Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartókhoz szólna a kérdésem....

Lótartókhoz szólna a kérdésem. Havi hány Ft-os fizetés mellett vállaltátok a lovatokat?

Figyelt kérdés
Ismerek olyat, aki nettó 150-et keres, és 2 lovat tart otthon, de olyanokat is, akik 300-400ezer között keresnek, és úgy tartják az állataikat bértartásban, szóval elég változónak látom a dolgot. Szeretnék majd a jövőben én is venni sajátot, de nem tudom mennyi lenne a minimum kereseti határ, amitől kezdve kijelenthetem hogy nyugodtan tudom mondjuk fizetni a bértartást, és az egyéb (főleg orvosi) költségeket.

2022. márc. 5. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Tartsál macskát , nem eszik annyit.
2022. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Miért nem végez a ló társadalmi munkát!

-Mert amit kapna érte, az már van neki! :)

2022. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bértartás az szerintem drágább mint az otthoni tartás. A bértartás ára is elég változó lehet 60k és 150k is, nyilván a szolgáltatások is mások. Tegyük fel hogy pl 80ezer a bértertás egy átlag budapesti lovardában kb annyi, emellett ugye meg kell venni a felszereléseket amikor megérkezik a paci, kell nyereg, kantár, lóápoló cuccok stb gondolom ezekkel tisztában vagy. jóesetben nyerget kantárt csak 1x kell venni a lónak de emellett vannak dolgok amiket rendszeresen kell venni mert elromlik, elszakad, elfogy stb pl kötőfék, táplálékkiegászítők, nyeregalátét, vezetőszár de az is lehet hogy a kantár is elszakad akkor abból is kell újat venni. ha versenyezni is szeretnél akkor mindenképpen kell edző, azt is meg kell fizetni, ha hobbiból lovagolgatsz akkor sem árt egy edző. Ha patkolod a lovat akkor kovács vagy körmös. Saját magadnak is kell venni loas cuccokat amiket elhasználsz pl nadrág, zokni, pálca. Oltások évente vagy év közben ha akarmikor állatorvost kell hívni az is pénzbe kerül. ez így elég sok és a lótartás drága mulatság de meg lehet oldani. nyilván ez attól is függ hogy egyéb dolgokban mennyit költesz kaja, rezsi, lakbér,ruhák stb
2022. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom gyerek vagy meg, igy nem magadat tartod el, nem latod annyira at, hogy milyen arak vannak.

En a jelenlegi allaspont szerint netto 800 ezres fizetes a minimum, ami mellett be mernek vallalni bertartasban egy lovat. Es akkor sem biztos. De persze igeny fuggo, le lehet mondani minden “luxus” dologrol a lo javara, mint uj ruha, etterem, nyaralas, jo kaja stb. De szamomra az nem lenne elet, hogyha amugy egy 10 ezres farmert se vehetek meg,ami tok alap, nem ehetek valtozatosan, nem lehet kocsim, de legalabb lovagolok :D


Aki 150-bol el es otthon tart 2 lovat, az vagy kamuzik vagy undorito modon tartja oket, se orvos, se patkolas, normalis mennyisegu kaja es stb. Mert ha csak az elelmiszert nezem, ilyen arak mellett 150 ezer ehenhalni is keves. De 400 ezres fizu is keves ahhoz, hogy abbol csak a lora elmenjen havi 100-150, attol fuggoen, hogy epp hogy jon ki a lepes.

2022. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

Bértartás az szerintem drágább mint az otthoni tartás. A bértartás ára is elég változó lehet 60k és 150k is, nyilván a szolgáltatások is mások. Tegyük fel hogy pl 80ezer a bértertás egy átlag budapesti lovardában kb annyi, emellett ugye meg kell venni a felszereléseket amikor megérkezik a paci, kell nyereg, kantár, lóápoló cuccok stb gondolom ezekkel tisztában vagy. jóesetben nyerget kantárt csak 1x kell venni a lónak de emellett vannak dolgok amiket rendszeresen kell venni mert elromlik, elszakad, elfogy stb pl kötőfék, táplálékkiegászítők, nyeregalátét, vezetőszár de az is lehet hogy a kantár is elszakad akkor abból is kell újat venni. ha versenyezni is szeretnél akkor mindenképpen kell edző, azt is meg kell fizetni, ha hobbiból lovagolgatsz akkor sem árt egy edző. Ha patkolod a lovat akkor kovács vagy körmös. Saját magadnak is kell venni loas cuccokat amiket elhasználsz pl nadrág, zokni, pálca. Oltások évente vagy év közben ha akarmikor állatorvost kell hívni az is pénzbe kerül. ez így elég sok és a lótartás drága mulatság de meg lehet oldani. nyilván ez attól is függ hogy egyéb dolgokban mennyit költesz kaja, rezsi, lakbér,ruhák stb


Gondolom a kérdező a pasijával akarja kifizettetni aki eltartja őt.

2022. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Aki 150-bol el es otthon tart 2 lovat, az vagy kamuzik vagy undorito modon tartja oket, se orvos, se patkolas, normalis mennyisegu kaja es stb. Mert ha csak az elelmiszert nezem, ilyen arak mellett 150 ezer ehenhalni is keves. De 400 ezres fizu is keves ahhoz, hogy abbol csak a lora elmenjen havi 100-150, attol fuggoen, hogy epp hogy jon ki a lepes.


A lovak füvet esznek , az ingyen van.

2022. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Én is úgy hallottam hogy a lovak fűbe harapnak!
2022. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

Vegyetek igáslovat, az hoz hasznot is a konyhára.

Vagy felesbe! /1-igás;--1 verseny/hátas/ De akkor ne csodálkozzatok hogy az igás megharap benneteket az egyenlőtlen tartási feltételek miatt! :)

2022. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lett ezzel az oldallal/kategóriával, régen tök normális volt...


Most a válaszokból elnézve elég buta emberek járnak ide. Nem, nem akarom a ,,pasimmal" eltartatni magam. Egyáltalán hogy lehet ezt feltételezni valakiről? Munkám van és saját keresetem, házam, magamat tartom el. És nem gyerek vagyok nyilván, hanem egy felnőttkorú ember, akit érdekelt a kérdés.

2022. márc. 5. 18:12
 10/14 A kérdező kommentje:
A 3-as és 4-es válaszolónak köszönöm a normális választ, a többieknek ment a lepontozás.
2022. márc. 5. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!