Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire tudsz jól lovagolni?...

Mennyire tudsz jól lovagolni? Milyen lovasnak mondod magad?

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok az emberek önértékelésére:)
2011. aug. 28. 14:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
71%

Én személy szerint jó lovasnak tartom magam, bár már rég voltam lovon. 9évig lovagoltam, kb 1éve hagyhattam abba. Volt lovam, ő sajnos elpusztult azóta hagytam abba a lovazást, ő már 18éves volt. Egy furioso kanca volt, nagyon szerettem, Türkiz volt a neve. Egyik rokonomnál tartottuk, minden héten 4-5napot kint voltam nála, amint volt időm, mindet vele töltöttem :) Karámba nem szerettem menni, mindig terepen voltunk, amíg fiatalabb volt. Az utóbbi éveit már nyugdíjban töltötte, sajnos a lába is idővel egyre csak rosszabbodott, régen ugróló volt.

Még most is mennék lovazni, csak nem tudom, hogy lenne rá időm.

2011. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Háát, én nem tartom magam olyan jó lovasnak, de rossznak sem. Most még futószáron tanulom a vágtát, és a kengyel nélküli tanügetés se megy mindig olyan jól, de volt már amikor sikerült kapaszkodás nélkül. Mindenki a szintjének megfelelően értékelje magát (nem a szint jelenti azt, hogy milyen lovas, egy kezdő is lehet jó kezdő, egy haladó is lehet rossz haladó).
2011. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
nagyjából Jó lovasnak tartom magam már lassan 7 éve lovagolok. Van 2 lovam is. Az egyikel nagyon sokat kellet dolgozni csak én ülök rajta és elértem h letegye a fejét, h ne rohnjon, h jól forduljon, levettem válról és most pár kisebb ugrást is ugrik úgy h előtte nem is ugrott és nem is nagyon volt lovagolva. a másik nagyon heveder iszonyos volt, de most csak kicsit engem nem akar megcsípni csak a fát harapdálja ilyenkor. de persze még vannak hibák és mindig van hova fejlődni.
2011. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Jó lovasnak tartom magam, vannak több lovas szakágban egész jó versenyeredményeim (országos szinten is, nem csak területi), szakképzett edző vagyok, 25 éve lovazok. Ettől függetlenül bőven lenne még mit tanulnom nekem is.

Mindig tehetségesnek tartottak, van érzékem a lovakhoz, volt szerencsém igazán nagy lovasoktól tanulni, de a lovassport az, ahol sosem érezheted, hogy mindent tudsz, csak azt, hogy még mennyi mindent nem....

2011. aug. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én jó lovas vagyok... sokat mondták, de nem szállok el magamtól. attól gondolom így hogy van egy nehéz lovaglású lovam, amit az előző gazdája 28 évesen nem tudott ellovagolni (ő egy tapasztalt lovas) én pedig nagyon jól megyek vele díjugrató versenyekben :)
2011. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

én jonak is meg rossznak is tartom magam.jonak azért mert a kitüzött célom egy adott loval mindig elérem,

Rossznak meg azért mert az a jo lovas aki minden lovat el tud lovagolni! én ültem már sok lovon de még sokal többön nem ,szoval nem tudhatom bisztosra ,hogy mindet eltudnám lovagolni! (nyugodtan ezt a válaszom is le lehet pontozni szokás szerint nem a pont miatt irtam!)

2011. aug. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez relatív. Az edzőm már több mint 20 éve lovagol és oktat, és még ő sem tarja magát jó lovasnak. Hát még én, aki csak a tanulója vagyok. Szerintem egy élet nem elég ahhoz hogy valaki jó lovasnak tartsa magát, vagy megtanuljon lovagolni. (kivéve ha a lovaglás azt jelenti számára, hogy futószár nélkül lovagolhat) de ezt a gyereket szokták gondolni. Vagy aki el van szállva magától.
2011. aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Én ha kérdezik azt szoktam mondani h lovazok már pár éve, általában fennmaradok, de még bőven van mit tanulnom. Inkább kicsit gyengébb lovasnak mondom magam, így nagy gond nem lehet. Egyébként terepen általában nincs gondom, pályán van finomítani való a munkámon. De tudom a hibáim nagy részét.

(viszont szarabbnál szarabb helyekre jártam lovagolni, és ezt nagyon nehéz kijavítani :( Lehet h jobb lett vna h oda nem is megyek, mert ugyan kevesebb tapasztalatom lett vna, de kevesebb hibám is)


Nagyon sok olyan emberrel találkoztam már, aki miután 1x már vágtázott terepen, távirányítású lóval, western nyeregben, azt hitte magáról h tud lovagolni....

2011. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem mondanám, h jó vagyok, de nem is rossz, mert már egész ügyes vagyok, de mivel nem tanultam túl sokat, ezért még vannak hiányosságaim, de az egyensúlyom és alapszintű lovaglásom jó, komolyabb díjlovaglás és ugratás még nem megy túl jól, de gyakorlat teszi a mestert. Hogy őszinte legyek, ha valaki már tényleg hosszú ideje lovazik és versenyeken is jól megy, többféle lovat megül, az lehet jó lovas, de akkor is le tud esni ha jó lovas :) ( csak ritkán)
2011. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En is jo lovasnak tartom magam!most 13 eves vagyok es 6 eves korom ota lovagolok!Dijugrato es military versenyekre jarok 5 eves friz csodorommel : Kanastaval!kozel egy lovardaban bertartasban tartjuk es minden nap kimegyek hozza lovagolni es edzeni!
2011. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!