Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Feles lóvásár? (rövid)

Feles lóvásár? (rövid)

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősünknek a lovának meg akarjuk venni az 50%át. Vagyis feles lótartás , hogy az övé is meg az enyém is.

Amikor kifizetjük a lovat akkor előtte vigyek állatorvost? vagy lesz papírom vagy valamim róla, hogy az a ló az enyém is? (ilyen adásvételi szerződés vagy mi az.)


2011. ápr. 10. 09:22
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm szépen mindenkinek :) sokat segítettetek. így már kicsit "átértékeltem" a dolgot. úgyhogy inkább szerintem hagyom.
2011. ápr. 12. 16:16
 22/23 anonim ***** válasza:
Amit az előzőekben írtak, hogy csak te foglalkozz a lóval, nem a legjobb ötlet, mert egy rossz szokáshoz az "egygazdás-sághoz" vezet. Nekünk volt "egygazdás" lovunk, csak a nagyapámat fogadta el, rajta kívül mindenkit rúgott harapott. Nem baj az, ha többen foglalkoztok vele, de az idő nagy részét töltse veled. Nem tudom mennyire értesz a lovakhoz, vagy a csikóneveléshez és a belovagláshoz, de a csikónál nagyon sok mindent el lehet rontani. Írtad, hogy esetleg más embert is ráültetnél. Akkor lehet inkább vegyél egy belovagolt lovat vagy egy 3-4 éves nyers csikót, amit te lovagolsz be (ha értesz hozzá), és közben hagyd, hogy más emberekkel is ismerkedjen, szokja, hogy más is pl lecsutakolja. Végül is a lónak egy gazdája lesz, akihez jobban kötődik, aki te leszel, viszont hagyni kell, hogy más emberekkel is szocializálódjon.
2011. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
amúgy egy lónak mindenkit elkell fogadni baromság hogy egy gazdás meg két gazdás aki nem bántja attól nemfél meg ösembántja ha nincs rosszokása az más ha én bánok vele persze hogy jobban érzi magát nem olyan mint a kutya ha nemismer megharap a ló azért nemfog rúgni mertmég sosemlátott
2011. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!