Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy oldjam meg? 12/L

Hogy oldjam meg? 12/L

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy én nagyon szeretnék járni lovagolni.De most nagyon rosszul állunk anyagilag.Naponta kapok 400 forintot de ezen kell megvennem az egész napi kaját reggel fél 7 től délután fél 5 ig.És nem ebédelek a suliban...Hosszú lenne leírni miért.ÉS hogy kellene megoldanom az hogy eltudjak járni hetente 1x lovagolni?1 alkalom 1300ft.És nekem ez a lovaglás nagyon fontos lenne...
2011. febr. 19. 20:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ha papírok szerint is ennyire kevés pénzetek van, akkor a suliban féláron, vagy még olcsóbban lehet, hogy tudnál kajálni, ha megigényeled. Pl. havi 3000 Ft-ot fizetnél be. Ha kapsz napi 400-at, az 30 napra 12 ezer. Ebből még vehetnél magadnak 1-1 kiflit vagy hasonlót. Így is maradna havi szinten mondjuk 10 ezer Ft-od. Azt elosztva 1300-al az több mint 7 alkalom. Ha a legrosszabb esetet vesszül figyelembe, akkor is kijön heti 1 alkalom a lovaglásra. A takarítást, ápolást el lehet lesni, meg közben kérdezni is lehet, csak sajnos egyre kevesebb helyen van erre mód, mert van elég alkalmazott, akik sokszor unatkoznak, így hiába segítenél be. Hova valósi vagy?
2011. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Az az 1300Ft/ óra nem is olyan vészes. A lóápolásba hamar beletanulhatsz, pl itt az internet, ha rákeresel googleban kiad egy csomó oldalt, ahol képekkel leírják mi mire való, ezeket te szépen megjegyzed, aztán ha kimész a loviba megkéred, hogy mutassák meg neked, hogyan is megy ez valójában. 2-3 alkalom után hamar belejössz a dologba. Nálunk egy éve nyílt egy lovi, nagyon modern, meg minden és az oktató is jó fej, 1500 egy óra, viszont itt mindenki maga csutakolja le azt a lovat, amire ráül, szóval kicsit furcsának találom, hogy tudsz lovagolni és ezek nálad kimaradtak.

A kaját szendvicsből meg lehet oldani, persze egész napra kell 2-3 db is, meg ha tudsz vinni 1-1 szem almát az is jó, bár elhiszem, hogy huzamos ideig nem a legjobb kaja a párizsis szendvics, aminek az alapja egy húsipari hulladékból összedarált felvágott képez, ráadásul hosszútávon nem is egészséges.

Ha azt nézzük akkor hetente kapsz 2000Ft-ot, ha egyben kéred, és ügyesen tudod belőle kihozni a kaját, akkor akár heti 4-500Ft-ot is megspórolhatsz, igaz így csak 3 hetente gyűlik ki az 1300, de mégis több, mint a semmi.

Szerintem menj ki a loviba és kérdezed meg, hogy egy kis munka fejében nem-e lehetne ingyen, vagy esetleg féláron lovagolni, igaz ehhez az kell, hogy hetente 3 napot erre rá tudj szánni.

2011. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

csak kiflit vegyél, meg pl. 1 almát, ez így olcsó..

de írhatnál levelet, én is 12 vagyok. (:

lovas.info@citromail.hu (:

2011. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A lovaglás drága sport. Ha anyagilag nem engedhetik meg a szüleid törődj bele. Majd ha jobban álltok, vagy ha majd dolgozni fogsz. :)
2011. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Szia, először is azért ne rendszeresítsd a zsemle parizer menüt, nem túl jó. Sok gyülölcs, blablabla, úgyis tudod...

Aki meg azt mondja, hogy egyed a 4-5 napos kenyeret, annak javasolok egy hasonló kúrát.


A lovas része: mi is cefet szarul álltunk anyagilag, és 10 évig lovagoltam úgy, hogy besegítettem a mindennapi melókba. Vertem csákánnyal mélyalmot, de elit díjlovas- és ugróistállóban is lovagoltam így. De nem napi egy órát voltam kint, hanem a szünetekben reggeltől estig.

Ahol most dolgozok is millió kiscsaj rohangál a lovardában, az értelmesebbje besegít, és lovagolhat is cserébe.

Úgyhogy ez biztos menni fog, kaját meg próbálj meg azért valami normálisat...

2011. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy szüleid nem vesznek otthonra kenyeret zsömlét kiflit?

Úgy értem, hogy a teát tudod otthonról vinni. Kiflit és egyebet pl. gyümölcsöt biztosan vesznek neked a szüleid.

Akkor nem kellene a pénzed elkölteni, és alkalmanként ha összejön akkor tudnál lovagló órákat venni oktatótól.

De az is jó amit a többiek írnak, hogy egy kis munkáért cserébe lovagolhatsz. Ha van ott barátod / barátnőd aki alap szinten lovagol, akkor Ő is meg tudja mutatni hogyan ülj a nyeregbe, hogyan tartsd a lábad stb.

2011. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!