Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez megoldható...

Szerintetek ez megoldható lenne (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy úgy olcsóbb lenne-e a bértartás, ha a ló tulajdonosai építtetnek egy saját bokszot a lovardába a saját pénzükből? Vagy ha bizonyos időnként megcsinálják, megveszik azokat a dolgokat (pl. élelem, lószerszám) amik kellenek a lónak? Tehát így szerintetek olcsóbb a bértartás?
2011. okt. 21. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem külön bokszot felépíteni hülyeség... Mármint kivitelezhető, de gondolj bele, minek? Most egy külön 'bunker' a lónak, elszigetelve az istállótól?

A másik meg, hogy a lovarda területén nem építhetsz ám akárhol egy bokszot. HA egyáltalán belemegy a lovardavezető/tulajdonos, kell keresni egy olyan helyet, ahol senkit sem zavar. És nem egy boksz kell, hanem akkor már egy komplett kis istálló, tetővel, ablakkal, meg mindenfélével. Szóval ez szerintem egy nagyon nem jó ötlet.


A felszerelést amúgy is te veszed a saját lovadnak, ezt senki sem biztosítja neked.


Ha a takarmányt és az almot te szerzed, elképzelhető, hogy maga a bértartás ára olcsóbb lesz, hiszen akkor csak a helyhasználatért fizetsz, azonban ezt is meg kell gondolni, hogy megéri-e. Gondolj bele: A lovardában ott van, neked semmi dolgod vele.

Azonban ha saját forrásokból akarsz gazdálkodni akkor: kapásból keresni, találni egy olyan helyet, ahol ha kiszámolod, gazdaságosabb a szalma, széna, takarmány, mintha benne lenne a bértartás. Aztán: Azokat a bálákat el is kell hozni valahogyan, plusz: Nyilván, ha a saját báláidat a lovardában tartod, az is ugyanúgy foglalja a helyet, és nyilván a helyhasználatért is pénzt fognak kérni.


Úgyhogy én erről az egészről lebeszélnélek. Ebben az esetben (ha van ilyesmire lehetőség) én azt mondanám, hogy akkor már inkább tartsd otthon a lovat, azzal sok pénzt lehet spórolni, bár sokkal több erőfeszítésbe, időbe, és felelősségbe is kerül.

2011. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nincs kertünk :o
2011. okt. 21. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ez baromság. Annyit csinálsz, hogy készpénz helyett, te természetben fizetsz, de ugyan olyan áron. Akkor mi értelme? Mertha termelnél pl takarmányt, akkor még volna is benne üzlet, de így, hogy veszed, mi is?!
2011. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak valahogy olcsóbb bértartást szeretnék... De nem bunkó és lekezelő kommentekkel, hanem segítséggel!
2011. okt. 21. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Pl olcsóbban úgy is bírod csinálni, hogy megegyezel a lovarda tulajdonossal, hogy te takarítod a boxot, vagy besegítesz valamit. Ha persze ez megoldható.
2011. okt. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

vagy keresel egy másik helyet.

Mivel a lovarda nagytételben veszi a takarmányt, a megfelelő időben (aratás után olcsóbb, mint amikor már nagyn kevés van belőle) Ezért valószínűleg nekik olcsóbb, mint amilyen áron hasonló minőségűt be tudnál szerezni. És nekik csak külön macere lenne h ennek a lónak ebből a szénából kell adni...

Azzal spórolhatsz max, h te takarítasz ki alatta, meg mindent te csinálsz vele, de akkor reggel-este ott kell lenned.

De tudod, a lovaglás drága dolog.

És igen, a lovad felszerelésének az ára nincs benne a bértartásban. Bár aki lovat akar venni, az ezt tudhatná...

2011. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezekkel a dolgokkal szerintem hosszú távon még drágábban jönne ki neked a bértartás, mint normál esetben.

Ridegtartás szokott olcsóbb lenni - ha van lehetőséged olyan lovardát találni, ahol ilyen helyen lehet a lovad, neked kevesebbe kerül, a ló viszont jobban érzi magát. Nincs az a palotának kinéző istálló, amiben jobban érezné magát a ló, mint egy nagy legelőn, ahol van egy tető, ami alá behúzódhat, ha nagyon akar.

Az is megoldás lehet - láttam már rá példát - hogy olyan helyre viszed a lovadat, ahol nem normál lovarda működik, hanem otthon, háznál van egy családnak 1-2 lova. Az ilyen helyeken esetleg - persze ehhez jó kapcsolatba kell kerülni - kevesebbet kérnek, ha cserébe vállalod heti X alkalommal, hogy te látod el az összes lovat, az övékét is.

2011. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!