Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A póni megmentése! Szerintetek...

A póni megmentése! Szerintetek mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 29. 19:13
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy nincs rendben valami az állat agyában, ez esetben el kell altatni, és ha a gazdának ez valamiféle megkönnyebbülést okoz, akkor tegye ezt. Nagyon sajnálom őt is. Főleg ha szereti a lovat, ez nehéz döntés lehet neki.
2011. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen mondok véleményt olyan helyről, amit nem ismerek, de általában a "gondozók", vagyis az átlagos "lovászok" eléggé részeges emberek. Akárhány lovardában jártam, alig láttam kivételt. És ha a szokásosnál többet isznak, akkor

1. agresszívan bánnak az állatokkal

2. nem képesek az állat figyelmeztető jelzéseire reagálni.


A lovak pedig, ha tehetik, inkább menekülnek, mint támadnak. Ami azt illeti, egy ló előbb töri ki a saját lábát, minthogy (tudatosan) rálépjen egy emberre, kutyára, vagy bármi egyéb élő állatra.

2011. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem tudom, hogy a Bottyan Equusnak esetleg lehetne-e szólni, de szerintem egy próbát megérne...


[link]

2011. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Brigi ^^ ***** válasza:
100%
Semmiképp nem kéne elaltatni!! A ló egy zsákmányállat, első dolga a menekülés lenne ilyen helyzetekben, csak a gazda ronthatott el valamit. És mi lett volna, ha a karjába harap?! Akkor túlélte volna az ember is és nem kéne elaltatni. Csupán véletlen volt, hogy pont a nyakát érte el hirtelen. Nem tehet szerencsétlen állat semmiről!
2011. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen baleset lehetett. A ló nem olyan, mint a kutya. A ló nem rendeli magát (ok nélkül) teljesen az ember alá, ezért ilyesmire félrenevelt lehet számítani. Viszont abban is szinte biztos vagyok, hogy a ló gazdájának nem volt elegendő tudása/tapasztalata a ló tartásához, mert egy olyan ló, akivel mindig "lóhoz méltóan" bánnak, nem igazán csinál ilyeneket. A félrenevelt lovakat azonban szakemberek még mindig képesek "helyrehozni", igaz, pénzbe kerül. Arról nem is beszélve, hogy (azt hittem) minden lovas tudja, "a lovat lassan kéretik megközelíteni", mert menekülő állat, és ha megijed, védekezik. Összegezve; ha ez az ember elaltattatja a lovát, nagyon remélem, másikat nem szerez be helyette, mert a lovak esetében a baleset lehetősége mindig fennáll, sőt, többszörösére nőhet egy hozzá nem értő gazda "segítségével".
2011. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%
az a legnagyobb gond ,hogy játéknak nézik a pónikat pedig nem az,volt kérdező aki a póni húst emlegette mint a lóé. vágóba vinném!
2011. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

"ezért ilyesmire, HA félrenevelt lehet"

Ezt akartam írni, bocsi, csak ki Ctrl+X-eztem azt a részt. =P

2011. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiismereti ok = nem akarom, hogy más normálisan nevelje a pónimat és kiderüljön, hogy miattam volt az egész.
2011. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
A pónik azért csinálnak ilyeneket mert vadabbak mint a nagy lovak, mégpedig azért mert nem képzik őket ki annyira mint a nagy lovakat, vagy semennyire. Ezért vadabbak és nem tudják hol a helyük. A póni biztos nem rossz szándékból tette, de nem tudom commentálni az esetet mert nem voltam ott és nem láttam mit csinálta az illető akit megharapott. Ezért nem mondok sem negatív sem pozitív véleményt. Állatkertbe biztos nem vinném mert hiába van kiírva hogy a póni harap a gyerekek akkor is megsimogatják majd. Én szívem szerint elvinném egy ménesbe ahol senki sem nyúl hozzá senki nem próbálja meg betörni. Lehet hogy egyszeri eset de nem árt az óvatosság. A ménes mellett szavazok.
2011. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Aki írja, hogy nem tud harapni:

Nyilván nem úgy harap, mint egy kutya, mivel növényevő, és olyan fogai is vannak, de gondolj csak bele, meg tud csípni, és amekkorára ki tudja nyitni a száját, ezt a keskeny kicsi légcsövet a nyakadnál simán el tudja roppantani, ha rászorít, de tény, hogy nem úgy, hogy belemélyeszti a fogát, mint egy farkas...

2011. júl. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!