Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez egy reális bértartási összeg?

Ez egy reális bértartási összeg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve lovagolok és tervezek saját lovat venni. Nincs túl sok opció a környéken bértartásra, városhoz legközelebbi istállóban 91.000ft havonta. Ebbe minden benne van nyári legelés, télen széna, takarítják a boxokat. Gondolom körmölés és állatorvosi költségek mindenhol külön vannak.


Nem túl magas a szinvonal, szűkös beton boxok és kivülről látszik hogy nem mostanában volt karbantartva. Mennyire realisztikus ez az ár? Körülnéztem más oldalakon is de nem tudom mikor lettek kiírva az árak.


Ha van aki otthon tart szívesen fogadnám ha megírja a havi költségeit. :)



2022. dec. 22. 18:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Hat igen, a 8-as meseje engem is erdekelne, mert szerintem kb olyan 5 evvel ezelott volt aktualis ez az ar...

Kisse hihetetlen nekem is igy 🤷‍♀️

2023. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Jó, akkor ne higyjétek el. A hely egy nagyon kicsi faluban van egyébként.
2023. jan. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan nincs melegvizes patamosó. De van egy fedeles, egy kis díjlovagló négyszög, egy nagy ugrató pálya, tereplehetőségek, tágas boxok, jó ellátás, fűtött melegedő és nyerges, sok iskolaló. És hatvanezer forint havonta a bertartás. És a tulajok nem milliomosak amúgy.
2023. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
13) nem ertem miert nem kepesek elhinni nekunk, hogy 1- falun olcsobb, 2- van akinek nincs pofaja 120at elkerni a semmiert.
2023. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Igen 14.

13as vagyok

2023. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert falun is drága fenntartani egy lovardát,ezert hihetetlen elhinni, hogy egy jól felszerelt lovi még tudja tartani a 60 ezret. Mi is vidék vagyunk (Keleti országrész), egy lovardás boxos bértartás fedelessel, patamosóval 80-100 ezer körül mozog.
2023. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
13as vagyok, a bertartás olcsóbb, ellenben az edzések drágábbak
2023. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem hogy jön ki a 60ezer. Azért a lótartás nem annyi, hogy egy bála széna meg naponta egy vödör víz. Fenn kell tartani gépeket, vízvezetékrendszert, pályákat, villanyt, szervezni kell a trágyaelszállítást a takarmánybeszerzést, a karámok karbantartását és egy csomó minden eszembe se jutott így hirtelen. Elhiszem, hogy van aki megszokásból 60-at kér, de nem sokáig fog menni ilyen takarmány és üzemanyagárak mellett. Ne legyen igazam.


Még mindig azt mondom 80-100 nem sok vidéken se, de érdeklődj sokat, lehet szerencséd lesz, és találsz olcsót.

2023. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
A vidéki kis lovardában nálunk 30E/hó. Igaz, nem luxus
2023. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegesíts! Idén egy szénabála volt annyi. XD Hogy csináljátok?! Valami varázslók vagytok?
2023. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!