Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy lóimádók! Ha nektek kéne...

Nagy lóimádók! Ha nektek kéne mindig lapátolni a trágyát, akkor is lovagolnátok?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm nagy lóbolond, akinek mindene a ló. Szerintük a ló többet ér a kutyánál, az embernél, sőt egyesek még a hazájukat is eladták egy lóért. És a ló közelebb áll az emberhez mindent minden más élőlény, és a ló a legszebb, legokosabb, legcsodálatosabb állat.

És mindig lovagolni vannak.

Persze ők csak használják a lovat, de nem gondozzák.

Amikor kérdeztem őket, hogy ha lapátolni kellene mindig azt a több kilónyi lócitromot, akkor is így szeretnék a lovakat?

Erre a válaszuk az volt., hogy "na persze, akkor inkább nem lovagolnék. Gusztustalan dolog, fúj"


Akkor mégsem olyan nagy lovasok?


Nagy lóimádók! Ha nektek kéne mindig lapátolni a trágyát, akkor is lovagolnátok?


2011. szept. 11. 08:22
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
76%
Én örömmel csinálom a trágyalapátolást, istállóseprést, itatom és etetem a lovakat. Mivel a tulajdonosuk nem enged fizetni, legalább ezeket meg teszem helyette. Ő pedig megtanít lovagolni :)
2011. szept. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Azok az ismerőseid vagy mind sznob kötsögök, vagy ha fiatalok, akkor anyuci/apuci a seggük alá tette a lovat és kb. annyi.

Ez ugyanolyan, mintha egy "kutyás" nem takarítja fel a kutyája után a székletét.

2011. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kérdés, egy ló ezzel jár együtt. Aki igazából szeret egy adott állatot, és most nem csak lóról beszélek, lehet az egy kutya vagy egy tengerimalac is, nyilván takarítani kell a helyét és az adott állatot is. Aki ezt nem vállalja be, az igen, sznob, vagy nem is igazán szereti azt az állatot, csak "menő". Az ilyenek általában nem is sokáig lovagolnak egyébként, csak apuka-anyuka pénzeli, megvesz mindent ahogy a gyerek elfingja magát, hogy neki mi kell, aztán nagyobb volt a fellángolás mint amit az egész ért...meg sokszor lovagolni se tudnak megtanulni. Sok ilyet láttam, mert én meg versenyzek is (díjugratás), ott is egyre több az ilyen sznob béna gyerek...akik csak a külsőségekre meg a márkás cuccokra mennek, aztán a pályán meg semmit nem tudnak teljesíteni, évek alatt nem képesek semmit fejlődni, csak visszafelé...
2011. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
A lovaglásba bele tartoznak az ilyen dolgok. Úgy mint a ló csutakolása, nyergelése, stb.
2011. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
természetesen :) nap mint nap csinálom :)
2011. szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 x) ***** válasza:
77%
Na ők azok a fajta lovasok akiket ki nem állhatok... addig soha nem leszel igazi lovas amíg nem lapátolod éveken keresztül a trágyát, anélkül is tudsz persze lovagolni de nem érzed át az egésznek a varázsát. Aki képes azért abbahagyni a lovaglást mert undorodik a trágyázástól az sose volt lovas. A lovaglás és a lovazás (vagy lovasnak lenni) nem ugyan az! A lónak is kéne adni valamit ha már eltűr a hátán és úgymond "szolgál" téged -.- tűzre az ilyenekkel! :)
2011. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lovagolnék, a kettő nem zárja ki egymást. :)

Igazából nálunk az istállóban nincs kimondottan lovász, hanem a lovi vezetője csinálja az összes istálló körüli munkát és nem egyszer van az - pláne nyáron, amikor van időm - hogy beállok neki segíteni trágyázni, meg etetni, istállót söpörni, és igazából nagyon szeretem ezt csinálni. Egyrészt mert közelebb hoz a lóhoz, másrészt mert ez nem egy megerőltető, vagy undorító dolog.

Igaz, hogy ha az embernek mondjuk 40 ló alól kell kialmoznia az baromi fárasztó tud lenni, és nyomottabb napokon azt mondjuk, hogy "á, ma fáradt vagyok felülni, inkább futószárazom", de ez sztem normális és belefér.

Szerintem azok akik a trágyázást meg ilyeneket gusztustalannak gondolják, nem elhivatott, igazi lovasok, hanem kis sznobok, akik azt hiszik, a ló motorkerékpár. Nem, a ló olyan kb mint a kutya. Ha már megvetted, akkor te felelsz érte és az ellátásához hozzátartozik nemcsak az etetés, hanem a pucolás, az istálló takarítás, és az almolás is.

2011. szept. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Én nap mint nap lovazok van is sajátom.

De am az ilyeneket hívjuk divatból lovaglóknak.

Mert nem csinálnak semmit csak fel ülnek a lóra és ennyi.

Engem addig nem engedtek lóra míg helyesn fel nem nyergeltem, megpucoltam. Lovaglás után pedig általában én tisztítottam a lovat is meg a box-ot is. :)

2011. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Igen, csinálom, és szerintem hozzá tartozik. Régebben volt, hogy valami munkahely-teremtő program keretében volt egy lány, aki csinálta, de most a nyáron nem volt, úgyhogy mi csináltuk, amúgy az edző, és sokszor az unokája, azaz a "tulajdonosok" csinálnak mindent. Amikor kint vagyunk, mindig segítünk, ahogy tudunk, egyébként nekem örömet okoz csinálni, olyan jó látni ahogy ráveti magát a friss szalmára, szinte látszik az öröm az arcán hogy hogy élvezi:D És ha abba bele is kakál, rögtön kiszedem, hogy minél tovább maradjon tiszta. Szóval igen, szerintem a legtöbben megcsináljuk, és ha saját lovam lenne, nem cask lovagolnék és imádnék egyet, akkor meg lehet hiába lenne lovász, "magamnak" szeretném csinálni, úgy, ahogy én szeretem. Azok pedig nem lovasok szerintem, akik ezeket nem csinálják meg. Oké, persze ne egy három éves voltizsálós kislánytól várjuk el, hogy majd kitakarít alatta, de azért aki meg tudja csinálni, az csinálja meg nyugodtan... Persze fárasztó egy idő után, mikor mindig csukogatni az ajtót, feltolni a dombra, visszatolni, alig férek el, stb, de akkoris max nyűgösebb vagyok, de megcsinálom, ha már egyszer elkezdtem...


A másik szerintem, hogy az ilyen embereknek nem való ló, sem saját, sem másmilyen... Nekem a ló olyan, mintha a gyerekem lenne, nekem kell tisztán tartani, megetetni, megitatni, bár nem vagyok kint mikor kaját kapnak, és önitatójuk van, de amelyiknek rossz, vagy pont nincs, azt naponta többször megkínáljuk, hátha szomjasak. És igen, a takarítás is ilyen, mert a gyerekem is átpelenkáznám, ha bekakál, a lovam alatt is kitakarítok, mivel nem tudja magát ellátni. 15L

2011. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van otthon lovam és mindig én takarítok alatta néha apa ha ráér nekem meg tanulni kell. 2 lovam is van mindkettő alatt takarírok, leápolom őket meg minden és nem bánom. Aki igazán szeret egy állatott az törődik is vele. én se vagyok oda ezekért a "lovasokért" h a seggük alá adják a lovat, lelovagol és talán még nem is ő nyergeli le vagy fől. szerencsére én ilyenekkel nem igazán találkozom
2011. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!