Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én gondolom, hogy nagyon...

Csak én gondolom, hogy nagyon bénán lovagol?

Figyelt kérdés

Valahogy... nem is tudom hogy írjam le. Megszakértené valaki lovaglós szemmel, hogy a cikkben látható videón mit látunk, ha nézzük?


[link]



2022. máj. 23. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Ami biztos hogy be van gornyedve.


Az hogy a kez lab sarok egyvonalban van-e ilyen messzirol nehez megallapitani. De ugye nem egyenes a hata ergo ebbol kovetkezoleg nem egyvobalba van.

2022. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
És előre dől. 1-es vagyok.
2022. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Biztos ezért hagyják el sorban a pasik... :D
2022. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
ez legyen a legnagyobb hibája:)
2022. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem lovagol rosszul. Az ülőcsontját nem használja eléggé, túlságosan a szeméremcsontját terheli. Ezen kívül nem látok problémát.
2022. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát, ha a szeméremcsontját használja akkor mégiscsak keveri a szezont a fazonnal és nem jól lovagol. A lovon ülni kell, az ülőcsonton.
2022. máj. 23. 17:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de tökéletes lovaglása nem sok embernek van, ha van egyáltalán. Rossznak meg kifejezetten nem mondanám. Az a lényeg, hogy fejlődni akarjon, ne ragadjon meg egy szinten, és ne okozzon kellemetlenséget a lónak.

A magyar többségi lovasokhoz képest jobban lovagol, a ló sem mozog rosszul alatta.

2022. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy megállítottam a videót, hogy lássam, hogy egy vonalban van e a váll a csípő és a sarok... és ha egyenesen ül, akkor igen, de ahogy előre dől, ott már nem.

Nem 100%-os a lovaglása, de nem mondanám rossznak se. Mert a legtöbb lovasnak a problémája a sarok lenyomása és a hát egyenes tartása. Neki a lába jó, de az egyenes tartása nem. Remélem fejlődik még, és nem ragad ugyanoda a szintre. :)

2022. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tommio ***** válasza:
61%

Jól lovagol.

Hogy előre dől egy kicsit, az természetes, főleg, ha küldi a lovat a csípőjével és a felsőtestének súlyával (bár így is visszaesik neki a packó a videó végén).

Szerintem inkább a kengyel a gyengéje ebben a videóban, nem az elülső talpélén terhel a kengyelbe, hanem a lábujjhegyén, bár megpróbálja kiülni a lassú vágtát, én meg pl sohasem voltam ez a típus (haszontalan lovaglási módnak tartom kiülni a vágtát, ha ott a kengyel). Szóval szerintem a lábának a kengyelben a bütykénél lenne a helye, de jó így is, ha neki megfelel. Mindenki másként lovagol.

2022. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Tomnio akkor elmagyarázok pár dolgot.

Egyrészt tök felesleges és helytelen csípővel vagy testsúllyal lökni a lovat előre, erre való a csizma.

A ló nem visszaesik, hanem szándékos felvétel történik a videó végén, igaz helytelenül, mert kiveszi a hátát a munkából közben, de a lovas akaratára történik a jármódváltás.

Valóban, a talp legszélesebb részén kell terhelni a kengyelt.

A vágta kiülése azért kell, hogy a ló jobban érezze a testsőlysegítségeket, ugyanis a legtöbb feladatot helyen a ló szinte csak az ülőgumó helyezésére képes elvégezni. Ilyen maga a rövidítés, a fordulás, az egyensúly változtatása, de még az összeszedettség is (nyilván ezeknek a tanítása nem csupán testsúllyal történik, de végeredményképp simán össze lehet szedni a lovat testsúllyal és csizmával). Azaz a segítségadások fontossága és sorrendje a következő: testsúlysegítségek-ülőgumók terhelése, csizma (ezek eddig összesítve az ülés), majd legvégül a szár. Ez alapján a az ülőgumók használata elengedhetetlen a helyes lovaglás során.

Persze van amikor fel kell könnyíteni egy ló hátát, a könnyített ülésnek is fontos szerepe van, de magasabb szintű feladatokat nem lehet csupán könnyített ülésben végrehajtani.

Ha esetleg abban a tévhitben élne bárki is, hogy az összeszedettség, stb-stb csak díjlovas dolog, hát nem. Ahhoz, hogy egy ló sokáig egészséges láb és hátszerkezettel tudjon dolgozni nagyon fontos a hát izmolása, a mellső lábak tehermentesítése.

2022. máj. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!