Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kétpontos ülést másnak is...

A kétpontos ülést másnak is nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
Még csak párszor gyakoroltam, de szinte egyből visszaesek a nyeregbe, nem tudom megtartani magam. Sok idő megtanulni? Milyen tippeket tudnátok adni (jól magyaráz az oktatóm, de jobb másoktól is hallani)?

2023. febr. 28. 12:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10 egy újfajta mozgásformát elkezdeni mindig más izommunkát igényel. Lényegtelen, hogy mit sportolsz, az új mozgásformához úgymond új izomzatnak kell kialakulnia (de persze előny, ha nem nulláról kell elindulni). Erre is írta valaki feljebb, hogy a lovas izomzatnak ki kell alakulni először.


Ha már olyan butus vagy, hogy ezt sem tudod, legalább ne próbálj okoskodni. Igaz mindig a leghülyébbek hiszik magukat a legokosabbnak😅

2023. márc. 1. 07:23
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi kérdező az előző csak trollkodni jött


Abban viszont van valami, hogy tényleg jó lenne, ha a lovasok között is kialakulna a lovagláson kívüli bemelegítés, nyújtás, akár az erősítés is. A lovaglás ( ha magasabb szinten csinálod, vagy ha rosszul) hajlamos az izomzat ferde terhelésére, ami nem túl egészséges.

2023. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

13. Lóizomzatra? :D Ezen jót mosolyogtam.

Az a helyzet, hogy nem minden izmot lehet kondiban erősíteni úgy, amit és ahogy lovaglásnál használja az ember. Emellett jelen esetünkben nem az izomzattal van a probléma, hanem a technikával. Arra meg erősíthetsz, számottevően jobb nem lesz amíg rá nem érez.

2023. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem vicceltem. Ő maga írja a lovas izomzatot. Én csak összevonatam.

Nem trollkodtam. Tényleg gyenge a gyerek ha nem megy neki. A technikához erő is kell. Ha az igazság trollkodásnak számít, akkor nem velem van a baj.

Tavasszal hasonlóan vagyok a kerékpárral.

2023. márc. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Mitől lenne jó technikám nettó 6 alkalom lovagolás után? XD Sőt a könnyített ülést eddig csak 2x próbáltam.


Senki nem 2 perc alatt lesz profi sportoló. A marathonfutónak sem 2 nap felkészülni, úgy nekem is kellett x év, mire kitoltam 180 kg-t a lábtolón, 50 kg-s lány létemre. Na, az meg annak nem menne, aki még sosem kondiztál, hiába van izomzatod a lovagláshoz, más sportágaknál cseszheted.

Mindenkinek idő, mire kialakul a jó technika, jó izommunka egy új sportághoz. Nem tudom, mit nem lehet ezen érteni🤣Gondolom az okoskodó 14-es válaszoló még lovon sem ült, különben tudná, hogy hogy megy ez.

2023. márc. 1. 09:44
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyugi. Menni fog ez, ha csak meg kétszer gyakoroltad, akkor persze hogy nem tökéletes még. Ez természetes. Meg fogod tanulni, az biztos. Kellenek hozzá izmok, ez tény, de nem olyan nagy ördöngösség, mint amilyennek sokan hiszik.
2023. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!