Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós kérdés elmondanátok a...

Anyós kérdés elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

A történet ott indul, hogy 4 éve megismertem a páromat akkor én még férjnél voltam.Nem volt jó házasság ezért és nem a párom miatt elváltam.Nagyon jó anyagi körülmények között éltünk a volt férjemmel de mindent otthagytam neki csak aláírja a válási papírt.2 év randizás után költöztünk össze a párommal és minden nagyon jól ment egész odáig amíg be nem mutatott az anyjának.Mindenki nagyon kedvesen fogadott a családban csak ő nem.Kellett 1 év amire eljutottunk odáig, hogy rám nézzen ha beszélek hozzá vagy válaszoljon.Terhes lettem és mintha javult volna a helyzet de aztán minden a régi lett.Nem törödik a saját fiával sem az unokáját havi 1-szer látja.Pedig 60km a távolság és akkor is úgy, hogy követeli, hogy mi menjünk a gyerekkel mert ez így neki kényelmesebb.Folyton oktat minket meg beszól mindenért és csak követelőzik.Ha felhív telefonon akkor semmi baj nincs nevetgél normális amikor meg megyünk akkor meg ismét eljön a beszólásaival.Ha odaérünk kapásból kikapja a gyereket a kezünkből ő persze üvölt mert nem ismeri és fél töle és nem lehet kivenni a kezéből ott ordít a saját gyerekem nyúl felém mert fél ő meg nem adja oda azzal, hogy had sírjon.Mindig ez van és ez olyan borzasztó.Múltkor is fél óra üvöltés után kicsit erélyesen kivettem a kezéből de 5 perc után már akarta is vissza és indult a sírás megint.Tudja, hogy nem állunk jól anyagilag mégis elvárja, hogy mi rohangáljunk le autóval mert az úgy a jó.8 hónapos a kisfiam most és vett neki egy lila rózsaszín napozót mert beszéltük, hogy pont kezdi kinőni a ruháit.Ezt kapta...

Ha valakinek névnapja szülinapja van akkor nekünk ott kötelezően meg kell jelenni viszont ha nekünk van valami az elvan felejtve.Most ismét egy nagy balhé elött állunk mert holnap kellene lemenni mert rokonok érkeznek mi viszont nem akarunk mert erre nem vagyunk kivácsiak és lenne más fontosabb dolgunk is.Ezen az 1 napon van csak itthon a párom a többin dolgozik.Felhívta tegnap a rokonokat, hogy jó lenne ha ők jönnének mert nekünk erre nincs szükségünk erre nem is hallgatták meg csak annyit mondtak, hogy ők ott lesznek és nagyon csalódottak lennének ha nem lennénk ott.Mit csináljunk már teljesen kikészít minket ez a nő.Mindig ő nyer.


2011. júl. 27. 08:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Erőszakos, nehéz ügy. Nálunk hasonló a helyzet, egy dolog van ami bejöhet: nem foglalkozni vele (ezt neked kell fejben elintézni és nagyon nehéz), mert ő nem fog megváltozni
2011. júl. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

hát megnyugtatlak az én anyósom 10km-re lakik és b.aszik jönni.

de mindig azt hallom "miért nem jöttök gyakrabban"

hiába minden legutóbb már 3hónapig nem mentünk majd hátha mondjuk hogy gyertek hívjuk és nem.

2011. júl. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Sokszor megfogadtam már ez igen, hogy nem foglalkozom vel de mindig minden szituációt úgy alakít, hogy nekünk legyen lelkiismeret furdalásunk.Mindenki utálja az egész családban mert ilyen de senki nem mer neki szólni.Most mit mondjunk miért nem megyünk el?Ha elmondja az igazat akkor megint mi leszünk a legrosszabbak akik kikészítették idegileg.Hazudni nem hazudhatunk, hogy más dolgunk van mert a testvérének elmondta a párom, hogy miért nem megyünk le és ő meg biztos elmondja az anyósnak.Hogy mondjuk meg neki?Már rettegek mikor csörren meg a telefon.
2011. júl. 27. 08:49
 4/30 anonim ***** válasza:

Nektek a férjeddel kell eldöntenetek, hogy kell ez nektek vagy sem. Ha folyton behódoltok és úgy csináltok, ahogy ők akarják, akkor persze, hogy mindig az lesz, amit ők akarnak. És ha nem úgy ugráltok, ahogy a rokonok fütyülnek, akkor meg az a természetes, hogy még nekik áll feljebb. Nektek kéne a sarkatokra állnotok és úgy alakítani a dolgokat, ahogy ti akarjátok.

Legyetek erősek és ne foglalkozzatok azzal, hogy ki, mire, hogy sértődik be. Ha besértődik, sértődjön... függtök tőle? tőlük?

Nézd, én mindig úgy vagyok vele, hogy ha valaki ilyen velem, nekem arra nincs szükségem. Mi jobb? Egy kapcsolat, amiben kínlódtok vagy a béke?


ps: azt nem igazán értem, hogy a történetnek mi köze ahhoz, hogy már voltál egyszer férjnél és jobb anyagi körülmények között éltél. Talán a fejedhez vágják? Vagy megbántad, hogy ott hagytad a volt férjedet?

2011. júl. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ja még a rokon tegnap annyit mondott, hogy mi csak akkor megyünk oda ha baj van vagy ha pénz kell és ez sem igaz mert direkt nem is kérünk mert nehogy az legyen.Pedig szerintem nem csak egy nagyszülője van 1 gyereknek nem csak követelőzni kell hanem segíteni is amikor ő ajánlja fel.Most már nem tudom azt sem, hogy mi gondoljuk e jól vagy sem mert szerintem nem elvárható, hogy 35fok melegbe autózzak egy pici babával 1 órát és tankoljak 5000ftért amit másra is tudnék költeni.Kiváncsi vagyok mi lesz ebből még ma.
2011. júl. 27. 08:53
 6/30 anonim ***** válasza:

Ha így hagyjátok magatokat továbbra is, akkor ne számíts semmi jóra, az anyósod nem fog megváltozni. A sarkatokra kellene állnotok szerintem, már csak a kicsi érdekében is.


Hagyod, hogy sírjon nála??? Miért is??? Nem kellene.

És ne ugorjatok mindig.

2011. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Gondolom az volt a fő ellenérv, hogy én voltam már férjnél és erre azt mondta, hogy neki ehhez idő kell míg elfogadja.Csak akkor játszunk tiszta lapokkal ha utál akkor utáljon és én is úgy állok hozzá de nem kell ez a telefonba jópofi személyesen meg majdnem lehány.Az én szüleim jobban szeretik a páromat mint a sajátjai ez nagyon fáj a páromnak.
2011. júl. 27. 08:56
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem hagyom csak nem lehet elvenni tőle mert jön azzal, hogy hagyjam már ő felnevelt 2 gyereket.A páomat speciel a papája mert a 2 gyerek között 10 hónap a különbség és volt, hogy a páromnak elfelejtett enni adni.Ezt saját maga mesélte el.
2011. júl. 27. 08:58
 9/30 A kérdező kommentje:
leírnátok mit mondanátok szó szerint ha felhívna, hogy akkor mikor érkeztek?
2011. júl. 27. 09:00
 10/30 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, hogy nem lehet elvenni tőle. Sőt! Ha meg merem fogni a saját gyerekem, akkor kb. fél perc telik el és mond valami ilyesmit: " mindjárt jön a Nagy és megfog" és ha ezt ötször játsszuk el, akkor ötször. Mi fáj neki abban, hogy fogom? Ha meg féltékeny, hogy magának akarja a gyereket, akkor tudom sajnálni, szült volna annyit amennyivel boldog. Biztos ez van nálatok is. Én úgy érzem, nem lennék ilyen nagymamaként, de aztán ki tudja
2011. júl. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!