Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel etessek egy 1 éves pónit?

Mivel etessek egy 1 éves pónit?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptunk egy 1 éves pónit, és nem tudom pontosan az ellátását.

Mikor kell etetni, mit kell neki adni? mekkora istálló elég neki, mennyi időt kell futattni....stb?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. márc. 18. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor vidd bértartásba. De komolyan mondom, mert a lovak érzékeny jószágok, nagyon könnyű akár etetéssel lesántítani, megbetegyíteni akár véglegesen!
2011. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen valóban célszerű volna, ha bértartásba vinnéd, ott mindent tudnak, és szakszerűen ellátják.

Ha erre viszont nincs lehetőség, akkor azt tudnod kell, hogy EU szabvány szerint a minimális boxméret 3x3-mas, és mivel a lovaknak/póniknak a testükhöz képest kicsi a gyomruk, naponta többször kell őket etetni.

Általában napi 3x kapnak enni, reggel, délben és este. Az a célszerű, ha az etetések nagyjából a nap 24 óráját osztják fel 3 étkezésre. Tehát, mivel az éjszaka hosszú, az a jó, ha olyan este 7-8 óra között kap enni, reggel viszont 6-7 óra között. Van, aki délben nem is ad abrakot, csak szálastakarmányt, azt is olyan 1-2 óra körül.

Azt tudom, hogy egy kifejlett ló, napi 12-14 kg szénát kell, hogy kapjon, de mivel a tiéd csak egy éves és póni, szerintem bőven beéri kevesebbel. Én olyan 3 kg körüli szénát adnék neki etetésenként, de ki lehet tapasztalni, mert ha otthagyja, nyilván nem kell neki olyan sok - a csikóknál különben is változó a helyzet. Zabból szerintem 1-1,5 fándli bőven elég, és szerintem délben nem is igényli a zabot.

Futtatni lehet egy jó fél órát, de nem folyamatosan, hanem szünetekkel, és szigorúan be kell tartani a 10-10 perc lépést előtte és utána.

De tényleg ezek az adatok nem biztosak, csak nagy lóhoz képest kalkuláltam. Uh tényleg az volna a legjobb, ha elvinnétek lovardába bértartásba. Úgyis lesz vele rengeteg gond, mert póni - és legalább olyan makacsok, mint egy öszvér - és mivel első ló, tapasztalatlanok vagytok még a tartásához, az pedig nem vezet túl jóra, főleg nem egy csikónál.

2011. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia szerintem az lenne a legjobb ha bértartásba adnád de ha nem megoldható akkor itt egy tanács nekem van 4db shetim: Napi 3x etetés reggel 6-7 órakor szálas takarmány délben abrak és olyan 7-8 óra fele megint szálas takarmányt. Az adagokat illetően a szálas takarmányból elég neki 2,5-3kg reggel este abrakból pedig 0,5-1 serpenyővel de ez a napi munkájától változó de ez az arány mivel még csikó tökéletes. De a táplálék-kiegészítők és vitaminok létfontosságúak szervezet optimális működésének szempontjából. Ja és a mozgatásáról annyit, hogy ha megoldható akkor egy karámba kiengeded és futkározik magától+még a futószárazás azt ha még nem ismeri akkor azt még meg kell neki tanítani/ismertetni vele de a futószárazásnál be kell tartani a 10-10 perc sétát elején és végén. De mivel még egy 1 éves csikó nem sok mindent tud így még elég sok tanulni valója van, persze a korához megfelelően a képzését.
2011. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószínű, hogy akkor inkább értékesíteni fogom, a kispónikát.Mennyit érhet?
2011. márc. 19. 10:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyit érhet rengeted mindentől függ. Fontos például a fajtája, hogy megvannak-e a papírjai, van-e sütése, továbbá, hogy milyen nemű. A kancákért alapvetően többet szoktak adni, bár nem minden esetben. Jó lenne, ha fel tudnál tölteni róla pár képet, ahol látni a lábai állását, a külső jegyeit stb, mert nagyon sok jellemző van, ami befolyásolja az értékét és ha látnánk, talán többet tudnánk mondani.
2011. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

file:///D:/póni.jpg

Fekete színű, csődör csikó

2011. márc. 20. 10:50
 7/10 A kérdező kommentje:
Papír, és sütés nélküli, nem tisztavérű shetland.
2011. márc. 20. 10:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha esetleg tudnál róla képet feltölteni akkor többet tudnék mondani. Meg ahhoz tudnom kéne még a pontos adatait, a természetét a képzettségét a kezelhetőségét a küllemét a patáit látni kéne ehhez meg stb...
2011. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálp meg meghirdetni ilyen 80-100000 Ft magasságába és hogyha nem tudod eladni, akkor menj lejjebb az árral.
2011. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hol laksz? ( elég ha csak megyét írsz )

Hány centi körülbelül a paci? (=

2011. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!