Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan készüljek fel a vágtára...

Hogyan készüljek fel a vágtára (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ma kipróbáljuk a vágtát, persze futószáron. Viszont eddig még csak 1x vágtáztam, de akkor voltizshevederrel, igaz, az is futószár volt. Hogy készüljek fel rá?
2011. júl. 21. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell túlizgulni, hiszen már ismered az érzést, nyeregben kicsit tompább, bár akkor is fogd érezni a hintamozgást. csak dőlj enyhén hátra, és a comb, térd, vádli szorít, derekad meg lazítsd el
2011. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. júl. 21. 10:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbálom majd előtte mondogatni a lovardában hogy menni fog.
2011. júl. 21. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, minden rendben lesz! :)


(felkészülni nem lehet rá)

2011. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elején szerintem foghatod a nyeregkápát, úgy könnyebb szerintem eleinte, "bele tudod húzni magad" a nyeregbe.. Majd meséld el, milyen volt:)
2011. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó volt nagyon!

Csak kapaszkodtam a nyeregkápába, de egész szupi volt!

2011. júl. 21. 18:09
 7/7 anonim ***** válasza:
ha már használsz szárat(bár ez futószáron nem javasolt) akkor semmiféle képen ne kapaszkodj a szárba, én azt javaslom ne is használsz még szárat és mielött elkezdtek vágtázni, igazítsd meg az ülésedet, nyomd le a sarkad és amikor elkezdtek vágtázni próbálj meg ne előre dőlni, lazítsd el a csípőd és csak lazán, ne aggodalmaskodj hanem élvezd, kövesd a ló mozgását és nem lehet baj :)
2011. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!