Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy fríz lovon lehet hobbiból...

Azalmodo kérdése:

Egy fríz lovon lehet hobbiból lovagolni?

Figyelt kérdés
szeretnék egy fríz lovat mert nagyon gyönyörűek, és tudom hogy díjlovaglásra született de én még nem járok ott, lehet rajta úgy hobbiból lovagolni, terepre osztályba lovagolni vele ?
2011. júl. 28. 10:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Öhh.... Azért szeretnél Fríz lovat mert gyönyörűek?? Nem e szerint választunk lovat. Lovat aszerint választunk hogy mire akarjuk használni, de persze nyilván a kinézete se utolsó. Tereplovaglásra nem igazán alkalmasak, osztályba egy Frízzel na meg hát had ne mondjak semmit se. És egyébként nem díjlovaglásra született, hanem gazdálkodásra használták, de persze nyilván használják díjlovaglásra, fogatlónak, átugranak kisebb ugrásokat . Másrészt egy nagyon érzékeny lófajta, hajlamos a betegségekre. Nyilván lehet hobbira is használni, de ha még nem tartasz díjlovas szinten nem ajánlom, merte gy elég temperamentumos fajta. Ha tényleg ismernéd a Fríz lovat és azt hogy mire is alkalmas, akkor most nem kéne itt megkérdezned. Mert innen látszik hogy nem való neked a Fríz. Válassz inkább valami összetettebb fajtát: Lásd.: Magyar sportló (kiváló ló minden területen és akár kezdő lovasoknak is kiváló hátasló) (na persze ezzel nem azt akarom mondani hogy te is kezdő vagy), Kisbéri félvér ( nagyszerű hobbi és ugróló), magyar félvér ( nagyon jó hobbiló és másra sem utolsó), lipicai ( nyugodt, hobbiló,) , arab telivér, vagy shagya-arab ( robbanékony, terepló ( távlovaglásban verhetetlen, nagyszerű hátas) , Furioso- North star(minden kategóriában kiváló). Amúgy barátnőmnek egy olyan magyar sportlova van amire ha azt mondaná hogy Fríz el is hinném, talán csak nem olyan nagydarab. Egyszerűen gyönyörű de egy tisztavérű magyar sportló.
2011. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
köszi tudom de nem akarok kiképzett lovat venni milliókért én mindig arról álmodtam hogy legyen egy 2-3 éves pacim amit majd én tanítsak be és tanítsam meg különleges dolgokra mert úgy a lovad úgy sokkal jobban fog ismerni és szeretni mert mindig emlékezni fog rá hogy te tanítottad be és akkor nem fog annyira ellenkezni sőt kevesebbe is kerülnek és nem kell először velük annyit foglalkozni és nem azért tetszik nekem ez a ló mert gyönyörű hanem azért veszem meg mert nagyok kezesek és sokkal megbízhatóbbak....
2011. júl. 29. 19:15
 13/32 A kérdező kommentje:
amúgy pedig anyukám akar fríz lovat venni és ő pedig egy lovas anyán dolgozott és volt lova is és szerintem már tudna oktatni is
2011. júl. 29. 19:22
 14/32 anonim ***** válasza:
hát izé...Nem tudom megint kihangsúlyozom ha nem vagy profi szinten akkor ne te tanítsd be a lovat mert akkor elég nagy szívás lesz ha okozol neki rossz szokásokat. De a ló betanítása amúgy se a te dolgod, hanem egy jó lovasedzőé, nem pedig egy hát mondjuk haladó lovasé. Ne vegyél 2-3 éves Fríz lovat mert nem fogod élvezni. A kiképzés meg nem úgy megy hogy " hát szeretnék egy Fríz lovat...és én akarom kiképezni mert az olyan jó." Nem a te dolgod, és veszélyes is lehet, attól még hogy anyukád hol dolgozott és mennyit tud. Pff... Amúgy nem azért fog szeretni a lovad mert te képezted ki hanem mert te foglalkozol vele a legtöbbet. Hozzunk egy szererű példát amit talán megértessz: Ha egy kutyakiképző betanít egy kutyát attól még nem őt fogja elfogadni gazdájának hanem (tegyük fel te vagy a kutya gazdája) téged, mert te vagy vele a legtöbbet. Ha ezt elfogadod és elviszed egy jó lovas edzőhöz aki belovagolja neked jól attól még te ott lehetsz a kiképzésénél, és te is futószárazhatod. Amint kész lesz arra hogy rá ülj és már esetleg biztonságosan lehet rajta ügetni onnantól te is ráülhetsz majd. Amúgy elég nehéz úgy levonni következtetést hogy nem tudom mennyi a lovas tudásod. És ne azt válaszolt ha lehet hogy: Hááát nagy. Hanem hogy mit tudsz egy lóval. Szóval ha lehet inkább vegyetek egy 8-9 éves lovat. Ja és ne aszerint válassz lovat hogy anyuci apuci mit akar hanem hogy te mit akarsz és hogy mire akarod használni és hogy arra amire használni akarod megfelel -e.
2011. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
És már egy 1 éves Fríz is kerülhet fél millába. Szerintem a Fríz ló nem a legjobb hobbi célra pláne ha "te akarod kiképezni" ami a legnagyobb hülyeség amit hallottam. Mennyi a lovas tudásod? Mit tudsz?
2011. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Ja és milyen nemű lovat akartok?
2011. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
friz lovak gyönyörűek,a díj ugratók meg lógyilkosok
2011. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem igaz! :/ A díjlovasok azok, csak nézd meg a lovak szemét közelebről fáj nézni a díjlovasokat. Másrészt itt nem a 2m fölötti kategóriába tartoznak a lovasok sztem!
2011. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
mi nem igaz,hogy a friz szép,,,, a többi viszont tény.
2011. júl. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Höhh... a tény hogy Fríz ló gyönyörű bár én nem kedvelem személy szerint. És szerintem nem állatkínzás addig amég a ló is élvezi a munkát és még nem a díjugratás versenyen vagyunk, mert az már tényleg állatkínzás valamilyen szinten. Mert hát nem ismerik el állatkínzásnak, de amit ott csinálnak az szerintem se egészséges. De én szeretek ugrani és a lovam is, továbbá örömünket leljük benne és is és a lovam is. Ha nem élvezné nem csinálnám. Szóval ne állíts olyat amivel nem vagy tisztába. ;)
2011. júl. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!