Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles lóvásár? (rövid)

Feles lóvásár? (rövid)

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősünknek a lovának meg akarjuk venni az 50%át. Vagyis feles lótartás , hogy az övé is meg az enyém is.

Amikor kifizetjük a lovat akkor előtte vigyek állatorvost? vagy lesz papírom vagy valamim róla, hogy az a ló az enyém is? (ilyen adásvételi szerződés vagy mi az.)


2011. ápr. 10. 09:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
De basszus! Ha az egyik csikó, azt nem kocsizzák, nem lovagolják. Ha a másik belovaglás alatt van, azért nem lesz az olyan könnyű lovaglású, nehogy azthidd! Szerintem felejtsd el, inkább menj ki néha segíteni..
2011. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

miért felejtsem el?

különben meg nem értem a lényeget abban amit írtál.

és nem kell felkapni a vizet..

2011. ápr. 10. 16:35
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kozoskodtem, tobbe sose fogok. Inkabb ne legyen mintsem csak felig legyen az enyem.
2011. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

17:41

milyen rossz tapasztalataid voltak? : S

2011. ápr. 10. 18:23
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha barmi tortenik akkor te vagy a hibas, a munka nagyresze a tied, orokke vita targya.

A legjobb meg mikor a masik fel felmond es esetleg el akarja adni a felet, neked meg mondjuk nincs penzed vagy peldaul nala tartod neked meg nincs helyed hova vigyed.

Az ilyen dolgok soran lesznek 'baratokbol ellensegek'.

Persze vannak kivetelek de inkabb csak szik csaladi koron belul pl testverek.

Nekem unokatesommal volt aztan olyan dolgokon vesztunk ossze amik meg csak kilatasban sem voltak pl mi lesz ha ket ev mulva lesz egy csiko, meg mas belathatatlan dolgokon kaptunk ossze ha epp nem volt vlmi aktualis.

2011. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hadd meseljek el egy tortenetet a kozoskodesrol( valos megtortent esemeny)

91-ben apam es az unokatesom apja kaptak a nagyszuloktol egy rakomany taskat hogy adjak el es vegyenek a penzbol egy autot. Ez meg is tortent. Mig apam eladott tiz teskat addig a sogora eladott egyet vagy meg annyit sem, de nem szolt egy rossz szot sem.

Megvettek az autot. Mindkettojuknek volt vezetesi engedelye, de a sogor azt mondta hogy hat neki tobb eve van mit apamnak hat akkor inkabb csak o vezet, olyannyira hogy apam sose hasznalhatta az autot a sogor engedelye nelkul, annak ellenere hogy a fele az ove volt.

Teltek az evek, a sogor hasznalta az autot ami romlott is kozben, hat javitatta, de nem mondott egy qrwa szot sem amig ugy nem dontott hogy O eladja, de mivel apam(aki nem is hasznalta) nem adott penzt a javittatasba igyhat az egesz penz az ovejuk maradt amit kaptak az autoert.

Nem csoda hogy anyam beintett nekik amikor felhoztak hogy jo lenne venni egy masikat(ujat) kozosen.

Na pont ilyen a kozoskodes.

2011. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
szerintem ha eltartási szerződést kőtnél jobban járnál akkor az öreg két lova is a tied lenne
2011. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nem kaptam fel a vizet, csak nem értem. Azt mondtad, két ló van, egy csikó (amit nyilvánvalóan nem lehet még "használni", meg egy belovaglás alatt álló. A csikót alapból nem lehet még lovagolni, a másik meg vagy még szintén fiatal és most lesz belovagolva(ált. 3 évesen), vagy idősebb, de akkor is csak rossz, hogy később lovagolják be. TEHÁT ha NEM vagy gyakorlott lovas, rengeteg tapasztalattal, nem fogsz tudni együtt dolgozni a lóval, és tényleg nem értettem azt amit írtál, esküszöm nem értem, hogy az öregnek mi haszna abban, hogy van egy lova amit nem nagyon használ. A közösködés meg tényleg nem egy jó dolog:S Miért nem nézel inkább egy másik pacit a neten, vagy ismerősök körében, aki csak a tiéd lehetne? Lehet, hogy azt is tudnád nála tartani, csak meg kéne egyezni, hogy mennyiért.

2011. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Biztos hogy neked ez így jó lenne????

Ez egy csikó... ebből még bármi lehet. Szerintem akkor, inkább csináld azt, hogy megveszed a bácsitól teljes áron és nála tartod tovább, pl fél -1 évig ingyen, közben fizeted rá a teljes állatorvost és körmölést + felszerelés. Így lenne egy saját lovad bértartásban. Ekkor csak te foglalkozol vele, csak te ronthatod el, vagy fejlesztheted fel, így ha valami történik, akkor csak magadat okolhatod.

Nézzük pl a ló lesérül... na de nem tisztázott, hogy miben. Akkor ki fizeti az állatorvost?

Nálunk pl arra is volt példa, hogy felesben volt egy ló, mi mondtuk, hogy ok, de azt, hogy ki mikor megy vele, azt beszéljék meg egymás közt, mert nálunk akkor jönnek mennek, amikor akarnak és pl sokszor nem vagyunk otthon. Na volt olyan, hogy a delikvens csak a ló hűlt helyét látta mikor lovagolni akart, mert a másik elvitte, csak épp elfelejtett neki szólni illetve a ló elkezdett sántítani és jött a kérdés, hogy vajon melyikük miatt történt ez, hiszen azt terheli az orvosi költség.


Szerintem a legtisztább az, ha teljes áron megveszed a lovat és ott tartod tovább, persze erről papírt is illik írni a feltételekről és egyebekről.

2011. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm így tartott lovat. Aztán a ló másik gazdája elvitte sétálni hát eltörte a lábát beleléptette egy jó nagy gödörbe. Ennyi volt az alku nem fizetett ezek után már semmit sem.



Figyelj nem akarlak erről le beszélni mert szép minden így ahogy elképzeled. Én is így akartam kezdeni. de aztán csikót vettem. Igaz sok vele a gond mert kajláskodik de le lehet róla szoktatni. Na meg ha nem te etetnéd meg nem te foglalkoznál vele sose nézne rád úgy mint gazda. Nem engedelmeskedne. Jobb lenne ha körbe néznél lovasok.hu-n. Vannak eladó csikók jó nem túl olcsó de nem is drága. Szedd össze a pénzed és legyen egy lovad mi egygazdás.


Nálunk apu reggel eteti a lovam meg lecsutakolja onnantól délután 1től lát engem este 8ig. De ne hidd azt, hogy ez jó neki.Egyáltalán nem. Egy gazdinak kell lenni-e akihez ragaszkodik. 2nél nehezebb eldönteni-e, hogy na kihez is ragaszkodik jobban..


Vannak szép csikók szerintem alkudni is lehet de jót kell kifogni. Én szerencsés lehetek mert egy rendkívül szelíd kanca csikót vettem! (=

2011. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!