Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles lóvásár? (rövid)

Feles lóvásár? (rövid)

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősünknek a lovának meg akarjuk venni az 50%át. Vagyis feles lótartás , hogy az övé is meg az enyém is.

Amikor kifizetjük a lovat akkor előtte vigyek állatorvost? vagy lesz papírom vagy valamim róla, hogy az a ló az enyém is? (ilyen adásvételi szerződés vagy mi az.)


2011. ápr. 10. 09:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Régi mondás: Közös lónak, túrós a háta.
2011. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy ilyet hivatalosan lehet,állatoknál ilyet nem szokás csinálni.
2011. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Közös lónak nem "túrós", hanem túros a háta, ami a lovak hátának feltörését jelenti.
2011. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
ő még csikó. és a másik tulaj amúgy se lovagolná mert ő már idős ehez :) szóval én lovagolnám majd meg akit ráültetek.
2011. ápr. 10. 09:40
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Nem érted. Ez olyan mint egy házasság, két embernek egy közös cél érdekében együtt kéne működni. De még a legjobb házasságban is vannak viták, és ez válásig fajulhat. Főleg egy ló esetén, mai nem akkora összetartó erő, viszont nagy kiadás. Ezért semmiképp nem célszerű lovat közösbe venni. csak a baj van vele! Akkor már sokkal működőbb, hogy valaki megveszi, és a költségeit fizetik felesbe. Ilyenkor persze a tulajnak számítani kell rá, hogy a társa bármiko kiszállhat. Tehát végülis ott vagyunk, hogy csak akkor legyen felesbe lovad, ha végül is magad is el tudnád tartani. Különben ne!

Viisaztérve a dologra, nyilván kell szerződés, a lehető legpontosabban leírva az egyes emberek kötelességeit és jogait.

Állatorvost nem tudom minek viszel, ha ennyire nem bízol a feles társadban, akkor helyből buktad a dolgot...

2011. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

miért ne bíznák meg benne? na mindegy..

amúgy köszönöm a válaszokat. még gondolkozom a dolgon

2011. ápr. 10. 09:58
 7/23 anonim ***** válasza:
Azt mondd el légyszi, hogyha ő idős, és nem lovagolhatja, akkor mi érdeke abban, hogy fizesse a tartását? Azért nem olyan olcsó.. És számolj azzal is, hogyha kiszállna, rád maradna minden, minden költség egészben, nem csak a fele.
2011. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is jobban járnál feles tartással. Vagyis a ló pl. az ő tulajdona, de a tartását felesben fizetitek, megállapodás szerint.
2011. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Na elmondom részletesen, hogy - hogy van ez.

A bácsi 70körül van. És van neki 2 lova (köztük az a ló is akiről szó van). És ugye ő otthon tartja a lovakat, a takarmány megvan mert termelik. Ugye állatorvos, meg a patkolás/körmölés. Felszerelés van de én venném annak a pacinak akit megvennénk.

A bácsi lovagolni nem szokott, ő kocsizni szokott.

A ló ugye még csikó a másik pedig belovaglás alatt áll.

Na és én akkor én fizetném akkor a lónak (akit megvennénk) a patkolás/körmölés és az állatorvosi költségeknek a felét és a felszerelést én venném.

így már érthető?

2011. ápr. 10. 12:11
 10/23 A kérdező kommentje:

Szerintetek, hogy lenne a jobb? ha..

1. fizetnék neki x összeget így a ló az enyém is és utána a havonta vagy amikor kell az összeg felét (pl. állatorvos meg miegyéb)

2. megállapodunk abba, hogy havonta fizetünk x összeget.

2011. ápr. 10. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!