Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez egy reális bértartási összeg?

Ez egy reális bértartási összeg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve lovagolok és tervezek saját lovat venni. Nincs túl sok opció a környéken bértartásra, városhoz legközelebbi istállóban 91.000ft havonta. Ebbe minden benne van nyári legelés, télen széna, takarítják a boxokat. Gondolom körmölés és állatorvosi költségek mindenhol külön vannak.


Nem túl magas a szinvonal, szűkös beton boxok és kivülről látszik hogy nem mostanában volt karbantartva. Mennyire realisztikus ez az ár? Körülnéztem más oldalakon is de nem tudom mikor lettek kiírva az árak.


Ha van aki otthon tart szívesen fogadnám ha megírja a havi költségeit. :)



2022. dec. 22. 18:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Meg olcso is, ha a kaja benne van.
2022. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Nekem itthon 2 lóra kb havi 50K. Szenat esznek es ridegben vannak. Plusz koltseg a 12k kormoles 2 havonta egyutt a kettonek.
2022. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 vantel ***** válasza:
0%
Majd a szolgák gondozzák,te meg tejelsz!
2022. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi az első kettőt, miszter vantel nem mindenkinek büdös a munka :) Szivesen csinálnám én ha tudnám otthon
2022. dec. 22. 20:53
 5/28 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Ha lenne meleg vizes patamoso, szép rendezett lovarda, nagy tágas világos boxok, fedeles, nos akkor reális ár lenne. 91ezer egy kalap szarért, hát ne szórakoztassál már!

Sztem ez nem reális.

2022. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Most hogy háromszor annyiba kerül a takarmány és alig lehet normális lovászt találni eléggé elmásztak az árak. Ami eddig 60 körül volt, most 80-90, ami meg kicsit jobb hely volt, tehát van fedeles, meg esetleg melegvizes patamosó, szigetelt istálló, azok olyan 100-150 körül vannak most.Szóval sajnos reális az ár, bár amit leírtál inkább a 80 ezres kategória lenne.
2022. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
76%

Igen reális 80 ezer vidéken, de pl. Pest környékén ennyiért nincs is, na meg Vas és Zala- megyében is olcsó lenne, mert oda sok osztrák viszi a lovát. Ott 90 nem drága.

Próbáld meg úgy nézni, hogy hogy néznek ki az ottani lovak. Ha soványak rosszkedvűek, el van hanyagolva a körmölésük, akkor nézz körül máshol. Ha jól néznek ki a lovak, ne szarozz pár tízezer forinton.

Nem büdös a munka? azt elhiszem hogy szívesen ganézol 20 percet egy-két ló alól, de hidd el ennél jóval több a munka egy lótartó telepen. Gondolom traktort nem akarsz venni, mert nem tudnád kihez vinni ha elromlik, és a trágyát se tudnád hova vinni, tovább meg nem sorolnám mivel jár az otthoni lótartás, mert azt már biztos tudod hogy a szabadidőt/nyaralást örökre felejtsd el.

Határozottan nem drága, ha a lovad jól érzi ott magát, és neked is kellemes időtöltés oda kimenni.

2022. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nagyon irreális. Nálunk van melegvizes patamosó, nagy boxok (a lovak alá forgácsot raknak!), fedeles, 2 pálya, 2 körkarám, hatalmas legelő, és 60eFt a bértartás. Úgy, hogy ebbe benne van télen a széna.
2023. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek utolsóval!!!
2023. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

8-as, légyszi mondd el ez hol van! Meg lehet megkeresnélek priviben ha nem bánod, mert beszélnék a tulajdonossal, hogy ezt így ebben a formában hogyan tudja nyereségesre kihozni.

A legnagyobb mesterektől szeretnék tanulni.

2023. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!