Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy magától nem tud az ember megtanulni lovagolni, vagyis normálisan biztosan nem?

Figyelt kérdés

Ez nem igaz! Apum gyerekkori barátja tanyán nőtt fel állatok között. Apukája fiatalon halt meg, ő látta el az összes állatot, semmi szórakozása sem volt. Csak egy, a lovak. Ugyan ki segített volna neki megtanulni? Senki, teljesen egyedül sajátította el ezt a szép sportot. Kitapasztalta magától, hogy össze szorítja a combját, le a sarkakat stb, stb..

Sokszor pofára esett ugyan, de megtanult. Engem is, és a testvéreimet is ő tanított meg lovagolni nyeregben is, és szőrén is.


Járunk lovastúrákra másokkal, de még senki nem mondta, hogy bármit is rosszul csinálnánk, sőt.


2011. ápr. 25. 16:52
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
73%

sok olyan embert ismerek aki magától tanult.felül az megy ahogy sikerül.Az eredmény:elrontott ló

Ha az ember segíteni akar azt mondják ők tudnak mindent, na ja.

2011. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

jó, hát engem nem húz fel a provokálásotok, akkor is jól tud lovagolni, és nem hiába lett oktató belőle. Természetesen még neki is kellett pluszba tanulnia, mire oktató lett, de itt megint csak nem erről van szó.

Hanem arról, hogy magától tanult meg.

2011. ápr. 25. 20:51
 13/41 anonim ***** válasza:
80%

Igen én is láttam már embert, versenyzőt, aki magától tanult meg lovagolni, és nem mindegyik szép látvány.

A baj az, hogy valóban sok eséssel jár és sok lovat elront, mire rájön, hogy mennek a dolgok igazából. Persze lehet utána jó lovas megfelelő képzéssel, de rengeteg rossz szokás alakul ki ha az ember magától tanul és azokat nagyon nehéz korrigálni.

Azért mondjuk, hogy oktató nélkül nem lehet megtanulni lovagolni, mert nemcsak az ember, hanem a ló szempontjából is nézni kell a dolgot, és ha belegondolunk mennyit nyüglődhet ló és lovas a kezdeti időszakban, hát nem valami bizalomgerjesztő. Persze figyelembe kell vennünk azt is, hogy van aki tehetségesebb, és van akinek sokkal többet kell tanulnia ugyanahhoz a szinthez.

Szóval egy biztos, sokkal jobb, ha oktatóval, edzővel tanul az ember, mert sokkal biztosabb ülése lesz rövidebb időn belül, és a lovakat sem kínozza.

2011. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

végre egy normális ember, aki nem provokálásként ír...

Ebből is látszik, hogy azért írás, és írás között is van különbség.

Te legalább úgy fogalmaztad meg, hogy nem vádaskodtál.

Nem tudom, gyerek korában biztosan elrontotta valamilyen szinten a lovat fogalmam sincs, azóta nincs meg az a ló. De most ne vágjuk már szerencsétlen fejéhez, mikor az volt tényleg az egyetlen egy szórakozása a rengeteg, sokszor egész napot megkövetelő munka mellett.

2011. ápr. 25. 22:37
 15/41 anonim ***** válasza:
76%
Csak az a jó lovas, aki legalább 1× esett már le lóról. Nekem is edzőm van, és nem is egyszer estem le. Na bum, és? :D
2011. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként ja, mindenki saját hibáiból tanul, utolsónak igaza van. Fél év alatt én is lezúgtam már hatszor, hát ez van. Viszont ha azt se tudod hogy nyúlj a lóhoz, hogy nyergeled pl fel? Mondd már el, hogy hol jó a nyereg, hogy nézed meg, hogy jó-e a kengyeled, stb., ha még senki nem mondta el? Ha csak öt centivel is hátrébb teszed már rossz a lónak. Igen, lehet, hogy megtanult, de tényleg rossz az állatoknak. Nem azt mondja itt senki, hogy nem tud jól lovagolni, mert előbb-utóbb tényleg rájössz, hogy mit hogy, de addig tényleg sok lovat el lehet rontani..:S
2011. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
24%
hát ez nagytévedés hogy nemlehet egyedűl megtanulni ismerek olyan lovast hogy egyedűl tanult meg olyan szinten hogy szőrén alá tettek egy forintost és megmaradt alatta lovat betudta tanitani csikós mutatványokra váktába felált a hátára hortobágyi sikversenyen mindég az elsők közt volt másik barátom kok ötöst meghajtotta nemtudom miről beszélünk ez nem mindenkibenvanmeg de van akiben megvan lehet tiz oktatómellette ha egyszerűen nemérzi a dolgot
2011. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek a kérdezővel, nekem az legjobb barátom/eddzőm kiskorában tanult meg lovagolni, minden segítség nélkül, de mégis volt egy tanítója, a LÓ...Hihetetlen milyen szépen mennek együtt, és egymás minden rezdülésére reagálnak, és akárki fel ül rá, úgy viselkedik, mint egy díjló...Persze ekkor, mikor már belovagolta, tapasztaltabb volt, de teljesen egyedül jutott el erre a szintre...Szerintem ettől nincsen tiszteletreméltóbb, mint mikor valaki sok-sok küzdelemmel, és akaraterővel ér el valamit...és kész..ennyi..
2011. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó előttinek csak annyi, hogy te magad mondtad, hogy alárakták, szóval valaki csak mondott valamit, hogy hogy csinálja.. Persze, meg lehet úgy tanulni, hogy tudsz lovagolni, de nem mindegy hogy egy 10enéves gyereklovon, vagy egy csikót te törsz be, mikor még életedbe nem ültél lovon. Senki ne mondja, hogy meg lehet csinálni, mert nem lehet. Vannak dolgok, amik hozzátartoznak a lovagláshoz, és nem tudod magadtól megcsinálni. Egyedül a tanyán magadtól kitalálod, hogy na, csinálok egy háromívű kígyóvonalat, és megcsinálod, aztán elnevezed magadnak, és láss csodát, az egész világon úgy hívják? Ugyan már... Alapokat persze meg lehet tanulni, de tényleg mondd már el, ha még életedbe nem láttál felnyergelt lovat, és semmi instrukciót nem kapsz/kaptál hozzá, honnan tudod, hogy hol van jó helyen? Hogy a hevedert milyen hosszúra húzd? Hogy mekkora kengyel kell? Sehonnan. Vannak dolgok, amiket nem tudsz csak úgy kitapasztalni. Elhiszem, hogy megtanult egyedül ügetni, vágtázni, bár nehezen. De azt is nehéz elhinni, hogy kb csecsemő volt mikor meghalt az édesapja, és aztán mikor megnőtt magától kezdett lovazni.. Minimum látta legalább egyszer-kétszer, hogy mit hogy kell, akkor is, ha fiatal volt mikor meghalt az apukája. Egy három éves gyerek is meg tudja jegyezni, hogy mit hogy, ha látja, és később kamatoztatni tudja, mikor már magának kell csinálja.
2011. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
35%
én azt nemmondtam hogy előtte nemlátott lovat vagy nverget én nem úgy gondoltam vagyis tudom hisz én jó magamis egyedűl tanúltam de akit vonz ez a lovazás mi elmentünk kétszázkmerre kiskunhalasra annak idején csak hqgy megnézzük szegedi gábornak hogy van összefogva a puszta tizese vagy cseh péter ötöse mondhatom el lestük a többi lovastól mit hogyan de oktató edző ott nemvolt akiről irtam annak olyan adotságavolt sokat mentem mellette sosem mondta hogy csináljam csak figyelt hameg le estem nevetett egy nagyot az virtuskodásból volt hogy alá tettűnk egy forintost aztmondta aztudjól lovagolni aki alatt megmarad igytanúlt akkoriba nem volt méglovarda a környéken
2011. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!