Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Furioso első lónak?

Furioso első lónak?

Figyelt kérdés
Lovam lenne és kínos néztem egy jó lovat, egy furiosot. Soha nem lovagoltam meg furioson, nem is dolgoztam ilyen fajtával. Tapasztalatok/tippek?

2022. szept. 9. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

"Furioso szelíd ló volt!" 🐴💓


[link]

2022. szept. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyede válogatja. Sokkal találkoztam, akik nem könnyű esetek. Tapasztalt lovasként viszont már egyszerű lovak. Lehet, hogy találsz közöttük jó lovat, abszolút nem fajtára keresnék a helyedben, de alapvetően nem ajánlanám feltétlenül kezdőknek, haladóknak.
2022. szept. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne fajta szerint keress, azt alapvetően nem is kell nézni. (Az alapokat kivéve, pl. ugráshoz nem frízt veszünk.) Menj el, próbáld ki. Illetve utána több lovat is próbálj még ki, attól még lehet, hogy ez lesz a megfelelő, és az is, hogy nem. Szóval próbáld ki, lehet benne megtalálod a megfelelő lovat.
2022. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. szept. 9. 19:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jó, de lehet nem. Pontosan mire kéne? Hobbi? Esetleg komolyabb cél is lenne? Hobbira jó a magyar félvér is pl.
2022. szept. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát hobbi magas szinten vagy versenyzés alsó kategóriában
2022. szept. 9. 19:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyar sportló is jó lehet, kisbéri, hannoveri. Miben próbálkoznál versenyzés terén? Mert lehet rosszul tippelek a díjugratással.
2022. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Fontos még, hogy első lónak semmiképpen se egy fiatal pár évest válassz, hanem 8+ évest (nyilván függ, milyen célra akarod, hobbilónak egy még idősebb is tökéletes). Legyen egy jól betanított kanca vagy herélt.

Én is inkább azt tanácsolom, lovat keress, ne fajtát. A személyiségét, vérmérsékletét vedd figyelembe, valamint hogy mennyire tudtok együtt dolgozni. Persze meglehet, hogy a kinézett ló is jó lesz, ezt majd kipróbálás után tudod.

2022. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja 8as, én is olyan 8 évestől ajánlom, de olyan 10-12nél ne legyen több, ha lehet.
2022. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
10eves
2022. szept. 10. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!