Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szokták még sütni a csikókat?...

Szokták még sütni a csikókat? Illetve ha elmaradt, ezt később mikor, hogyan lehet pótolni? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2022. jan. 19. 22:25
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
35%

“ sztem átlagosan reagáltad le a dolgokat.”


Lovasoknál ez az átlagos? Hát nem tudom. Ha vicceskedett volna egyes akkor is legyintek, ha meg tényleg nincs képben, akkor pláne.


Eddig is az volt a véleményem, hogy a lovas társadalomban nagyon sok a felfújt hólyag. Az hogy ez a hangnem természetes, csak megerősíti.

2022. jan. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

Ezt még leírom és részemről én ezt lezártnak is tekintem.

Én azért kaptam fel a vizet, mert amikor a kiírást követően megnyitottam a kérdést, az összes válasz ilyen volt. Na most aki ért tényleg a témához, aki tényleg segíteni tudna az egy idő után meg se nyitja a kérdést mert most is 30 válasznál tartunk, "és ez már úgyis megvan válaszolva, túl van tárgyalva stb.".

Holott ilyen hülyeségekkel van csak tele az egész (az elvétett néhány értelmes válasz mellett, de még mindig van a háromból két megválaszolatlan kérdés).

2022. jan. 20. 06:37
 23/59 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a mai világban, amikor már lehet chipezni a lovakat, semmi de semmi értelme a sütésnek, inkább a ló érdekeit nézem, semmi pénzért nem billogoznám a csikóimat. Pedig nem vagyok egy őrült állatvédő, csak szeretem elkerülni a szükségtelen rosszat.
2022. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező a 13-as 14-es választ olvasd el én válaszoltam a kérdésedre.
2022. jan. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
73%

32-es 2013-as törvény a nyakon sütött lovakra vonatkozik nem a pedigrees lovakra. Kulfoldre vonatkozo adatokat nem tudok de vannak nagyon kulonleges fajta egyedek azokat pl. Nem nyereg helyen sutik. A sutes is vedi a lovakat ha netalantan illetektelen kezebe kerulne es lokupec akarna eladni es a lonak olyan helyen van a sutese akkor az elobb kiallt mint a chip. A tenyészállományban lévő lovakat sütik.


De utana olvasok mélyebben tegnap keresgeltem es csak a lovasok.hu-n talaltam egy cikket. De majd megnezem a nebih oldalan vagy utana keresek a torvenynek.


De nem lenne logikus ha nem sutnek hiszen lathato igy hogy méneskonyves lo. A hatosag is gyorsabban tud intezkedni ha elloptak mert nem kell arra varni hogy az allatorvos leolvassa a chipjet.

2022. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
82%

Van lehetőség a lovak utólagos jelölésére. A származás nélküli lovakat nyakon sütik bal oldalra megyejel és évszám kerül, míg a jobb oldalra a csikószám 00 kezdettel. Amennyiben nem a születés évében van jelölve a ló, úgy a sütés éve kerül fel évszámnak. Volt egy lovunk, aminek SY00 volt a balján, az Somogy megye 2000et jelentett, de maga a ló 96-os születésű volt, ami a csikóbélyegzési lapon szerepelt. Ha nem az intézi, akinél született, és nincs információ a ló koráról, akkor fogazat alapján próbálják belőni a ló valós korát, de az pár évet tévedhet.

Manapság nem csak a "sütéses", hanem fagyasztásos (krio) technika is elérhető, itt fagyos vasat illesztenek nem tüzeset.

Ha komolyan érdekel a dolog, akkor a megyeileg illetékes lótenyésztési felügyelővel vedd fel a kapcsolatot és ő minden tájékoztatást megad.


Tőlünk nyugatra régen az ajaktetoválás ment, de mióta chipek vannak az se alkalmazzák. Csak a hülye magyar kupecek olyanok, hogy képesek kiszedni a chipet a lóból, így tényleg nem árt, látható jelöléseket alkalmazni. Bár hozzá kell tenni, hogy azzal is mókoltak, mert sok lovat átsütöttek, pl a 0-ból 8ast csináltak és hasonlók..... de ez is kupec szokás volt.

2022. jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
Hát 34es, megértem amit írsz, de ugyanakkor szerintem korszerűbb lenne biztonságos helyen tartani a lovakat ahelyett hogy sütnénk. A chip és a papírok szerintem bőven elég bizonyíték.
2022. jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
100%

35-ös a mókolás hiába, ha ott a fajta bélyeg azt nem tudja mókolni, ergo ha át is süti akkor is a tenyésztési felügyelő észre fogja venni, hogy az a ló nem az, ha van olyan csikószámú, ha hiányzik az a szám a tenyésztési könyvből, akkor meg simán tudni fogja, hogy átsütötték és csekkolja azt a számot, azért a tenyésztési felügyelőknek már bőven van tapasztalata, pláne hogy észre vegye hogy rá van sütve még egy, a szőr azért árulkodik. Egyébként én leginkább a combon és lapockán sütött lovakról beszéltem.


Persze lehet biztonságos helyen tartani, de azért soha nem lehet tudni.


Pl. a műkincsrablók is van hogy extra biztonságú műkincset is képesek megkockáztatni kilopni.


Viszont a lovaknak ez nem csak a méneskönyvi adatai miatt kell, ami a származás miatt fontos, és ha tenyészmén akkor meg az utódnemzés miatt is, illetve ezek alapján tudják milyen értékmérő tulajdonságai vannak a lónak és genetikai adottságai, mert tudni fogják, hogy ja igen ez a ló ennek az apaménnek a csikója, vagy ennek a tenyészkancának az utódja, elsősorban ezért fontos és azért is hogy védjék a lovat és a gazdáját.


De amúgy én is a megyéjéhez tartozó lótenyésztési felügyelőhöz akartam küldeni, ő biztosan tudja, hogy mi a törvényi szabályozás manapság. Csak kamilláztam a buta válaszokon, de egyébként nem ártana ezeket a kérdéseket jelenteni, hogy a kérdező láthassa a szakmai válaszokat is közötte. Amit találtam az 2013-as törvény, és az csak a nyakon sütött lovakra írták.

2022. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező jelentettem minden ide nem tartozó provokatív választ.
2022. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
70%
28, úgy beszélsz, mintha a chipet át lehetne mókolni. Nem fogják kivágni a lóból.
2022. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!