Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő vagyok, vágtában az...

Kezdő vagyok, vágtában az oktató mondja folyton hogy üljek le a nyeregbe. Én ülnék de mit csináljak ha feldobál? Nem mondja hogy hogy maradjak a nyeregben csak azt hogy üljek.

Figyelt kérdés
Kérdeztem tőle de nem mond semmi mást, légyszi ne nevessetek ki, nagyon szeretném megtanulni. Épp csak egy picit szeretnék elmozdulni, inkább végigsimitva a nyerget, de dobál.
2022. márc. 13. 15:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Arra törekedj, hogy alig emelkedj fel, fogd a lovad a comboddal, a csípőddel meg Kövesd a ló mozdulatát (előre kell tolni)
2022. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
A csípőddel követni kell a mozgását. A szőrén lovaglás nem egészséges a lónak, de azzal lehetne ezt nagyon jól gyakorolni.
2022. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Az megvan hogy arra törekszem hogy ne emelkedjem fel, de azt hogy érjem el ha feldob minden mozdulatnál?
2022. márc. 13. 15:44
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, ahogy tanügetésnél. De ha az nem megy biztosan, akkor bele se kellett volna kezdened még a vágtába. A comboddal és a térdeddel szorítod a lovat, de a lábszáraddal nem. Térd alatt a lábad a ló mellett, de nem szorítod.
2022. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt úgy tanította az edző, hogy mintha törölném a nyerget, a csípővel leköveted a mozgást, hátulról előre.
2022. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik edzőt, mert ennyi utasítást adni ehhez nagyon nem professzionális módszer. Lazán, elfolyva próbálj először futószáron vágtázni, az oktató fogja majd vágtában tartani a lovat, vagy akár először a nyerget is foghatod majd lassan elengeded.
2022. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ha én lazán ülök a nyeregben, akkor feldobál. Mennyire kell szorítani a lovat combbal?
2022. márc. 14. 10:39
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképp nem szorítással maradsz a nyeregben. Legyen mobilisebb a csípőd. Úgy kell lazának lenni, hogy kiegészíted vele a ló mozgását. Nézd meg lovasokat akik jól csinálják, és azokat próbáld utánozni (ne lovardában lévő embereket nézz, hanem akár híres díjlovasokat). Úgy látom elment a füled mellett az edzőváltás gondolata
2022. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Annyira, hogy ne dobjon fel. Szorítod a comboddal a lovat, de közben laza a csípőd. Szerintem is szerencsés lenne neked egy másik edző, mert ezek szerint nem oktat téged megfelelően. Illetve azt sem értem, miért kezdett bele a vágtába úgy, hogy ügetésnél sincs biztos, stabil ülésed. Ez balesetveszélyes is.
2022. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

A feneked egy szivacs amivel törlöd a nyerget hátulról előrefelé minden vágtaugrásnál.


Ezt csak laza csipővel lehet, ha merev vagy állandóan ki fog dobálni a nyeregből.

2022. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!