Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom elíndítani...

Hogyan tudom elíndítani galoppba a lovam?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogyha pályát lát ösztönösen beindul, de csak így a mezőn, hajtsam jobban vágtába? És ugye itt nem kell lábra ugrani, vagy itt is van ilyen?
2023. nov. 1. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Két kókuszdiót kell ritmikusan összeütögetni és akkor beindul a gyalog galopp.
2023. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha elég nagy sebességgel megy a vágta azon üteme, amikor egyszerre két lába éri a földet (külső első és belső hátsó) szétválik, és a lónak egyszerre csak egy lába éri a földet. Itt is van jobb és bal oldal, hiszen a galopp lábsorrendjében az egy ciklusban utoljára földet érő láb a belső mellső, ahogyan vágtában is. Ehhez a lónak már ki kell alakuljon egy izomzata, ami ezt a mozgást lehetővé teszi.

Viszont azt jobb ha tudod, hogy a gallopban a ló erőteljes tolómozgást végez a hátsó lábaival, ami hosszútávon nem egészséges a lónak. Ez a fajta tolómozgás már egy egyszerű lovaglás során is jelen van, de a galoppnál, nagy sebességnél hatványozottan.

2023. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy sebességgel megy, a vágta (...)*
2023. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!