Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

Aki elkezdte mennyire volt izomláza utána :) Teljesen más izomcsoportokat mozgat meg? Jelenleg HIIT eddzéseket végzek, illetve súlyzózás. Szóval nem tudom mennyire lenne másabb.


Illetve mindenki megtud-e tanulni kellő kitartással?



2021. márc. 17. 11:30
 1/10 anonim válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy mennyire vagy fizikailag jó "állapotban". Én az első lovas edzésem után (30perc volt) járni is nehezen tudtam, ez később javult. A lovaglás nagyon megmozgatja a belső és külső combizomzatot egyaránt, némi alkarizomzat is kell hozzá, ha nem akarod, hogy a ló a saját feje után menjen :). Nekem volt olyan is, hogy a hátam fájt néhány edzés után.

Kellő kitartással és odaadással meg tudsz tanulni lovagolni, persze. :)

De ehhez nem 1-2 edzés kell, hanem hónapok is eltelhetnek, mire tökéletesen el tudod sajátítani az alapokat, illetve a kicsit nehezebb gyakorlatokat.

Én már nagyon kicsi koromban elkezdtem lovagolni, tetszett, viszont a jelenlegi helyzet miatt nem tudok edzésekre menni. Azt vettem észre, hogy pár év kihagyás után is ugyanolyan jól tudtam az adott feladatot megcsinálni, mint akkor frissen tudva. Szóval ha egyszer egyvalamit megtanulsz lóháton ,annak nagyon kicsi az esélye, hogy egykönnyen elfelejtsd. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Ha még bármi kérdésed lenne ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj privátot. :)


Illetve minden edzésen bemelegítetek a ló hátán, így nem kell félned, hogy meghúzod valamidet. Remélem segítettem.

2021. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás olyan izomcsoportokat mozgat, amit eny hétköznapi ember alig/ritkán használ. Az, hogy mennyire nehéz elég szubjektív és sok dologtól függ. Ugyanúgy, mint bármi másnál, ha nincs motivációd sokkal nehezebb. Ha még most kezdesz lovagolni, valószínűleg lesznek egy ideig izomlázaid, de a hobbi lovaglás: akármennyire is habzik hobbis társainknak a szájuk ("a lovaglás igenis sport!" Igen, sport, de hobbi körökben csak testmozgásnak nevezném.) , nem nevezném annyira fárasztónak, mintha ugyanilyen kezdőként elmennél futni. Persze embere válogatja. Kell idő, mire egyáltalán olyanokat tudsz csinálni a lovon amit igazán sportnak lehet nevezni, szakágtól függetlenül. Amíg csak azt tanulja az ember, hogy hogy legyen stabil ülése, hogy maradjon fent nem nevezném igazán sportnak, annak ellenére, hogy én is lovas vagyok.

Ennyit a fizikai részéről.

A lovaglás inkább mentális, és technikai sport, főleg hobbi szinten. El sem tudod képzelni mennyi mindenre kel figyelni. Míg kezdesz megtanulni lovagolni, egyelőre csak magadra, az ülésedre kell figyelned, később jönnek a bonyolultabb dolgok ha továbblépsz és van hozzá megfelelő edződ: a ló különböző testrészeinek, leginkább hátsó részének aktivizálása, ne essen a vállára a ló, stb, stb..

Azon kívül szakágaktól függ, hogy mire kell még figyelni.


Az a helyzet, hogy nem mindenki tud megtanulni. Sok embernek egyszerűen nem olyan az alkata, hogy valaha is egy igazán jó ülést tudjon elsajátítani. Ugyanakkor bizonyos szintig jó oktatóval/edzővel mindenki el tud jutni. Valaki pedig egyszerűen fejben képtelen ott lenni, és ezért jó minél hamarabb elkezdeni, hogy a lovakkal kapcsolatos felfogás beivódjon. Hogy tudat alatt is működjön az 'ott megijedhet, itt megfeszül, ezért meg ezért viselkedik így és így a ló' Sok felnőtt hiába olvas utána és igyekszik megtanulni hogy mit jelentenek a ló jelzései, nagyon sokáig nem képesek a gyakorlatban használni, miközben aki fiatal korától lovak körül van könnyebben megérti ezeket a jelzéseket.


A másik ok, hogy miért nem tud mindenki megtanulni rendesen lovagolni: pénz. Pénz jó edzőre, pénz sok edzésre. És akkor sorolhatnám.

A végső ok, amiért nem mindenki tud megtanulni helyesen lovagolni:

Az ország tele van szutyok edzőkkel, és a jó edzőt egy most kezdő, tanuló lovas nem tudja kiválasztani. Ezért sokszor előfordul, hogy éveken át rossz edzőknél kallódik a gyerek. Viszont ha van egy kis szerencséd, vagy ismerősöd szakmabeli és nem csak annak mondja magát, akkor segíthet kiválasztani a megfelelő helyet és edzőt, illetve kerülhetsz jó helyre. Sajnos nem is minen megyében van jó edző, A 90%uk vagy nem rendelkezik elég tudással, amit átadjanak, vagy nem érdeke, hogy fejlődj, csak a pénzedet szeretnék.

2021. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért is inkább technikai sport a lovaglás, és nem fizikai, mert egy 600 kilós állatot te nem fogsz erővel arra irányítani és úgy mozgatni ahogy akarod.
2021. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már az első órám után alig bírtam lépni. Szép lassan izmosodott a combom, vádlim. Egyébként elkepeszto érzés mindenképp kezdd el.
2021. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Valakinek nehéz, valakinek könnyű
2021. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó edzés után, nekem van ,hogy kb mindenhol izomlázam van úgy átmozgat a lovaglás.
2021. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem mondanám nehéznek. Affinitás kérdése inkább. Általában pár menet után bele szoktak jönni a lányok. De ha fiú vagy, akkor még könnyebb, mert akkor csak feküdnöd kell.
2021. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nehéz megtanulni. 7 évesen kezdtem és most vagyok 32, már korántsem olyan aktívan űzöm mint régen, de azért szoktam kijárni. Az alapokat mondjuk nem olyan nehéz, de hát azért valjuk be, ha valaki csak ül a lovon az még nem lovaglás. Viszont szerintem szorgalommal mindenki megtanulhat. Nekem eleinte és mostanság is ha sokáig nem lovagolok nagyon durva izomlázam van. Viszont szuper erősítő gyakorlat, mikor ott ülsz a lovon nem is gondolnád, hogy mennyire sok izomcsoportot átmozgatsz. Csak mikor leszállsz, akkor érzed, hogy mindened sajog :D
2021. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az edzőm aki 30-40 éve lovagol még mindig azt vallja, hogy van még mit tanulni. Ez nem sport, hanem életmód.
2021. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Várom, hogy elkezdhessem és el vagyok mellette köteleződve. Szeretem az állatokat, és biztosan jó élmény lesz :)
2021. márc. 17. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!