Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolni szeretnék, mit...

Lovagolni szeretnék, mit tegyek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kritikákat kapok, de nem félek tőlük.

15 éves lány vagyok, egy éve voltam egy lovardában, ahol egy barátnőm lovagolt. Megkérte, hogy üljek fel a lóra. Nem féltem tőle, inkább csak attól, hogy valamit rosszul csinálok, hiszen nem voltam sohasem valami nagy sportember. A végén felültem, és minden jól ment. Azt mondták, hogy jól értek hozzá, a lovaktól sem félek, és ez sokat számít. Azóta lovagoltam már kétszer (nem valami sokszor...).

Azt hiszem ez az egyetlen sport ami menne nekem. Szüleim szerint már késő, hogy lovagolni kezdjek. Azt is tudom, hogy elég költséges, de nagyon szeretném, és ez nem csak egy kamaszkori hóbort.

Van egy hely ahol kb. évente tudnék lovagolni ingyen, de oktatásban még mindig nem részesültem. Szóval szeretnék egy olyan helyen lovagolni Pest környékén, ahol megtanítanak.


Mennyire van esélyem megtanulni lovagolni "sport szerűen"?

Mennyibe kerülne egy ilyen oktatás?


Előre köszönöm a válaszokat. :)


2011. aug. 22. 12:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan helyeket, amik nincsenek fenn a neten. (Legalább is az egyiket elég nehéz megtalálni.)

Az egyik a Dubrovitz lovasfarmon van. Ezt a 4-es úton találod rögtön Vecsés után. (sárga busszal nagyon könnyen megközelíthető)

A másik Gyálon van. Gyál és Vecsés között. Sőtt arra felé kettő is van.

Ja, van még Üllőn a Dóra major.

A Soroksári úti Tescó mögött is van egy lovarda. A nevét nem tudom, de telefonszámot tudok szerezni. Egy ismerősöm ott szokott lovagolni.

Ismerek még egy helyet, Gyál és Pestimre között (azthiszem Pestimrének hívják), az Alacskai úton.

Véletlen találtam egyet a neten: Soroksári Botanikus kerben. [link]

Ja, és még egyet: [link]

Ha valamelyik érdekelne írj, és adok bővebb elérhetőséget, infót.

Amit még tudok ajánlani, az Airport Ranch. Nagyon jó pacik vannak náluk!

2011. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Az Alacskai útiról már hallottam, de nem jártam még arra felé.

Tudnál e-mailt küldeni, hogy melyiket ajánlod leginkább és ilyenek?:)

lianne@citromail.hu

2011. aug. 24. 21:05
 13/13 anonim ***** válasza:

Én 34 éves vagyok, és fél éve kezdtem el lovagolni. az edzőm azt kérdezte, hogy gondolkodtam e már azon, melyiket szeretném inkább csinálni, a díjlovaglást vagy díjugratást?

Hát mondtam neki, hogy én hobbi szinten szeretnék megtanulni, hogy biztonságosan tudjak terepen is menni.

Emellett elmondanám, hogy egy ismerősöm 33 évesen kezdett lovagolni, mos 44 éves, díjugrat B1-ben.

Szóval szerintem egyáltalán nem vagy lekésve semmiről.

Viszont kitartás kell hozzá, és tényleg menni, amikor csak tudsz.

Sok sikert hozzá! :)

2011. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!