Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolni szeretnék, mit...

Lovagolni szeretnék, mit tegyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kritikákat kapok, de nem félek tőlük.

15 éves lány vagyok, egy éve voltam egy lovardában, ahol egy barátnőm lovagolt. Megkérte, hogy üljek fel a lóra. Nem féltem tőle, inkább csak attól, hogy valamit rosszul csinálok, hiszen nem voltam sohasem valami nagy sportember. A végén felültem, és minden jól ment. Azt mondták, hogy jól értek hozzá, a lovaktól sem félek, és ez sokat számít. Azóta lovagoltam már kétszer (nem valami sokszor...).

Azt hiszem ez az egyetlen sport ami menne nekem. Szüleim szerint már késő, hogy lovagolni kezdjek. Azt is tudom, hogy elég költséges, de nagyon szeretném, és ez nem csak egy kamaszkori hóbort.

Van egy hely ahol kb. évente tudnék lovagolni ingyen, de oktatásban még mindig nem részesültem. Szóval szeretnék egy olyan helyen lovagolni Pest környékén, ahol megtanítanak.


Mennyire van esélyem megtanulni lovagolni "sport szerűen"?

Mennyibe kerülne egy ilyen oktatás?


Előre köszönöm a válaszokat. :)


2011. aug. 22. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Sport szerűen nem sok, méghozzá azért, mert időhátrányban vagy. Ezt napi szintű lovaglással, illetve egy piszok jó edzővel tudnád behozni, de az meg hatalmas összeg. Hobbi szinten természetesen minden további nélkül lehet, ide tartozik a versenyezGETés is, nem profi szinten.

Ára? Határ a csillagos ég...

2011. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van esélyed. Van ismerősöm aki 30 évesen kezdte(bár ő csak hobbi szinten lovagol):) Soha nem késő elkezdeni!!:) Nem egy olcsó sport, de ennél szebb sportot el sem tudok képzelni!! Amúgy változó, hogy milyen árban van 1-1 óra, de általában 3-8000 Ft:)
2011. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor maradok a hobbi lovaglásnál.:)
2011. aug. 22. 12:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is 15 évesen kezdtem a lovaglást, majdnem egy éve..

Suliidőben hetente max 2x tudta eljárni, nyáron hetente 3-4x. Mára addig eljutotta, hogy tudom a lovat lépésben, ügetésben nagyon jól, vágtában jól (ezt még gyakorolnom kell) irányítani, értem ezalatt a patanyomfigurákat, cavaletti munkát, és terepet. 1 hét múlva fogok elkezdeni ugratni, szóval ha minden jól megy, akkor 1 év múlva (edzőm mondta) fejlődésemhez érten versenyezni is fogok. Persze nem olyan mintha " nyeregben születtem volna", de gyakorlással be lehet hozni a lemaradást, főleg ha jó oktatód van. Én 2 helyen lovagolok, az egyiken ingyen hetente 1x, mert segítek terápiázni, oktatni, a másik helyen pedig 2000ért heti 2x. Szóval ha találsz egy olyan helyet, ahol komolyabban tudsz segíteni, és jó feltételek mellett + az oktató odafigyel rád, nem csak ingyen lovaglás edző felügyelet nélkül!, akkor bátran belekezdhetsz akár a versenysportba is..

2011. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lovagló óra lehet 1000-5000Ft/ alkalom, persze az átlag 2-3 ezer.

Ahhoz, hogy alapszinten jól megülj a lovon és futószáron biztonságosan fennmaradj mind3 jármódban kell jó pár alkalom, de ajánlott heti szinten minimum 2x kijárni, ezután már a heti 1-2X már jól le lehet lenni.

Van aki piszok hamar ráérez és hamar megtanul ülni, de van akinek több időt vesz igénybe. Egyik alkalommal jobban megy, másikkal rosszabbul, de ha épp nem úgy megy akkor sem kel elkeseredni, mert következőre jobb lesz.

Kell egy megértő és jó oktató.


Ingyen nagyon nem fogsz sehol sem lovagolni, ha istállómunkázol talán, de akkor sem fognak oktatni, hanem örülj, hogy mehetsz. Ezt inkább haladóként javaslom majd.


Első körben felszerelést tudsz venni olcsón használtan, mondjuk kobakból legyen saját és új, mert ki tudja már hányszor estek benne, meg kinek volt a fején.


Kellő elszántsággal és anyagi tőkével egy év alatt simán meg tudsz tanulni lovagolni, úgy hogy terepre is mehess. Versenyezni csak az élmény miatt éri meg, mert piszok nagy pénznyelő, nem árt ha van saját lovad, felszerelésed, utánfutó amivel mész a versenyekre, ezenkívül neked rajtengedély vizsga, sportorvos, licensz, nevezési díjak, benzinpénz... ezek mind-mind több ezer-10 ezer forintok.

2011. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mr23 válasza:
100%

hobbi szinten biztos hogy még nem késő! mondom én ezt 16F aki most kezdte ;) nagyon tapasztalatom nincs de mindenképpen járj oktatásra szerintem élvezni fogod ;) itt találhatsz Pest körüli lovikat [link]

Sok sikert ;)

2011. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És tudtok ajánlani jó lovardákat Pest fele?:)
2011. aug. 22. 19:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Amúgy Pest melyik részére gondoltál?

2011. aug. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen az égvilágon semmiről nem késtél még le. Teljesen időben vagy, akár versenysportban is gondolkodhatsz, ha találsz egy jó edzőt.

Költségesnek valóban költséges a lovaglás, de persze sok mindentől függ, mennyibe kerül. Nálunk pl. 2000Ft a lovaglóóra, 2500 a terep. De ez helyenként változó.

Amivel spórolni lehet: ha olyan lovardát keresel, ahol lovagolhatsz munka fejében, tehát mondjuk segítesz az istállóban, almozol, etesz, stb. és cserébe ingyen lovagolsz. De egy jó edzőre szükséged lesz később, az pedig természetesen nincs ingyen.

2011. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Délpest felé lakom.

Köszönöm a válaszokat:)

2011. aug. 23. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!