Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Anyukám nem engedi hogy...

Anyukám nem engedi hogy lovagoljak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt mondja hogy nem lovagolhatok mert le fogok seni. Ültem már lovon, de nem huzamosabb idejig max 10-percig. Már mindenki monda aki lovagol hogy nekem jó lenne a lovaglás, az alkatom is pont jó hozzá meg nagyon szeretném is. Ha leesnék a lóról komoly bajom lenne? Hogyan bizonyítsam be anyának hogy nem lesz baj? Nagyon szeretnék lovagolni. Köszi a válaszokat előre is. :(
2011. márc. 21. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki leesik, még nem jelenti azt, hogy egyből kitöri a nyakát.


Magyarázd el anyukádnak, hogy ha megfelelő helyet találtok, ott egy nagyon nyugodt lovon fogsz először tanulni, és mindig a tudásodnak megfelelő lovat fogják alád adni a későbbiekben is, és figyelnek a biztonságra.


Egyébként meg cipeld el anyudat egy lovardába, és beszélgessetek az oktatóval, valószínűleg ő jobban meg fogja tudni győzni őt, mint te:)

2011. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Egyébként anyukád csak félt téged, azért nem akar elengedni. Meg gondoljunk bele, ha lovagolni fogsz járni, az kiadásokat igényel. Amúgy én is ezzel a problémával küzdök. A sulival voltam lovagolni negyedikben, majd nyertem plusz hat alkalmat, futószáron sétáltam, ügettem, vágtáztam, még lovas gimnasztikát is kipróbáltam, és nem estem le.

Csakhogy én meg azért nem járhatok, mert messze van tőlünk, és nincs rá elég pénz - illetve nincs rá SZÁNT pénz...

Ja, igen, ha leesel, akkor nagyon nagy probléma nem érhet, mert viselni fogsz kobakot. Meg ez függ az esés helyzetétől is.

2011. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi! Majd megpróbálom rábeszélni hogy beszéljen a "lovas ismerősünkkel". :D De csak azért mondja ezt mert egyik ismerősöm is leesett a lóról és kicsit a veséje is megsérült. Köszi a válaszokat! :D
2011. márc. 21. 21:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Elég 1x leesni, hogy maradandó károd legyen. Én is lovagolok, már 10 éve és igen csak szerencsés vagyok, hogy az eddigi pár esésemet megúsztam pár horzsolással. Sokszor olvastam róla, hogy a felelős lovasoktató először esni tanítja meg a delikvenst, és én ezzel teljesen egyetértek. Ha megtanulod hogy milyen testtartást vegyél fel egy esetleges eséskor, akkor könnyebb elkerülni a komolyabb sérülésesek.

Ráadásul vannak a biztonságodat növelő felszerelések pl a kobak, ami elvileg mindenütt kötelező, illetve ajánlott még a gerincvédő, bár sokan nem szeretik (én se vagyok oda érte), illetve van (jelenleg még aranyáron kapható) patronos lovas "légzsák", ami nem más mint egy mellény, ami a megfelelő időben felfújódik.

Mondd el anyukádnak, hogy vannak ilyen eszközök, amikre jó esetben csak 1x kell megvenni és hosszú ideig szolgálnak.

2011. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg nem elrettentésképpen mondom, de nem is olyan rég egy helyi lovas leesett, súlyos sérülésekkel kómába esett, majd rá pár napra meghalt. Hozzáteszem jó lovas volt az illető, nem egy kezdő.

Szóval van ilyen is, jobb esetben egy esésnél nem lesz semmi bajod max megijedsz és lesz pár lila foltod, de komolyabb esetben eltörheted valamid, vagy akár súlyos sérüléseket szerezhetsz.

Barátnőmmel elesett a lova, neki a bordája tört el.

Mondjuk ezeket ne nagyon mondd el anyudnak :D

Üdv (előző voltam)

2011. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem kell ennyire felfújni. A lovaglás is sport, és minden sportban van kockázat. Nincs olyan sport, ami ne lenne veszélyes az emberre, de ettől még ugyanúgy csinálják, és élvezik.

Igen, a lovaglás olyan sport, ami nemcsak az emberen, hanem a lovon is múlik. Viszont először csak futószáron lovagoltatnak, és rengeteg dolgot megtanítanak, mire arra kerülne a sor, hogy egyedül menj - legalábbis jobb helyeken. Igen, a legfontosabb, hogy megtanulj esni, mert ez is egyfajta technikát igényel, ha nem szeretnél a ló alatt maradni és megtiportatni magad, de egy-egy esés nem mindig halálos. Sőt.

Persze vannak durva balesetek, nem mondom, hogy a 10 év alatt nem szereztem már be egy enyhe agyrázkódást, vagy egy felkarcsonttörést - de ez már ugratásnál történt, ami nem mindegy. A szakágakban való lovaglás jóval veszélyesebb, mint a hobbi. Terepen is történhetnek dolgok, aláírom, de ha többen vagytok, könnyebben vigyáztok egymásra.

Aztán ott van még a kobak - manapság már nagyon jó kobakok vannak, jó erősek, és tényleg védik a fejet - vagy a gerincvédő mellény - militarysok is használják, és ha megnézed ott aztán elég kemény akadályok és esések vannak - és a már ugyancsak említett patronos légmellény, amivel garantáltan puhára esel.

A kezdetekkor azonban nagyon ritka az esések száma, inkább csak lecsúszások vannak, valamint ha jó oktatólovat kapsz, amelyik nyugodt és könnyen kezelhető, szinte nullára csökken a veszély. A lovaglás veszélyes igen, de nem jobban, mint az autóvezetés. Ugyanannyi dologra kell figyelni, és olykor van, hogy az ember önhibáján kívül kerül bajba. Mégis mindenki minden nap kocsiba ül. :)

Ha pedig leesel és megütöd magad, és úgy gondolod, hogy ez félelmetes stb, akkor nem muszáj tovább csinálni - mondjuk ennek én ellene vagyok, de most ebbe ne menjünk bele.

Szóval szerintem menj el egy közeli lovardába, beszélj az oktatóval, mutasd meg anyukádnak, milyen szép sport ez, és kérd meg az oktatót, hogy győzze meg őt.Ha sokat rágod a fülét, úgyis engedni fog. Mondd meg, hogy mindig viselni fogod a kobakot, stb, úgyhogy nem kell aggódnia. A legtöbb ember egyébként azért ítéli el a sportot, vagy félti a gyerekét tőle, mert ő maga fél a lovaktól. Ez nem szégyen, de ez így van. Amit nem ismerünk, attól félünk, és amitől félünk, azt elítéljük, próbáljuk kirekeszteni az életünkből. ha anyud megszereti a lovakat, vagy megbarátkozik velük, hagyni fogja, hogy lovagolj, mert tudni fogja, érteni fogja, miért jelent neked sokat. Én legalábbis így gondolom.

2011. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Főleg utolsónak, mert megértettem hogy miért nem engedi ezt anya :D Már sokkal jobb kedvem van a válaszok olvasása után! :D
2011. márc. 22. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:

szia,

eddigiekkel egyetértek,félt téged,viszont enyém is félt engem de ő már meg szokta és engedi,szorítok hogy neked is össze jöjjön! :)

17/L

2011. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is járok lovagolni . Egyszer már leestem a lórol de még élek :D ÉS nem volt nagy bajom csak kificamodott a bokám és még mindig járok lovagolni . Csak az nem esik le a lórol aki nem lovagol . És amugy is minden sportban történnek balesetek .
2011. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valahogy megértem anyukád félelmét, nekem az első lovas cuccom egy kobak volt. Ez szerintem alap dolog egy normális helyen, hogy csak úgy ülhetsz fel, ha van rajtad kobak. Nekem van gerincvédőm is, szerintem ez is fontos, hiszen életmentő lehet mindkettő. A lovaglás egy veszélyes sport, ezzel a tudattal kell lóra ülni minden egyes alkalommal. Minden benne van a pakliban, akár az is, hogy a legnyugodtabbnak hitt oktatóló hirtelen megmakacsolja magát, és elvágtat veled... Bár ez nem valószínű. Először szerintem azt kell/kéne megtanulni, hogy ne félj a lovaktól. Ha valaki félve ül fel a lóra, akkor ideges, ettől a lova is az lesz. Én ültem már pár lovon, a legnyugodtabbaktól kezdve a félős, megugrálós 4 éves frissen belovagolt lovakig. Mindig résen kell lenni, és a helyzet urának kel lenni. Ezt persze így könnyű mondani, de nem szabad olyanoktól megijedni, hogy mondjuk kicsit megugrik a ló. Ilyenkor magadat és a lovat is meg kell nyugtatni. Ha van rajtad kobak és gerincvédő, akkor véded a fontos testrészeidet. Nagyon fontos, ha leestél, és nincs semmi bajod, akkor ülj vissza, mert különben félni fogsz a lovaglástól. Ez pedig még a legtapasztaltabb lovassal is előfordulhat. Én eddig 2x estem, egyszer ügetésben szőrén futószáron a feladat az volt, hogy forduljak meg a lovon, de pacit azon a nyáron kezdték el futószáron dolgoztatni, és amikor valami olyan történt, amit nem értett, akkor megállt. Úgyhogy fordulás közben hirtelen megállt, éreztem, hogy teljesen elvesztettem az egyensúlyom, úgyhogy lecsusszantam az oldalán. Jobb úgy esni, hogy te akarod,mert akkor ki tudod nagyjából számítani, hogy hova esel stb. A másik esésnél megijedt a ló, felágaskodott és leestem. Utána megnyugtattam, és felültem rá. Egyik alkalomnál se fájt semmin se esés után, de pont ma mesélte az oktatóm, hogy hallott olyat, hogy egy tapasztalt több 10 éve lovagló lovas úgy halt meg, hogy egy olyan lovon lovagolt, amit már régóta ismert, terepre akartam menni, az aszfalt úton mentek át, megijedt a lova, leesett és megtaposta a lova... persze ez egy negatív példa, szerintem az esetek 0.00000000000000000000000000000000000000000000001 %-ában fordul elő ilyen.....

Normális helyen, normális oktatóval, nyugodt lóval, védőfelszereléssel nem fog semmi se történni.

2011. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!