Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem akar menni, mit...

A lovam nem akar menni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
van hogy megáll és akkor hiába beszélek neki,hiába jelzek sarokkal,vagy pálca csak áll mint borjú az új kapu elött :S
2011. szept. 15. 21:46
1 2
 11/16 Quarter ***** válasza:
az a lényeg h mindig légy magabiztos, ha szükséges bánj vele kicsit keményebben ne vidd tulzás ba de nem fog belehalni ha fenyited
2011. szept. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 x) ***** válasza:
66%
Semmi értelme ha ütlegeled a pálcával. Illetve ha rácsapsz egy jó nagyot és nem megy akkor teljesen fölösleges ütlegelni mert csak rossz élménye lesz. A következőt csináld: ha megáll és sehogy sem akar mozdulni akkor csinálj vele egy vagyok pici kört. Tehát fordítsd el. Az a lényeg hogy kikerüljön az eddigi pályájáról, hogy kimozdítsd. Nem is muszáj vele teljes kört tenni csak húzd arrébb egy kicsit, gondolom tudod hogy kell, mint mikor kanyarodni akarsz vele, talán így a legegyszerűbb elmagyarázni. És közben pálcával is biztatod, tehát összehangolt jelzést adsz neki.
2011. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
lovagold/lovagoltasd be normálisan. Nekem mesélte az edzőm h volt egy lova akit ő lovagolt be futószáron szépen ment,de mikor ráült a ló csak állt, mert nem volt hozzászokva h most a hátánvannak és nem nem a földön. csak úgy indult el h egy másik ember vezette, persze után már ment vezetgetés nálkül is:) ha nem vagy tapasztalt a belovaglás terén akkor hívj szakértőt nehogy elrontsd vagy próbáld amit leírtak elöttem:) sok sikert
2011. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ha egyfolytába rugdosod elöbb utobb imunis lesz a csizmára és elfog tompulni az oldala,inkább csak derékal erösebben toljad,közben nyujtsd neki oda a szárat. és a kiskör is jó ötlet.
2011. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
megprobálom vele a kisköröket,köszi a segítséget! :)
2011. szept. 17. 14:24
 16/16 anonim ***** válasza:
eleinte az enyém is ezt csinálta. a kapu előtt ahol be / ki viszem a pályáról minden körben megállt. akárhogy rugdostam / pálcával hajtottam nem ment. ilyenkor megkértem valakit hogy vezesse el onnan. aztán azt csináltam, hogy azon a falon mindig egy kicsit gyorsabb tempóba mentünk, így elterelődött a figyelme arról hogy megálljon. aztán egy idő után már ha lépésbe mentünk el a kapu előtt, akkor sem állt meg. nem kell hozzá nagy lovastudás, mikor ezt csinálta még csak 2 éve tanultam lovagolni. 3 hónapig lovagoltam ezt a lovat, a végére már mint egy iskolaló olyan lett. pedig mondom semmi különöset nem csináltam vele :)
2011. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!