Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lovardát választanád?

Melyik lovardát választanád?

Figyelt kérdés

1: városi lovarda, legalább 20 lóval, akik szóra mindent megtesznek. Versenylehetőség van, lovasoktató unszimpi, szerintem 10 éve nem ült lovon(durván túlsúlyos). Nem haladtam semmit 1 év alatt, még mindig futószáron mentem. Mikor végre kiengedett szabadon, akkor meg vagy 10 ló ment egymás után. Az első lovas mindent tudott, a többi ló pedig ment az első után. Táborok jók, több turnus is szokott lenni. Terepre nem járunk, de ha mégis, még a haladó lovast is vezetik nagyobbak. A ló, akin ülni szoktam nyergelve vár. Mindig ugyanazok a feladatok, 2000 Ft/fél óra(másodpercre pontosan kimérve)

A lovak nagyjából mindig a pici boxokban vannak



2: falusi ,,lovarda'' kettő lóval. Kevesen járunk oda(4). Versenylehetőség nincs. Itt 2 hónap után szabadon vágtáztam, annyit haladtunk. Oktatót imádom, fiával is jóba vagyunk. Volt olyan, hogy a fiával ott maradtam a házukban, és az oktató csinált nekem ebédet, és nagyon kedves. Néha szigorú, de ettől függetlenül nagyon kedves. Terepre sokszor megyek az oktatómmal, amiket nagyon élvezek. Tábor van, de egy turnus, 4en leszünk. Igazi pálya nincsen, csak az udvaruk, plusz egy beálló a lovaknak. Én szerelhetem fel a lovat, és én is pucolhatom meg. Itt már nincs másodpercre pontosan kimérve az idő, van olyan, hogy 2 órát lovagoltunk 1 óra árából

A lovak az udvaron vannak, esőben bemehetnek a beállóba. Egész nap legelhetnek.....stb



Melyiket választanád?



2022. aug. 8. 16:55
A kérdező szavazást indított:
1
2
41 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kérdés
2022. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát az 1. valami rettenetesen hangzik. A második jó lehet, ha az oktató tényleg jól oktat és nem csak szimpatikus neked (mert ugye attól még nem végzi jól a munkáját, hogy kedveled), illetve ha nem szeretnél versenyezni. Bár az nem valami jó, hogy nincs rendes pálya, de sokkal inkább az, mint az első, ahol biztos, hogy nem lovagolni tanítanak csak lovacskáztatnak. (Nem is értem, így hogy lehet versenyre menni.)
2022. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jól oktat, komplikált feladatokat ad, nagyon figyel ránk/rám. Már kiülök bakolásokat, hátrarúgásokat is. Amikor meg az elsőben jártam, leestem a legkissebb botlástól is. Szóval nagyon sokat javultam, és már terepen is vágtázhatok jó sokat. Meg az a jó a másodikban, hogy itt sokat elméletezünk. Az elsőben pedig nagyjából semmi elmélet nem volt. Egy lánnyal találkoztam tavaly, és azt mondta magára, hogy nagyon jó lovas, meg minden, minden versenyen első lett. Aztán azt nem tudta megmondsani, hogy mi az a csomózott kötőfék, a földimunkára meg azt mondta hogy az a szarszedés. Valamint nem tudta hol van a lónak a csánkja. Az a baj, hogy ezek a lovardák általában nem tanítanak nagyjából semmi alapot, csak a feladatot(azt is csak felszínesen), és a gyerek azt hiszi, hogy milyen jó lovas, miközben nem.
2022. aug. 8. 20:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az 1. tipikusan az a futószalag lovarda, ahol csak arra mennek, hogy minél többen legyenek, jöjjön a pénz. A gyerekekkel meg elhitetik, hogy milyen jó lovasok, csak hogy jöjjenek továbbra is. Én is ilyenben kezdtem gyerekként, szerencsére utána átkerültem egy jobb helyre. Mint írtam is, a második mindenképp jobb, ha jól oktat az oktató, jó hogy sokat elméleteztek.


#2 voltam

2022. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
ha csak ez a 2 választás van akkor 2. de nekem egyik se szimpi, az első nyilvánvaló a második meg nekem túl falusi vagy hogy mondjam hogy csak 2 ló van nincs pálya, gondolom fedeles se stb, ha viszont később versenyezni szeretnél akkor előbb utób kell keresni egy 3. lovardát ahol megtudod tenni vagy saját ló az 1 lovardába, mert saját lóval gondolom más az edzés. de ha csak hobbizni szeretnél akkor 2
2022. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2. Az első nagyon futoszalag. Arra mennek hogy minél nagyobb bevétel legyen 0 munkával
2022. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Én is pont nemrég váltottam lovardát! És én pontosan olyan helyre járok,mint ahogy a 2.-ban felsoroltad.Egyik legjobb döntésem volt.Ugyanis előtte meg az 1. csoportban felsoroltakhoz jártam.Imádom az új lovardám!
2022. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
+ még nálunk nincs fedeles,viszont rosszabb időkben elméleti részt tanulunk.És rendesen felkészít a versenyre,vagy esetleg még csak a rev-re!7/7 vagyok:)
2022. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7, 8 az melyik lovarda ha szabad kerdezni?
2022. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen a masodik a jobb. En az elsot mar csak azert sem tamogatnak a penzemmel, mert az ilyen helyek vezetoi nem erdemlik meg. Aki igy "oktat", az nem igazi lovas. Az elmelet egyenloen fontos a gyakorlattal, nincs egymas nelkul a ketto. Valoszinuleg a lovak is tul vannak hajtva, ha egyszerre ennyien lovagoltok.
2022. szept. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!