Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajtát ajánltok?

Milyen fajtát ajánltok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kezdő, 6 éve lovagolok, de olyan sz*r oktatóknál lovagoltam, hogy csak az ügetésig jutottam el :(( De persze már vágtáztam, és meg is bokrosodott már jópárszor alattam a ló, de ura voltam a helyzetnek. Egy kényelmes ülésű, mondjuk ilyen 150-160 marmagasságú, nem túl gyors lovat keresek. Köszönöm előre is!
2011. febr. 26. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet, keress jobb edzőt, de ne vegyél lovat mert bele fogsz csömörleni. Egy loval sokkal több probléma van, amit a gyakorlottak is nehezen oldanak meg a tartásáról nem is beszélve.
2011. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Egyébként nincs olyan, hogy kényelmes, vagy kényelmetlen fajta. Különben is, a kényelem abszolút nem fő szempont, az egészség és a kezelhetőség a legfőbb szempont, mit lóvételkor nézünk.

Mindenképp előbb tanulj meg normálisan lovagolni, mert nem fogsz tudni megoldani olyan alap helyzeteket, amiket egy gyakorlott lovas megold, és a fejedre fog nőni a ló, vagy pedig rosszul fogsz lekezelni helyzeteket, amivel tönkreteszed.

2011. febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dia992 ***** válasza:
Kisbéri félvért!!!!!Legjobb mindebre lehet gasználni általába nyugott de mégis erős ,jó a kitartóereje.
2011. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire szeretnéd használni. Ha csak hobby szinten szeretnéd tartani, akkor felesleges valamilyen német vagy külföldi drága lovat (holsteini, hannoveri, oldenburgi, stb.) vásárolnod. Ajánlom a jó magyar lófajtákat: nóniuszt, kisbérit, furioso-t, vagy a gidránt, esetleg lipicait. Lovaglásra és kocsiban is használhatók. Azért előbb tanulj meg rendesen lovagolni, a biztonság kedvéért.
2011. márc. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Selena Fan válasza:
Szerintem az ideális ló az andalúz. Nyugodt, megfelelő méretű és még kecses is! :D
2011. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, egy andalúz tényleg szemet gyönyörködtető. DE.. azért az ára se semmi.
2011. márc. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!