Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a feles...

Mi a véleményetek a feles tartásról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 07:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:19


kedves válaszoló, amiről te beszélsz, az a félrideg tartás, szerintem te értetted félre :)


ami feles tartásnál fontos lehet még, hogy megközelítőleg azonos tudási szinten állj majd a másik lovassal, mert az nagyon rossz, amikor te dolgozol egy lóval, de következő héten megint ugyanott álltok. szerintem is jobb lenne ismerőssel összeállni, pl lehet, hogy a lovardában, ahol eddig voltál, pont keres valaki egy feles bértartót

2011. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem, nem arról beszélek, indenesetre az tény, hogy tévedtem. :) A félridegben van egy beállújuk, ki be mászkálhatnak korlátlanul. Amit én mondtam az az, hogy nappal a melegben szunyókáznak az istállóban, este a hűvösben pedig legelésznek.


Kedves kérdező! Negatív tapasztalat alatt azt értem, hogyha például nincsen rendesen egyeztetve az etetés, a ló elhízhat, vagy ha a másikra van bízva valami, de elfelejti, te is bűnhődsz, mert a te lovad is. Ezen kívül rengeteg esetben őrjöngeni fogsz, ha valami nem a kedved szerint történt a lóval, és megtudod, hogy ez a másik gazdi műve.

2011. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Attól, hogy feles tartásban nem, nem biztos, hogy ők etetik a lovat. Lehet, hogy bértartásban van a ló, akkor még a gazdi sem lovagolja.


Egyeztetni kell, hogy mikor ki lovagolja, milyen feltételekkel, ki mennyit fizet, patkolást ki állja, stb.


És ha én adnám felesbe a lovam, akkor eleinte biztos, hogy vele lennék mindig, megmutatnám, hogy én mit, hogyan szoktam csinálni és azért pár hét, hónap alatt ki lehet ismerni a másikat. Ha látom, hogy nagyon határozatlan, vagy hanyag, akkor véget érne a dolog.

2011. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Bocs, előző vagyok, az első mondatban a 'nem' az 'van' akart lenni.
2011. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A lovaglás helyett meg etetés akart menni.

Fú nekem még reggel van. Bocsi tényleg, nem szoktam ilyen hibákat véteni. :D :D


A lényeg, hogy szerintem érdemes megpróbálni a feles tartást, mert rengeteg hasznod válhat belőle. Ha meg nem jön be, akkor sem vesztesz semmit.

2011. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
de az se jelent nagyon hátrányt,ha a tulajdonos jobb lovas,én jó lovas vagyok a magam módján leszámítva azt,hogy 13 éve lovagolok,abból 10 év elpocsékolt idő...
2011. júl. 14. 09:45
 17/22 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Sokszor az is számít, hogy azért 18 már legyen az illető. Mert akkor már saját magáért felelős, meg sokan nem akarnak gyerekkel üzletet kötni.

Van valami konkrét lehetőséged vagy még csak fontolgatod? Szerintem egyre több feles tartós hirdetés van.

Hajrá! Szerintem teljesen jó megoldás arra, hogy megtudd, hogy szeretnél-e saját lovat vagy nem és akkor is jó megoldás, ha anyagiak miatt nem mernél bevállalni sajátot. Azért csak jobb, mintha mindig iskolalovakon mennél és ha sokszor kijársz, akkor még olcsóbban is jön ki.

2011. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
nyáron lettem 19 és 6 éves korom óta lovagolok több-kevesebb sikerrel,csak 9 éves koromig tanítottak,onnantól kezdve csak lefele haladok,mert nem tudok fejlődni
2011. júl. 14. 09:53
 19/22 anonim ***** válasza:
Egyébként úgyis az lesz, hogy megnézik, hogy hogy lovagolsz és akkor majd eldönti a ló gazdája, hogy megfelelsz-e az elvárásainak.
2011. júl. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
le nem esek a lóról:D mert azért mind 3 jármódban el tudok lovagolni lovat, volt dolgom már elrohanós jószággal,volt rá példa,hogy már 3 órás terepre is egyedül mentem és a ló is meg én is épségben jöttünk haza
2011. júl. 14. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!