Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell lekötni a ló nyelvét?

Hogyan kell lekötni a ló nyelvét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lovam aki átteszi a nyelvét a zablán, a zabla fölé. Próbálkoztam kanalas zablával, akkor feleszerelhető gumi anyagú nyelvleszorítóval. Akkor van egy ilyen fém leszorító, amit külön kell feleszerelelni, mint pl. egy csődör vezetőt. Van amikor bevállik. De az a probléma, hogy a lovam még fel is húzzza a nyelvét. Így mikor fel van húzva a nyelve, akkor a nyelve alatt felsérti az ínyt és rázza a fejét. Sajnos a Hackamore zabla nem jöhet szóba, ugyan is a versenyemen nem engedélyezett. Többen javasolták, hogy kössem le a nyelvét, de nem tudom hogyan kell. A válaszokat előre is köszönöm!

2023. márc. 23. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanítással jobban jársz, bár energia és időigényesebb. Lassan kell újra zablához szoktatni, földről. Angol nyelvű forrásokat keress, hogy hogyan kell.
2023. márc. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene élőben mutatni, azt is lehet rosszul csinálni.
2023. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ügetőn harisnyával csináltuk, de igen, ezt élőben kell látni...
2023. márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valakit aki tudja, hogy mutassa meg. Itt nem fogjuk tudni úgy elmagyarazni hogy 100%ig jól csináld, így meg nem éri meg mert csak nagyobb kárt okozol vele
2023. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! Akkor keresek egy illetőt, aki megtudná élőben mutatni, hogyan is kell. Egyébként a ló 1.5 éve lett belovagolva, tehát nem tudom mennyire lenne érdemes újra kezdeni a zablához való szoktatást. Érdemes biztos, nem az. Csak nem értem mitől lett neki ez a szokása. Egyszerű olív zablát hazsnálta lovam. De mikor lovagolni kezdtem észre vettem, h hogy át teszi a nyelvét a zabla fölé. Semmi nehéz munkát nem ment. Karámban tanult lassan. De valahogy ez a szokás alakult ki nála.
2023. márc. 23. 10:19
 6/14 A kérdező kommentje:
Elnézést. 1.5 éve van belovagolva.
2023. márc. 23. 10:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Még esetleg annyit probalhatsz hogy keresel egy jó szakembert, aki megnezi hogy dolgozol a lóval és lehet lesz ötlete az átlovaglásra
2023. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként nagyon szépen dolgozik a ló. Egy teljesen nyugodt lóról van szó. De ez a nyelv áttevés nem tudom miért alakult ki nála. De egyáltalán le lehet erről szoktatni?
2023. márc. 24. 07:42
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1. Válaszoló vagyok. Amint írtam, le lehet róla szoktatni, csak nagyon sok meló.
2023. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem baj ha sok munka, csak remélem sikerül.
2023. márc. 24. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!