Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablát ajánlotok?

Milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon menős ló, de ugyanakkor szófogadó is, mivel menős, erősebb felvételeknél felrántja a fejét, de szót fogad, csak zavar ez a fejrántogatás.. a feszítő zabla nagyon erős neki. Jelenleg gag zablával lovagolom, de sajna ezzel felrántja a fejét. Síkmunkánál pedig sima erős csikózablával és segédszárral. Amúgy ha segédszárral lovagolom egyáltalán nem rántja fel a fejét, és egy 10-15 perc után szinte a segédszárat csak "fogom" és lötyög, nincsen semmi hatása, mert szépen szárra megy.
2011. júl. 10. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mármint úgy értelmeztem, hogy csak a segédszárat fogod. Ha nem, akkor bocs.

De a segédszár elsődleges funkciója amúgy sem a szárra lovaglás, és a fejrángatás megszüntetése.

2011. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Azt hogy csak "fogom" a segédszárat, nem arra értettem hogy tartom a kezemben.. hanem mivel telivérről van szó terepen, nagyon megy, de a karámban is. Ez segít abban, hogy ne kelljen akkora erőt kifejtenem lelassításhoz.. de mondom csak az első 10-15 percben kellett erre "használnom" utána már laza segédszárral ment, puha kézzel lovagoltam és teljesen leadja a fejét fel sem akarja kapni.. sajnálom ha másképp értelmezted..
2011. júl. 11. 21:21
 13/16 anonim ***** válasza:

szia!

úgy gondolom hogy ennek a lónak "is"(fejrángatás=ellenszegülés)ami a lónak nem kivánatos dolog,lehet fáj valamije,csomó van a vállába vagy izmába valahol ,sok megeröltetés kaphatott valamijen munkában valahol valamikor,nem a zabla a hibás!!!a lovat nem bezablázni kell mert nagyon fog vagy az ellentetje rá kell jönni az adott lónál a problémára legyen az fizikai fájdalom vagy más egyéb,a bezablázás az csak a gyors munkának az elérésének a célja ami igen rossz dolog!100% hogy ennek a lónak valamilyen fájdalma van,lehet háta fáj vagy más így nem tudhatom,de nem a zabla van a dologba(sok lovas azt hiszi,gondolja hogy ha zablát cserél jobb lesz a lónak attól még ugyanugy fáj!!)

csak segítnei akartam

Szia

2011. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Értem. Azért kérdeztem, hogy tavasztól őszig hangsúlyosabb-e fejrángatása, mert egy idegrendszeri betegségnek ez a fő tünete.
2011. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Biztos hogy semmi baja nincsen.. a háta sem fáj, mivel negyed óra után már szárra megy és semmi jele annak, hogy fájna valamilye, csak el akarom kerülni ezt, mivel versenyen nem lehet használni ségédszárat..ezért próbálom hátha van valami zabla ami jó erre.. de lehet hogy akkor a melegítőbe teszek rá segédszárat, de az megint csak macerás..
2011. júl. 12. 19:56
 16/16 anonim ***** válasza:
D-zablát vagy pálcás zablát!
2011. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!