Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy fríz lovon lehet hobbiból...

Azalmodo kérdése:

Egy fríz lovon lehet hobbiból lovagolni?

Figyelt kérdés
szeretnék egy fríz lovat mert nagyon gyönyörűek, és tudom hogy díjlovaglásra született de én még nem járok ott, lehet rajta úgy hobbiból lovagolni, terepre osztályba lovagolni vele ?
2011. júl. 28. 10:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Ló gyilkosok basszus. -.-" xDD Hát ezen akkorát szakadtam. Mond csak te milyen szakágba tartozol, és csak úgy tudatom hogy a galopp versenyek, a Military 1000x-szer veszélyesebbek. Mint a díjugatás. xDDD Höhh... lógyilkosok, hát nem is tudom hogy kik a lógyilkosok. Talán azok a hülye ló tulajdonosok, akik vesznek egy lovat ott áll az istállóban 3-4 évig vagy kitudja, aztán megunják és megy a vágóra, úgy hogy senki nem tudja őket megállítani. Azért ez nem "lógyilkosság" xDDD.Juuuujjjj xDD
2011. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
21.05-nek A te szakágadba biztos nem, mert ott csak ostoba milliomos szülők és gyerekeik vannak akik nem tudják megkülönböztetni az állatot a sporteszközöktől, ahol nincs különbség az állat idomárja és a sportoló edzője között, ahol nincs különbség az állat betörése és az ember kiképzése között. Az én szakosztályomban a ti tudásotok kevés. Az angol és német lovardákból csak a ruhát vettétek át, a tudás már lemaradt. A ló szeretete helyett, már csak az önző kis magamutogatásotok van. Lovász és oktató nélkül már azt sem tudjátok melyik a ló feje és melyik a fara. Szerintetek a lovardán, a díjugratáson kívül nincs más lovas élet!
2011. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem akartam díjugrató lenni, csak úgy lovagolni akartam, mert szeretem a lovakat és mielőtt lovagoltam már azelőtt tudtam mindent a lovakról. Lovardában vagyis ilyen tanyán lakom a szüleimmel, te meg csak lovagolni jársz ki valszeg,(de nem állítok semmi, úgy mint te, azt hiszed hogy úgy van amit mondassz-.- nem is értem hogy mersz ilyet állítani). Na mindeggy , képzelt nem vagyunk "gazdagok". Számomra a gazdagság mást jelent mint az hogy számodra egy rakás pénzt. Úgyhogy nem is értem azt amit mondani akartál, mert az egésznek semmi értelme. Mi az hogy ruhák meg tudás??? Talán sokan vagánykodni akarnak hogy lovagolnak, én viszont örülök, ugyanis a saját pénzemből lovagolok, és nem a szüleim tankolnak manival. Én keresem meg a pénzem lovaglásra (nem vagyok még 18). A szüleimnek ez túl drága sportág lenne, ezért én fizetem abból a pénzből amit az ünnepekre kapok. Úgyhogy ne állíts be egy gazdag kis p****nak ha lehet, mert semmit se tudsz rólam. És igen nem hagyom hogy kedvenc sportágamat ócsárolják azok akik nem tudnak az egészről semmit. :/
2011. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Király vagy, nem is pont rád gondoltam, de az igás lovat úgy szóltad le, mint akikről írtam, az fel sem merült benned, hogy állatokkal nemcsak sportolni lehet, hanem dolgozni is. Nekem a lovaim a kenyeremet adják, saját istállómban, saját terményemmel etetem és nagyon szeretem őket. Azt gondolom tudod, hogy a lábuk nagyon érzékeny, ezért nem értek egyet a díjugratással és ehhez hasonló tevékenységekkel. Azzal egyet értek, hogy azok is állatkínzók akik csak hencegésből tartják a lovat és rá sem néznek. Az eredeti kérdésnél maradva én nagyon szeretem a hidegvérű lovakat, nyugodtak, megbízhatóak, szeretni valóak, lovagolhatók, kocsizhatók, mezőgazdasági munkára is kiválóak. A fríz ló pedig nagyon szép.
2011. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Igen és sajnálom hogy lehurrogtam a Fríz lovat, én csak a kérdésre válaszoltam hogy hobbilovaglásra talál alkalmasabb lovat is. És nem szóltam le az igás lovat. Nekünk is volt hidegvérű lovunk, attól eltekintve hogy gazdasági munkára befogva hanem csak úgy élt a legelőn, néha ráültünk szőrén vagy hárman és úgy lovagoltunk rajta. Egyáltalán nem szóltam le az igáslovakat, csak a Fríz lovat amit személy szerint nem tudok hova rakni, mert gazda állatnak túl szép és előkelő viszont hobbi lovaglásra talál jobbat is. És tudom hogy mennyire veszélyes a sportág amit csinálok bár én csak 1m-ig megyek mert tudom hogy megterhelő a lónak akár milyen jól képzett is. :/ Én a távlovaglás szerelmese vagyok, egy arab telivérrel. De ez van, mert a másik szerelmem a díjugratás. Szóval én tudom hogy milyenek az igás lovak de a Fríz lovat nem tartom annak akár mennyire is arra használták még a múltszázad elején.
2011. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nekem is van arab félvér lovam, nagyon szereti a hosszútávú túrákat, a vágtákat nehéz és könnyű terepen, de be lehet fogni hintóba is. Kezdőknek nem ajánlanám, mert eléggé akaratos, tüzes.
2011. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én rajta tanultam lovagolni. ^^ Igen egy tüzes arab kancán!! <3 Nekem az arabok az igazi kedvenceim, a szerelmeim! Előző elötti vagyok!
2011. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
tudom én meg az előtted lévő
2011. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
2 hidegvérű 2 arab
2011. aug. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nem kértem tanácsokat ! És nem vagyok gazdag a szüleim se hánnyák a pénzt! Nem vagyok őrült se a családom hogy ez kel az kell. Mindent a maga idejében.
2011. szept. 20. 22:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!