Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehetne már lovam?

Szerintetek lehetne már lovam?

Figyelt kérdés
Mivel már nagyon régóta szeretnék lovat, viszont tudom, hogy még nem állok rá készen, hogy egyedül tartsam, illetve lovagoljak rajta edző nélkül, így nem tudom, hogy bértartásba lovardába lehetne-e? Természetesen ott edző mellett lovagolnék stb…úgy készen állnék egy lóra? (8-13 éves ló)

máj. 12. 15:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%

"sem pedig kedvesebb"

Ja, hogy kedvességre vágysz? Akkor rossz helyre jöttél, ez itt a net! :DD

máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg értelmes válasz érkezett, attól, hogy nem azt válaszoltuk, hogy "igeen 😍❤️", még leginkább a mi válaszaink a legértelmesebbek itt a kérdés alatt.


A lótartáshoz nem lovagló tudás kell, hanem elsősorban pénz, pénz és pénz, majd utána rengeteg szabadidő és lemondás (beszéltem nemrég egy 14 éves lányzóval, lovakkal akar foglalkozni, de nem tud menni a lovas középsuliba, mert van egy lova, és ezért nem tudja a bentlakásos sulit vállalni. 14 éves, és felfogja, hogy milyen vállalást jelent egy ló...), ezután jön a hozzáértés. Ami nem az, hogy hogyan kell ügetni, meg ugratni, hanem az a millió kis ezer dolog, amivel a kezedben életben tudod tartani a lovadat, ne adj isten még beteg sem lesz. Az első 3 "pénz" közül, az állatorvosi költségek az egyik (tudtad-e, hogy a kólikaműtét közel 1,5 millió forintba kerül? marad neked ennyi pénzed, miután megvetted a lovat, meg tartottad 2 évig?). A másik a tartás költségei, amit azért dobsz ki az ablakon minden hónapban, hogy a ló, csak így legyen.


Nagyon nem tudod mivel jár a lótartás, mégha az anyagiakhoz meg is értem, hogy még keveset konyítasz a korod miatt, de hidd el, ha kész lennél egy lóra, nem itt kérdeznéd. És mégegyszer leírom:


megkérdezed, hogy TE készen állsz-e (ami egy nagyon összetett kérdés, értelmi, érzelmi, anyagi stb. tényezők), majd semmit nem mondassz el magadról. Annyit se tudsz leírni, hogy minek akarsz egy lovat. Csak azt hogy akarsz, mert erről álmodozol.


Álmodni lehet, de mielőtt megvalósítjuk őket a valóságban kell tudni gondolkodni, tervezni!

máj. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!

Megértem, hogy ki vagy akadva, h nem jönnek "kedves" válaszok, de ez sajnos a net. Mindenki írogathat dolgokat, úgy, h nem tudjuk ki ő, milyen tapasztalattal rendelkezik, és tud-e egyáltalán a lovakról bármit az ég világon. Viszont akik válaszoltak igazuk van, nem tudnak rólad semmit, ezért ha rendelkeznének is lovas tapasztalattal, nem tudják megmondani, (ezzel nem arra célzok, hogy szerintem aki válaszolt a kérdésre az semmit nem tud a lovakról❤) hogy te készen állsz-e a lótartásra, vagy nem, de megértem írhattak volna "kedvesebben" de nem írtak és pont.


Ezzel az információval amit adtál nem nagyon tudok véleményt mondani azzal kapcsolatban, h készén állnál-e arra, hogy lovat tartsál. Én azt nagyon megköszönném, ha írnál magadról egy pár sort és akkor tudunk tanácsot adni. De sajnos az a baj az ilyen oldalakkal, h soha nem építheted rá a jövődet, szval nem ide kéne kiírni.(nem sertésnek szánom eskü😊❤🤷‍♀️)

Egyébként ha tényleg azt érzed menne, meg hasonlók, akkor ne rögtön a lótartásba fogj bele, hanem csak béreljetek ki egy lovat a lovardából. Egy egyszerű iskola lovat is ki lehet bérelni amikor nincs osztály lovaglás ezért simán kimehetsz hozzá és megtapasztalhatod, hogy készén állsz-e arra, hogy lovad legyen. Még egy iskola ló is nagyon nagy felelősséggel jár, úgyhogy megtudhatod milyen. Nem lesz könnyű, úgy érsz haza, hogy mindened fáj, zsibbad, esetleg megharapott/rádlépett a ló és hasonlók. (Bocs, hogy tegeződök, írd ha zavar)


És ennyi is lenne a kis "monológom", remélem nem bántottam meg senkit.


Ui: Köszi mindenkinek aki elolvasta❤🥺😊

máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igazatok volt, nem írtam magamról sok mindent, sajnos. Az életkoromat, viszont nem igen szeretném megadni, remélem ez érthető (persze nem 7-11 éves kislány vagyok vagy hasonló) Igen ez itt a net...sajnos nem a legjobb dolog a világon, viszont értem mit szeretnétek mondani.


Szóval az infók rólam, igaz mostmár nem is nagyon várok válaszokat, mert kicsit hülye voltam, de azért, hogy kijavítsam:


Jelenleg hetente 1x lovagolok,(régen többször lovagoltam) tudom nem sok egyáltalán de ezenkívül a héten több nap is kimegyek a lovardába segíteni, lovat futószárazni, itatni, etetni stb...


Mint már leírtam ha jól emlékszem 5-6 éve lovagolok kisebb-nagyobb kihagyásokkal.


Háziversenyekre szoktam járni, szinte minden évben mentem.


Nyergelni, kantározni, lovatmosni, ápolni stb-stb. tudok. Futószárazást tanulom de már egész jól megy, barátnőm szokott segíteni.


Régebben volt pacink, de sajnos családi okok miatt ez nem tartott sokáig és meg mint 7-8 éves nem nagyon tudtam volna mit kezdeni vele. Most visszagondolva nagyon bánt, hogy azt az aranyos lovat eladták, de azóta voltunk meglátogatni. (ez csak ilyen mellékes)


Jelenleg nem tervezünk lovat venni, csak gondolkodtam rajta, hogy mi lenne ha... Szóval őszintén megmondva 0 ft-m van rá, mivel most vettem cuccokat.

Szüleim azt mondták, hogy 1-2 év és talán lehet lovam, ha ddigra rendeződnek a dolgok. Addigra foggalmamsincs, hogy készen állok-e majd, vagy sem.


Ja és 13-mas válaszóló, köszönöm amit írtál (Pont múltkori alkalommal harapott meg a ló véletlen, ott a nyoma a körmömben xD)


Szóval, megint leírom, hogy tegyük fel, bértartásba akrnék lovat és a föntiekkel szerintetek menne-e. Lófajta meg, ugye nem teljesen az a lényeg, hanem, hogy nyugodt-és nem lenne olyan fiatal.


Remélem így érthetőbb volt, és már tudtok rólam valami infot, köszönöm a válaszokat!

máj. 16. 19:13
 15/23 A kérdező kommentje:
Jah igen, nem itt akarom azért megalapozni az álmaimat és, ha valaki azt mondja, hogy lehet lovad akkor az már úgy is van. Természetesen elsősorban ha majd ott tartok edzőmet, hozzáértőket fogok megkérdezni.
máj. 16. 19:14
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

"Szüleim azt mondták, hogy 1-2 év és talán lehet lovam"

Amíg a szüleidtől függ, addig nem állsz készen rá. Majd ha te magad előteremtetted rá a pénzt, akkor fogsz készen állni arra, hogy lovad legyen.

máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jah, hát nyílván bőven beszállnék a költségekbe, de nem értem egyik barátnőmnek mindent a szülei fizetnek. Plusz járnék diákmunkára :D
máj. 17. 06:16
 18/23 A kérdező kommentje:
ezzel persze nem azt mondom, hogy jovan majd szüleim mindent kifizetnek és meg csak foglalkozok a lóval
máj. 17. 06:17
 19/23 anonim ***** válasza:
90%
Mi meg csak azt mondjuk, hogy attól még, mert a legtöbb kislánynak a szülei tartják el a lovait ( ezzel sajnos én is így voltam), attól még nem ez a követendő. Ha egy lovat önállóan tartasz el pl, van minimum fél millió forintod csak váratlan orvosi költségekre félretéve, és sorolhatnám. Ez mind sok pénz, és hidd el, hogy többet visz a ló, mint amire számítasz, a vétel külön procedúra, amit még nem látsz át ( a titkos problémák). Nem bántásból mondjuk, tényleg még rengeteg időd van fejlődni ló nélkül is. Gyakornoknak is el tudsz menni, internnek, ezekhez nem kell ló.
máj. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 NTBS ***** válasza:
Szerintem gondold át alaposan. Sok költség, idő, ami nem biztos, hogy megtérül.
máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!