mégegyszer: fogok sztetek fejlődni vagy így már nem? Hátráltatni fog?



2021. okt. 15. 22:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%

Enyhén egoistának tűnsz.


Egyébként nem kaptok külön feladatokat, mindig ugyanazt kell csinálnotok? Nálunk úgy van, hogy haladók és kezdők lovagolnak egy osztályban, aztán a vágta külön van és ott akkor lehet külön dolgozni. Mondhatnád az edződnek, hogy csináljatok külön feladatokat, ha nálatok nem így van. Egyébként nem, a puszta jelenléte nem fog hátráltatni a fejlődésben, attól még az edződ ugyanúgy foglalkozik veled is, csak közben a másik lánynak is odaszól valamit. Más időpontban amúgy nem tudsz menni? Gondolom ő sincs mindig ott.


#3 Én viszont nem hinném. Csak bézd a stílust.

2021. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%
*nézd
2021. okt. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem más időpont nem jó. Jó lesz így, majd hozzászokok...:}
2021. okt. 15. 23:23
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, de a kérdésed alapján egy osztályban mindenki a leghülyébb tanuló szintjén kellene teljesítenie.


Egy normális edző felméri, hogy ki kinek a szintjén van és aszerint oktat, osztja le a feladatokat.


Fogalmam sincs, hogy honnan jött ez neked, hogy most kötelezően az ő szintjén le fogsz ragadni? Hogy?

2021. okt. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%
Ezen aggályaidat az edződdel kell megvitatni.
2021. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm utolsó
2021. okt. 16. 09:44
 17/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha ennyire jo lovas vagy, akkor tudnod kene onalloan dolgoznod is. Van eleg nagy a karam szerintem, hogy elferjen ket lo.
2021. okt. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Elferunk. De egy edzőnep lovagolunk edzésen. Nem onnaloan. Mert nincs lovam. És én így csak felügyelet alatt lovagolhatok. És órára járok heti kétszer. Sztem eléggé világosan fogalmaztam. De amúgy nem ez volt a kérdésem, utolsó! Amúgy tudok önállóan dolgozni, de nem tehetem. Remélem megértetted
2021. okt. 16. 18:10
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

De, dolgozhatsz onalloan az ora alatt, felugyelet mellett attol, hogy nincs lovad. Nalunk a tapasztaltabb, ugyesebb lovasok tudjak, hogy milyen feladatokat kell csinalniuk, gyakorolniuk, mielott szintet lepnek. Ez akkor fontos, ha van egy, ketto, vagy akar harom masik lovas is, akik osztalyban lovagolnak es nagyon kezdok. Nagy koron a karam egyik oldalaban siman dolgozhatsz, vagy akar teljes lovardaban, es akkor a tobbiek bentebb huzodnak. Nehogy ne talald mar fel magad, ha ennyire nagyra magabiztos vagy, hogy fellengzel, mert rajtad kivul bemereszelt menni mas is a palyara.

Ha velem egy idoben lovagol egy teljesen kezdo, akkor lefoglalom magamat nagy koron, gyakorolom az eddig tanultakat. Ugetes, vagta, tamaszkodas, engedelmessegi gyakorlatok. De ha mondjuk egyensuly fejlesztes van, vagy akar kengyel nelkuli lovaglas a nagyon kezdoknek, akkor van, hogy becsatlakozok, nincs nagy arcom attol, hogy tapasztaltabb vagyok, es nem tartom szanalmasnak, ha szamomra mar alap dolgokkal fejlesztem az egyensulyomat es reszt veszek az o orajukon.

2021. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
De nekem edzésem van ami ha nem tudnád azt jelenti: van egy edző aki mondja a feledatokates mi azt csináljuk. De mindegy, tőled nem kérek több választ. Kösz
2021. okt. 16. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!