Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit ajánlotok ez ügyben?

Mit ajánlotok ez ügyben?

Figyelt kérdés
Van egy sima univerzális nyergünk ami megnyomta a lovam marját és be dagatt .Kellene másik nyereg nem tudtok valami jó nyerget márkába vagy amúgy ?
2011. jún. 14. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Miért kéne új nyereg?csak egy másik nyeregalátét kell és megoldódott a gond.Szerintem nem kell újat venni csak ezért.Gondolj bele,veszel egy nyerget 50 ezerért a nyeregalátét pedig max 10 ezer,de annyi tuti nincs.
2011. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Amíg be van neki dagadva ne nyergeld fel. Szerintem elég egy marvédő is, ami pár ezer forint + egy vaskosabb nyeregalátét, ami szintén 8-10 ezer, így első körben. Ha ugyanúgy felnyomja, akkor érdemes új nyereg után nézni, pl lovasok.hu-n az eladó cuccok közt vannak jó nyergek és nem is olyan vészes áron, ráadásul te is el tudod adni amid van (ha nem kell). De mondom ezt csak akkor, ha a nem vált be marvédős megoldás. Mindenek előtt jöjjön rendbe a lovad marja.
2011. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

ezek a válaszok a példák arra, hogy miért van annyi feltört, kifehéredett szőrű, fájós hátú ló..


kedves kérdező, nagyon jó, hogy te egyből másik nyeregre gondoltál, és nem akarod száz réteg zselével meg bárányszőrrel megoldani a dolgot.


a kérdésedre a válasz, hogy nem a márkától fog függeni, hogy melyik ló hátára milyen nyereg való. persze vannak egyedi jellemzők, pl a prestige nyergeknek eléggé széles a gerinccsatornájuk, a kieffer és a stübben egyes modelljeinek pedig hátraszabott a nyeregkápájuk. először azt kell eldöntened, hogy milyen árkategóriában szeretnél keresgélni. prestige, pessoa nyergeket már 100, kopottabb stübbeneket már 60-80ezertől kaphatsz használtan. de nem is biztos, hogy meg kell válnod a mostani nyeregtől, pl odaadhatod egy nyergesnek, aki kifejezetten az adott ló hátához fogja igazítani.


a megfelelő nyeregméretről van néhány cikk a nyeregvilag.hu oldalon, de ha kérdésed van, nagyon szívesen segítenek is. ha tetszik egy nyergük, akkor elviszik és felpróbálhatjátok.


persze az is lehet, hogy a mostani nyerged megfelelő lenne, csak rosszul nyergeltél, esetleg hátracsúszott lovaglás közben :)

2011. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm járt úgy hogy csináltatt nyerget a lovára, igen ám, de télen mikor kicsit jobban összeszedte magát már nem volt jó rá és feltörte. Asszem volt még egy amit csináltatott, aztán próbálkozott mindenféle alátétekkel, míg megtalálta az igazit.

Nem tudjuk a kérdező anyagi helyzetét. Pl jómagam nem engedhetek meg magamnak egy 60-80 ezres nyerget, így ha netán nyeregtörés lenne, addig megpróbálkoznék valami olcsóbb lokális megoldással míg nem jön össze a pénz egy jobb nyeregre. Szerintem ettől nem lesz senki rossz ember, ha mellette tisztességesen tartja a lovát.


Igaza van az előttem írónak érdemes beszerezni egy jobb nyerget, de az anyagi határaidat csak te ismered.

2011. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Addig semmiképp ne nyergeld, amég duzzadt.

Használtan tényleg érdemesebb nyerget venni, jobbat kapsz olcsóbban, és mint már előttem írta valaki, a nyeregvilágosok tényleg korrektnek tűnnek.

2011. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem rossz nyergelés miatt nyomódott fel, akkor valószínűleg a nyereg nem megfelelő a lovadra. És ilyen esetben és sem tuszkolnám alá a századik szivacsot, alátétet, zselét stb. hanem elgondolkodnék egy, a lovamra passzoló nyereg megvételén. Használt, jó minőségű nyerget 50-60 ezerért már kapsz.
2011. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aláraksz egy rohadt pingpongot és meg van oldva... Hűtsd le neki, amíg el nem múlik, aztán valami jó szivacsosat alá, csinálhatsz is, de vehetsz is.
2011. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenféleképpen új nyereg kell mert már rossz ez a nyereg..

Csak konkrétan milyet??????????

2011. jún. 15. 22:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyet pölö:

[link]


Vagy -mint már írtam- egy jó használtat, ebben az árkategóriában.

2011. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Hunique vált be. nem olyan drága mint a prestige, vagy a pessoa, de nagyon jó, mert könnyű nyereg, és jól tart, és ha kéred akkor úgy csinálja meg, hogy egy szárnyat csinál, hogy minél közelebb legyél a lóhoz.

itt a link, ezt egy magyar pasi csinálja, külföldön tanulta a nyeregkészítést. Egyéb cuccokat is csinál.

[link]

2011. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!