Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovat miért nem lehet...

A lovat miért nem lehet egyedül tartani? (sokan irják itt a gyk-n is kommentekbe)

Figyelt kérdés
Sokan irják a kérdéseknél "hogy de ugye tudod, hogy egy lovat nem lehet tartani egyedül kell másik ló is mellé" meg hasonlók, de azt nem olvastam, hogy miért. A kérdés adott köszi.
2022. dec. 14. 15:57
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Mert foglalkoztatok vele nem?
2022. dec. 15. 10:52
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
Az mindegy neki ebből a szempontból, hogy mennyit foglalkoznak vele. Másik ló kell mellé. #10-nek nyilván szerencséje volt. A legtöbben sajnos nem így járnak.
2022. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
12 igen értem amit itt irtál irtak, hogy más mint pl 1 szobakutyi vagy macsek akinek elég a gazdi, hanem 1 lónak 1 ló társ kell.
2022. dec. 15. 15:36
 14/24 anonim ***** válasza:
24%
Itt van nálam egy ló "bértartásban". Ő egyedül van pl, azért hozták ide, h ne legyen mellette más ló, így nyugodt.
2022. dec. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Tehát itt is van hogy egy ló eltér az átlagtól.
2022. dec. 19. 09:38
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Attól hogy van egy-két antiszoc ló, ne abból indulj ki hogy elvannak azok egyedül is. Nyilván nem öli meg magát ha egyedül van, de nem kiegyensúlyozott egy egyedül tartott ló, az hogy nyugis nem jelenti azt, hogy jól érzi magát. Istállóban külön hely kell neki igen.

Úgy képzeld el mint egy gyereket. Kell neki a külön szoba, de ha tesója nincs is, az oviba vagy játszótéren csak összeengeded a többivel, és nem elég neki hogy lerakod a nagymamához vagy veszel neki egy hörcsögöt. Így kb. érthető? Jó a hasonlat? A kutya meg a cica más, ne akard összehasonlítani, a gyerek jobb példa.

2022. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Szerintem értem, köszi. Ha istállóba van a ló abba le is tud feküdni van hely? Úgy tudom ha biztonságba érzi magát a ló is fekve alszik.
2022. dec. 29. 11:35
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

Kell akkorának lennie egy boxnak, hogy le tudjon feküdni. Ha nem, akkor nagyobb box kell értelemszerűen.

Egyébként nem minden ló fekszik le alvás közben, de van, amelyik igen. Jellemzően a fiatalabb lovak többször fekszenek le, idősebb korukban inkább állva alszanak. De nyilván lófüggő is, nem mindig van így.

2022. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
24%
De mégis lelettem pontozva az antiszoc ló miatt. 😂
2022. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Az "antiszoc lovat" én írtam és nem lettem lepontozva. Ne lopd el előlem a show-t! :D
2022. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!