Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek keszen allok egy...

Szerintetek keszen allok egy sajat lora?

Figyelt kérdés

(A lovak tartasanak költségeivel tisztaban vagyok, lenne ra eleg idom ) 8-13 eves kancat/hereltet szeretnek elso lonak, bertartasban lenne angol boxban, legelovel, lenne hely futoszarazni, terep lehetoseg is boven van. Heti 4-6szor tudnek ki menni hozza, ebbol lenne egy piheno nap, egy terep es egy futoszarazas a tobbi edzes lenne.(Termeszetesen nem most hanem kb fel-egy ev mulva vennek lovat) Fontos, hogy meg kiskoru vagyok! (Gimis)


Lovas tudasom: mind 3 jarmodban stabil az ulesem. Konnyitett ulesem is stabil. Allitasok, lovardai alakzatok mennek. Lepesben, ugetesben kengyel nelkulizes megy vagtaban is megy de meg nem nevezheto teljesen stabilnak mivel neha meg csuszok de meg nem estem kozben. Vagtaba be emeles, felvetelek, rudazas, nagyon kicsi ugrasok (40-50cm), szoren mind3 jarmod, lepesben ugetesben szarnelkul, vagtaban meg nem probaltam de az alakzatok jol mentek. Nem sokszor estem viszont mindig vissza ultem es nem volt olyan hogy feltem volna vissza ulni. Vagtas terepen sokszor voltam 1,5-2orasak voltak a leghosszabbak. Néhány dijlovas programot gyakoroltam az edzommel. Nyergeles, kantarozas, pucolas megy. Eddig csak 3szor futoszaraztam ugetesben, lepesben es egyszer vagtaban.


Edzesek utan mindig maradok segiteni, boxokat takaritani, etetni/itatni, patkolasoknal es allat orvosi vizsgalatoknal is jelen voltam. Sajnos mar lattam olyan beteg, kehes lovat akiket el kellet altatni… Csikok be lovaglast is lattam mar, 1-2 eves csikokat pucoltam es szoktattam pata kaparashoz stb.

A lovakkal mindig jol ki jottem es jol kezeltem a viselkedesuket (nyilvan kezdokent nem mindent csinaltam jol, de most mar megy). Jelenleg ennyi jutott eszembe.

Az epito kritikakat/valaszokat nagyon koszonom!



2022. szept. 11. 16:22
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

7 uj lovardaba kellene mennem mivel az a hely ahova most jarok nem biztosit bertartast, de a mostani edzommel meg nem beszeltem errol


9 igen, beszeltem veluk rola ezert is irtam, hogy nem most hanem kb fel ev mulva vennenk lovat ha talalok olyat aki tudna engem tanitani es jo tarsam lehetne :)

2022. szept. 11. 18:32
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Edző akkor is jobb, ha van melletted, ha nem is mindig, hiába van jó lovad. :)
2022. szept. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
12 lesz edzom csak uj lovardaban
2022. szept. 11. 18:54
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Edzővel menj lovat nézni, de ugye ehhez találj edzőt, és szólj össze vele. Amúgy a leirasodbol igen, de lehet hogy a valóságban teljesen káosz a lovaglás is. Amúgy nekem is kiskorúan lett lovam, most is az vagyok, ha kell tanács, azonnal írj privátba!!!
2022. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Szokj*
2022. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján igen. De szerintem először menj új lovardába, te is szokd meg a helyet, ismerd meg az edzőt/edzőket. Az elég necces, ha ti is újak vagytok egymásnak a lóval, illetve a hely is, neked és a lónak is, és még az edző is. Ha most átmész és mondjuk tavasszal veszel lovat, akkor az úgy már jó.


Illetve tanulj még a betegségekről, takarmányozásról, futószárazz többet, szóval gyakorolj mindent. Minél több mindent sajátíts el, fejlessz. Az sose árthat.


Egyébként én 14 évesen kaptam lovat, szóval ha kérdésed van lóvásárlással kapcsolatban, nekem is írhatsz nyugodtan.

2022. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Tudásod alapján szerintem nem lenne gond a saját ló. Igazából az anyagi oldalt kell otthon megbeszélni. Bértartás ára most nagyot ugrott, pl ami eddig 60 ezer volt a drága takarmány miatt 80-100 ezer havonta, ehhez jön még az edző díja, plusz ugye 2 havonta a parkolás.
2022. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
*patkolás
2022. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
87%
Azért az elég fura, hogy ismeretlen (többségében valszeg laikus) emberek véleményét kérded, szakembertől meg nem kérdezel....
2022. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

Eddig nem az volt hogy az ilyen embereket leszoltuk hogy lovas kislány!? Furi hogy most nem ez megy... Mármint nem is akarom, de itt most mindenki olyan kedves stb, bezzeg máskor lehurrogtatok a kérdezőt.


Amúgy kérdező készen állást de 14essel és utána lévőkkel egyetertek

2022. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!