Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő vagyok, vágtában az...

Kezdő vagyok, vágtában az oktató mondja folyton hogy üljek le a nyeregbe. Én ülnék de mit csináljak ha feldobál? Nem mondja hogy hogy maradjak a nyeregben csak azt hogy üljek.

Figyelt kérdés
Kérdeztem tőle de nem mond semmi mást, légyszi ne nevessetek ki, nagyon szeretném megtanulni. Épp csak egy picit szeretnék elmozdulni, inkább végigsimitva a nyerget, de dobál.
2022. márc. 13. 15:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
44%
ne aggódj menni fog az, ezt nem lehet igazán elmagyarázni, egy idő után rá fogsz érezni sok gyakorlással. sokmindenre kell odafigyelni, pl szoríts a comboddal, legyen lenyomva a sarkad, ne essen ki a lábad a kengyelből, ne dőlj nagyon előre, de ne is nagyon hátra, ne pattogj, hajtsd közbe a lovat, figyelj a kezeider ne mozgasd őket stb, ezeket elmondtam meg csomó mindenki de attól hogy elmondják hogy szoríts a comboddal, amíg nincs annyi izmod nem fogz tudni jobban szorítani, ha az edző pontosan elmondja hogy mit csinálj elsőre akkor se fog menni, de ezzel semmi baj nincs, aza lényeg hogy törekedj a jóra és ne add fel ha nem sikerül. Én már kb 1 éve vágtázom és még mindíg vannak esetek amikor kiesik a kengyelből a lábam, nekem ez nem ment, de régebben sokkal többször kiesett és egyre jobban fejlődöm. veled is ez lesz, nem kell ezt túl izgulni ezekkel a segítségekkel nemsokmindent lehet elérni, " lazítsd el a csípődet" de addig úgyse fogod tudni ellazítani amíg nem ülsz biztosan anyeregben és nem érzed a ló mozgását, ehhez meg idő kell. remélem tudtam segíteni és hajrá
2022. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
32%
Térd comb szorít, lábszár a ló oldalán fekszik nem szorít. Picit hátra kell dőlni, légy "nehéz" , jó mélyen ülj bele a nyeregbe és hagyd, hogy a derekad lekövesse a ló mozgását. Szóval a derekad legyen laza. Képzeld az, hogy össze vagy nőve a lóval. Futószáron kell gyakorolni, voltizsba célszerű, de nyeregben is jó. Eleinte a kezeddel kapaszkodhatsz, de próbáld inkább combbal tartani magad. Jó pár alkalom kell, mire elengedett kézzel megy, ez azért fontos, hogy később ne a szárba és a ló szájába kapaszkodj. A vágtabeugratást is célszerű futószáron gyakorolni. Ha nem partner ebben az oktatód, akkor keress másik helyet.
2022. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudjatok már, de mindenki aki azt írja, hogy szorítson a comb meg a térd, azok kiktől tanultak?


Főleg amikor az alapokról beszélünk, nagyon fontos, hogy a lovas mindenféle szorítás nélkül is képes legyen kiülni a ló mozgását, kéz-láb nélkül futószáron.

Továbbá amikor azt tanítjuk, hogy az egész láb simuljon oda, először a bokával, vádlival kezdünk, hisz ezután oda lehet zárni a bokát-térdet egyszerre, de ha a térd zárásával kezd, nem fogja tudni odazárni a bokáját. Megértem, hogy a térddel való kapaszkodás biztonságérzetet ad, de kezdő lovasnak biztos lovon kell ülnie, és a térddel/combbal való kapaszkodás helytelen. Van amelyik feladathoz szükséges odazárni a combot, de nem folyamatosan, ugyanis ezzel az ülés nem lesz olyan mély, mint amilyen lehetne, ezzel igazából kevésbé lesz biztonságos az ülés, mintha csupán egyensúlyból és mély ülésből maradna a lovon.

2022. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Ha nem szorítod a lovat, úgy pattogsz mint egy labda, és le is esel. Nincs olyan, hogy nem szorít. Ezzel csillapítod azt, hogy szét pattogd a hátát, vagy leess. Az nem opció, hogy kézzel kapaszkodsz mert később a kezedben a szár lesz. Ha meg lábbal se kapaszkodsz, akkor nem maradsz meg a lovon és a lónak is ártasz. Maga a nyereg senkit nem tart meg. Szőrén is combbal szorítod a lovat, de a csípő laza, meg a lábszár.
2022. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Lábszár meg azért nem szorít, mert az a későbbiekben a csizma segítségek miatt kell, hogy ne azzal "kapaszkodj". Csak comb és térd.
2022. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
53%
Érdekes rengeteg ember, köztük én is (nem olyan nagy ördöngősség) akár széttett kézzel és lábakkal tudok úgy menni mindháromjármódban, hogy nem pattogok.
2022. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
35%
Illetve pont hogy a csizmasegítség miatt fontos, hogy ne szorítson a térdével, hisz ha szorít, nem tud jó, erős csizmasegítséget adni. Magyarországon a lovasok zömének az a hibája, a versenylovasok körében is, hogy nem elég jó a csizmasegítségük.
2022. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Szét tett kézzel elhiszem, anélkül nem mész át osztály lovaglásba, de hogy szét tett lábbal, na azt megnézném :D

Viszont lehet csizma segítségeket adni, nem kell szétrúgni a ló oldalát, de attól hogy a térd szorít, lehet megfelelő csizma segítséget adni. De ha valakinek nem megy, akkor arra a pillanatra lazít a térd, de a comb nem.

2022. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
53%
Szívesen megmutatnám neked, ha találok videót küldöm is. A titok az ülésen van, amit itthon szeretnek figyelmen kívül hagyni. A csizma segítség természetesen nem rugdosást jelent. Képzeld a lovasok közül nagyon sokan pont azért pattognak, mert túlságosan szorítanak a térdükkel. és nem engedik el magukat, nem használják az ülésüket.
2022. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Nagyon kíváncsi leszek a videóra. Vagy ha ennyire egyértelmű hogy így kéne, akkor biztos gyorsan találsz olyan videót. Illetve így hogy lehet kengyel nélkül könnyű ügetni? Mert ugye az is van :)

Egyébként nem, sokan azért pattognak, mert nem tanulták meg ellazítani a csípőt, követni a lovat vele, de közben szorítani is. Nem könnyű, de nem lehetetlen megtanulni a kettőt egyszerre csinálni.

2022. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!