Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy legyozem a...

Mit tegyek, hogy legyozem a lovak iranti felelmemet?

Figyelt kérdés
Amikor latom,hogy egy lo vadul szokik vagy vagtat nagyon megijedek.Foleg ha mamamekhoz megyunk kocsival s falun kell atmenni ott sok a lovasszeker,s ha latom hogy jhon egy velunk szemben vagtat a lo akkor nagyon megijedek hogy nekunk jhon,beszokik az ablakon olyankor minden szornyuseget elkepzelek mit tegyek hogy ezt legyozem????segitsetek koszonom elore is
2009. ápr. 19. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha amúgy nem szeretnél lovagolni tanulni vagy lovakkal foglalkozni, akkor nem kell tenned semmit. Csukd be a szemed.
2009. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Testközelbe kellen kerülnöd magával az állattal is, mert így egy rémképet őrizgetsz róluk. viszont ha megismered őket, akkor hamar rájössz, hogy nagyon kedves állatok, eszük ágában sincs bántani téged. Erre talán egy lovarda lenne a legjobb, vagy olyan hely ahol karámban/boxban vannak a lovak, úgy nagyobb biztonságérzettel kezdhetsz velük ismerkedni.

Sok sikert! A végén még lovagolni is fogsz;)

2009. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

tölts velük sok időt. Menj lovardákba, simogasd őket, parkokban, ünnepeken vidámparkokban, ismerd meg őket közelebbről. Bár lovas balesetek mindig voltak, mindig lesznek, többnyire nem halálosak, és a hiedelemmel ellentétben azért csak kivételes esetben járnak maradandó károsodással. Az autós balesetek ezerszer veszélyesebbek, gyakoribbak.

A lovak ősidők óta háziállatok, nem vadulnak be olyan könnyen, tisztában vannak képességeik határával, és pontosan tudják az autónak mekkora ereje van (nem fognak szembeszállni vele). A vágtázást ne úgy képzeld el, mint az autóban a száguldást, minden mozgásukat tudják koordinálni, ők nem "veszítik el az uralmat a kormány felett". A kocsiba fogott lovak meg kiugrani sem tudnak, és ráadásul hozzászoktak az úton lévő körülményekhez is.


Szerintem ahhoz, hogy ezt te is érezd, próbáld ki a lovaglst, és tényleg tölts velük minél több időt.

2009. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

gyakorló lovas kaszkadőrként is azt tudom mondani, hogy tölts velük sok időt. nem kell hogy odamenj hozzájuk első körben, csak figyled őket, ahogy viselkednek, ahogy reagálnak dolgokra. Hidd el, ha megismered, nem is fogsz már félni tőlük. :)

Később mehet a közelebbi barátkozás.

A lovak a világ legcsodálatosabb állatai, vétek félni tőlük.

L/19

2009. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalt lovas oktató, és idős magas inger köszöbű lóval járok én is lovagolni, ettől jobb nincs, 3 éves unokám is felült, feleségem is:-)
2009. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaqvasolnám szakorvos segítségét kérni,hogy kigyógyulhass a fóbiádból,mert ez már az.Már arra gondolok,mikor mindenféle horror dolgot képzelsz.


Egyébként 20 éve foglalkozom lovakkal.

Estem is róluk,löktek fel,taposott a lábamra,rúgta szét az Ügetőn alattam a kocsit stb.de mégis itt vagyok.

2009. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem akarlak megijeszteni de NEM SZABAD lovaskocsival vágtatni. A lovaskocsis balesetek nagyrésze attól van mert vágtáznak a kocsiban a lovak
2010. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hány éves, vagy,de a leírtak alapján, fordulj pszichiáterhez! Egy ló csak úgy beszökik az ablakon?!
2011. dec. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el lovagolni!:) azután nem fogsz félni
2020. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!